Šta je novo?

Bus Plus tehnologija

Nova verzija (od 6.32) koristi novi API (v3), i vezana je za Google Play Integrity API, ako imate otkljucan bootloader ili vam nesto nije u redu sa Google Play uslugama, aplikacija nece raditi uopste, vec ce samo prikazivati ona 3 kruga. Ovo su ocigledno napravili da bi sto vise otezali razvoj nezvanicnih resenja, a sto se vidi i kad se program dekompajlira; kod je provucen kroz tzv. obfuscator. Svakako ce jos neko vreme (verovatno 2-3 meseca) raditi i stari API (v2), a kojim se sluzi izmedju ostalog i pomenuti Telegram bot.
Meni je otkljucan bootloader na xiaomi poco f2 pro.Tako da je onda najverovatnije problem do toga.
Nista onda barem za sada necu pokusavati update bez obzira sto ce mi prilikom svakog pokretanja aplikacije nuditi update.
 
Kod mene radi na RN12Pro+ sve kako treba
 
Aplikacija mi je sama od sebe uradila update na ovu poslednju verziju i aplikacija opet ne radi.Opet sam morao da deinstaliram ovu zadnju verziju i da stavim ovu od januara i sad radi.
Imam jedno pitanje kako da mu zabranim da radi update ove aplikacije.U fonu mi je namesteno da me uvek pita da li hocu update ali sada me niko nije nista pitao nego je fon sam instalirao poslednju verziju aplikacije koja ne radi.
Ako moze da mi uopste ne nudi update prilikom pokretanja aplikacije beograd plus bilo bi odlicno.
Pa ako neko zna gde to da iskljucim bilo bi dobro.
 
@emv412
To sam vec nasao i iskljucio sam autoupdate za sve aplikacije pa cu sad videti kako ce se ponasati.
Inace mi je opet preko noci sam uradio update na ovu poslednju verziju i opet ne radi.
Sad sam iskljucio ovaj autoupdate pa cu videti kako ce se ponasati aplikacija ubuduce.
 
Za sada sam uspeo da resim problem tako sto sam na play storu za moj nalog u podesavanjima iskljucio kompletan update.I sad me za svaku aplikaciju pita da li hocu update ili ne.
Tako da za sada beograd plus aplikacija radi.
Kad je pokrenem iskoci mi ono obavestenje za update na noviju verziju.Kliknem na x da ponistim i onda radi aplikacija.
Malo smara to iskakanje update ali sta da se radi.
 
Ja tako oduvek, kad već ne može uninstall bez roota.
 
Šta tačno ne radi, pošto se kod mene apdejtovala i radi, a ne koristim je inače?
 
Konačno je ubačeno Live praćenje autobusa i vremena dolazaka u Google Maps:

1000003429.png
 
tačnije, izvor podataka (GTFS za Beograd) je dobio takvu mogućnost. no, osvežavanje je na nekoliko minuta, ne sekundi, ako se ne varam

p.s. @Markic ideš u Baniju? 😁
 
Poslednja izmena:
Ne idem, ali sam često na toj stanici 😀
 
Steta sto nema voz ni na Google maps, ni u Beograd plus aplikaciji. Mislim da ga imaju neke druge aplikacije.
Takodje na google maps nema ucrtanih nekih pesackih puteva (npr. kod Fransa one stepenice), pa aplikacija ne prepoznaje da se moze tuda peske popeti na zeleznicku stanicu Karadjordjev park, ako se ona izabere kao destinacija. Moze li se nesto uraditi tim povodom kao korisnik ili ce Gugl sam apdejtovati nekad ako shvate?
 
nije tema za Google Maps, @Delicious . no, koliko se sećam, ima tema u "on-line" u vezi toga što pitaš. uglavnom, svodi se na to da nama u ovom delu sveta nisu omogućene izmene pa stoga i dalje ima takvih slučajeva
 
Nova verzija (od 6.32) koristi novi API (v3), i vezana je za Google Play Integrity API, ako imate otkljucan bootloader ili vam nesto nije u redu sa Google Play uslugama, aplikacija nece raditi uopste, vec ce samo prikazivati ona 3 kruga. Ovo su ocigledno napravili da bi sto vise otezali razvoj nezvanicnih resenja, a sto se vidi i kad se program dekompajlira; kod je provucen kroz tzv. obfuscator. Svakako ce jos neko vreme (verovatno 2-3 meseca) raditi i stari API (v2), a kojim se sluzi izmedju ostalog i pomenuti Telegram bot.
Does it require BASIC or HARDWARE_BACKED check? I use Pixel with GrapheneOS and recent version doesn't work (installs but didn't allow to purchase a ticket).

Also what does it use in case of Huawei's AppGallery? They have an alternative for Play Integrity API?
 
Does it require BASIC or HARDWARE_BACKED check? I use Pixel with GrapheneOS and recent version doesn't work (installs but didn't allow to purchase a ticket).

Also what does it use in case of Huawei's AppGallery? They have an alternative for Play Integrity API?
I think it requires hardware based check ("MEETS_STRONG_INTEGRITY"). You can install an app (https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.nikolasspyr.integritycheck&hl=en) to see if you pass all three checks. I wasn't able to run the app even in an official Android emulator, probably as it is rooted and with unknown bootloader. As with Huawei, the bootloader on their devices cannot be unlocked, and they also have SysIntegrity API, which i think is a copy of the Google one.
 
I think it requires hardware based check ("MEETS_STRONG_INTEGRITY"). You can install an app (https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.nikolasspyr.integritycheck&hl=en) to see if you pass all three checks. I wasn't able to run the app even in an official Android emulator, probably as it is rooted and with unknown bootloader. As with Huawei, the bootloader on their devices cannot be unlocked, and they also have SysIntegrity API, which i think is a copy of the Google one.
GrapheneOS don't pass the last check ofc, so I am stuck with 500 RSD probably on account probably. Thanks for the reply!
 
Nešto googlam pa ne nalazim, da li jednim tel. brojem mogu kupiti dve dnevne SMS karte, koje se poklapaju vremenski? Mislim, za isti dan, ali za dve osobe?

Treba sa klincima da se motam po BG. Uzrasta su da im treba karta, ali nemaju svoj telefon. Treba praktično 3 dnevne karte da kupim mojim tel. brojem. Bićemo sve vreme zajedno.
 
Ček, kako su uzrasta da im treba karta, a da nemaju telefon? Prevoz je zvanično free za sve mlađe od 18 godina. Nije valjda da su punoletni, a nemaju telefon 😁

Što se tiče samog pitanja, mislim da se karta veže za broj telefona, eventualno da kupiš preko Beograd+ aplikacije platnom karticom, mada i tako teško da će dozvoliti više od jedne.
 
Pa sad gledam, tehnički nigde se ne spominju mlađa deca, ali opet, nema razloga da bi oni plaćali, a srednjoškolci ne:

1000005008.png
 
To se odnosi na BG đake koji za takvu uslugu imaju personalizovane karte (neku fizičku karticu). Deca starija od 7 godina koja gostuju u BG moraju imati pojedinačnu kartu.
 
Papirne karte prodaju se i na oko 600 kioska kao i na šalterima JKP „Naplata prevozne usluge“, a sve je više automata za kupovinu karata platnim karticama u vozilima gradskog prevoza.

Mislim da je ovo jedino resenje, papirna, a nisam sigurn dal moze platnom karticom u vozilu vise karata, posto tamo gde ima aparata vecina je iskljucena ili ima neki problem.
 
To se odnosi na BG đake koji za takvu uslugu imaju personalizovane karte (neku fizičku karticu). Deca starija od 7 godina koja gostuju u BG moraju imati pojedinačnu kartu.
Cak i da naletiš nekim slučajem na kontrolu, kartu će tražiti samo tebi. Nekoliko puta sam prisustvovao kontroli, i nikad deci nije traženo da pokažu.
 
To se odnosi na BG đake koji za takvu uslugu imaju personalizovane karte (neku fizičku karticu). Deca starija od 7 godina koja gostuju u BG moraju imati pojedinačnu kartu.
Neće klincima niko tražiti kartu, kao što kaže kolega iznad. Ni školarci nisu izvadili te personalizovane kartice, kontrola i ne pita kad ih vidi.
 
Pitanje je bilo da li jednim telefonom mogu kupiti dve karte? Da li je to neko probao?

Nadam se da razumete da savet sa foruma "ma ne moraš deci kupiti kartu, ja video da ih niko ne pita, decu kontrola ne gleda" nije koristan kada se sa dvoje dece nađete u drugom gradu (makar bio i BG). I dok na zvaničnom sajtu piše da deca starija od 7 godina moraju imati kartu.

Vijati papirnu kartu po nekim kioscima, ili ciljati autobuse koji imaju aparat za prodaju karata, takođe nije pouzdano kada ste u BG ukupno 3-4h.
 
Pitanje je bilo da li jednim telefonom mogu kupiti dve karte? Da li je to neko probao?

Nadam se da razumete da savet sa foruma "ma ne moraš deci kupiti kartu, ja video da ih niko ne pita, decu kontrola ne gleda" nije koristan kada se sa dvoje dece nađete u drugom gradu (makar bio i BG). I dok na zvaničnom sajtu piše da deca starija od 7 godina moraju imati kartu.

Vijati papirnu kartu po nekim kioscima, ili ciljati autobuse koji imaju aparat za prodaju karata, takođe nije pouzdano kada ste u BG ukupno 3-4h.
U tom slučaju ćeš morati da tražiš kiosk ili da se nadaš da su ugradili u sva vozila aparate. U svakom vozilu kojim sam se vozio je bio aparat, ali opet, ako se vodiš istom negativnom pretpostavkom, plašićeš se da baš u tom kojim ćeš se ti voziti nema aparata, tako da su saveti sa foruma (iz tvoje perspektive) beskorisni.
Lično nisam probao da uplatim dve karte odmah, ali moguće je da funkcioniše kao kad se plaća parking, da drugu kartu vremenski "nastavi" posle prve, tj kad istekne prvih 90 minuta. Neka potvrdi ili opovrgne neko ko je probao.
 
@NShappy
To sto ti hoces nije moguce, nije moguce kupiti 2 karte ili bilo koliko 1 brojem telefona, cak iako ti prodju 2 poruke to za kontrolu ne vazi, znaci 1 broj telefona je vezan za 1 kartu i 1 osobu, pitao sam ih to.
Bilo vezano za strance koji nisu imali nas broj telefona,
Znaci savet kontrole je da se kupi papirna na Moj Kiosk koje imas skoro na svakom koraku.
Sistem nije smisljen za vise karata jednim brojem telefona.
 
Nazad
Vrh Dno