Šta je novo?

Hardver Budžet monitor 21-23", do 12-13.000

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

mezzano

Slavan
Učlanjen(a)
11.03.2009
Poruke
449
Poena
320
Dakle, kako sam naslov kaže. Treba mi budžet monitor, sa cenom ne preko 13.000,00 dinara. Ima li razlike između modela u tom cenovnom rangu, ili je sve jedno?
 
Postoje vidljive razlike izmedju razlicitih modela....


Proveri da li npr. Asus VP247HAE ima za 11.590

Do 13.000 imas Asus,Aoc,Philips 24" modele sa VA i IPS panelima.

Po sadasnjoj ceni ( sa 10.000 su podigli na oko 13.000 za 24" ) ja ne bih eksperimentisao sa Teslom....
 
Pretraživao sam malo po netu razliku između VA i IPS panela, i nekako mi se čini da su (za moje potrebe) bolji IPS paneli. Osim što treba da gledam što brži odziv i što veći refresh rate, na šta treba da obratim pažnju?
 
Za te pare ti je sve na 60 Hz, tako da ne obraćaj pažnju na refresh. Mada, ako ti je stalo do odziva, IPS je ipak bolji.
I svakako gledaj da ima bar 1 HDMI. Poželjno je još i Display Port ili drugi HDMI ili DVI ali to je već bonus...
 
Poslednja izmena:
Po preporuci, pretraživao sam cene Philps monitora, ali me zbunilo to što imaju po nekoliko modela iste dimenzije (sa istim panelima), koji imaju po jedno slovo razlike u svom nazivu i jednu stavku u specifikacijama (npr. odziv 5ms i 4ms), dok je ostalo sve isto. Primer je

PHILIPS V Line serija 243V7QDAB/00​

PHILIPS LED 243V7QJABF/00​


Može li neko da mi kaže u čemu je razlika. Takođe, zanima me da li je za za office, obradu fotografija i videa i povremeno igranje igirica (ništa specijalno, CS GO, Dirt Rally, Hunter: Call of the wild.....) bolji izbor IPS ili VA panel, ili nema neke velike razlike?
 
Nazad
Vrh Dno