Šta je novo?

Bucan kuler

dejan2311

Cenjen
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruke
128
Poena
170
Imam AMD Athlon II X4 640 3.0GHz box, nedavno sam uzeo novu plocu GIGABYTE GA-970A-UD3P , medjutim ono sto sam primetio da je na njoj bucniji odnosno da nesto brze vrti nego na predhodnoj. Nema nesto u biosu da se smanje obrtaji, Ono sto sam pronasao uz drajvere jeste i program koji nudi mogucnos da se smanji broj obrtaja manuelno pa me zanima do koje brzine je to moguce kako se ne bi desilo nesto ploci ili procesoru. , e sad me zanima da li su ovakvi programi opasni po komponente. Evo i slika kako to racunar uradi po defoltu gde je brzi broj obrtaja oko 2800 a ja ga obaram na nesto manje oko 1800 sa tim sto sa 38c poraste tada temperatura na 42c.

Prve dve su po difoltu 38,
treca i cetvrta
sa mojim podesavanjima i tada je kuler oboren na oko 1800 a temperatura oko 42c.
Kada izaberem prvu opciju Disable, prvo dugme na prvoj slici ide broj obrtaja konstantno 3600.
Verujem da se ploca gasi automatski ako dodje do pregrevanja procesora. Isto bi zamolio nekog ako moze da mi kaze kolike temperature su rizicne za ovaj moj procesor, trazio na netu ali nisam mogao da nadjem. Hvala.
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    78 KB · Pregleda: 97
  • 2.png
    2.png
    85.9 KB · Pregleda: 74
  • 3.png
    3.png
    77.8 KB · Pregleda: 71
  • 4.png
    4.png
    84.4 KB · Pregleda: 84
Poslednja izmena:
Imam ja x4 620, isto sa box kulerom OC na 3.5Ghz i ne videh tih 3600 obrtaja.
Verovatno su ti kuleri isti najvise sto videh je 2800.
Gde si prikljucio napajanje kulera na ploci? treba da je odmah iznad procesora 4-pinski.
Jesi li ukljucio cool and quiet u biosu i power saving opcije? ili ti procesor radi stalno na 3 ghz?
Za tvoj i moj procesor je max 70 stepeni.
 
Poslednja izmena:
Mozeda kuler nije lepo legao pa vrti jer mu je vruce, a mozda pasta uskisla
 
Sve je prikljuceno kako treba, stalno je u biosu rad 3Ghc ,vrti na oko 3500 kad udjem u bios, ukljucena opcija cool quiet,isto je i kad je iskljucena opcija,nekad brze nekad sporije vrti, skinuo i bios,sve isto,ostaje mi samo program za regulaciju.Hvala.
 
Imam isti problem, može li neki predlog za kuler za x4 640?
 
^Zavisi koliko si para spreman da potrosis :type:

Recimo, klasiku - Cooler Master Hyper 212 EVO ;)
 
LC CC-120, jeftiniji i bolji od EVO-a.
 
To je isti box procesor koji je radio na drugoj ploci i nije bio bucan, to me je zbunilo, preko nekog programa sam oborio broj obrtaja, temperatura procesora je ok, tako da sam tako resio problem, mada mislim da bi ploca trebala da se ugasi ukoliko se nesto pregreje.
Hvala svima na pomoci.
 
nije cool'n'quiet kontrola za regulaciju obrtaja venta na stock kuleru,druzi se sa menjualom od ploce i lepo ce pisati kako se zove ta kontola,ako je ima (a nisam sreo moderniju plocu da je nema).
 
Nazad
Vrh Dno