Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Ima fiio koji je kao bolji ali i skuplji.
Trn ima bt20s. Lično ja bih uzeo isti ako si bio zadovoljan. Ja sam uzeo KZ A09 to tako random radi ne radi, da ne mogu da ti opisem...
 
Pozdrav ljudi!

Potrebne su mi preporuke za TWS slušalice u cenovnom rangu do maksimalno 15 evra. Nešto što je po vašem mišljenju najbolja kupovina za taj skromni budžet.
U obzir dolazi AliExpress i slično, ali i domaći prodavci (ako ima).
Sestra bi ih koristila za svakodnevne aktivnosti. Nije previše zahtevan korisnik...
Ranije sam na preporuke ljudi sa foruma od tws kupio qcy qs1...
Svaka preporuka je dobrodošla
 
Ekipa, treba mi preporuka.
Zena mi je zaplenila tronsmart spunkybeat i sad sam u potrazi za novim sluskama do nekih 60€. Sta uzeti ali da je in-ear ali da nema gumice, nesto tipa airpodsa(ne mora taj dizajn) da nema gume,vec samo plastike?
Dvoumim se izmedju in ear i on-ear
 
Pre par dana su mi stigle SoundPeats Sonic (obicne, ne pro). 40$ sa ebay, prosao bez dodatnih dazbina.
IMG-20211015-215509.jpgIMG-20211015-215527.jpg

Ima gomile review-a na netu pa cu se potruditi da ne budem repetitivan. Bass jeste malo vise naglasen, ali ne preterano, tj srednji i visoki su neutralni, nisu ubiveni zbog jakog basa. Inace volim ostar zvuk, nisam ljubitelj niskih tonova, tako da iz tog ugla pricam (sve bez ekvilajzera, naravno). Izolacija sa fabrickim gumicama iznenadjujuce dobra, posto same gumice ne deluju preterano debelo/kvalitetno, ali zadovoljavaju.
Baterija prema indikaciji koje salju telefonu je 50% posle 6h slusanja (spotify, malo pozivi, vrlo kratko stand by). Od toga su mi oko ~5h konstantno u usima - komfor prilicno zadovoljavajuci, nista me ne zulja (ovo je ultra individualno od oblika usne skoljke). Poredjenja radi, bar su duplo udobnije od Samsung U-flex, koje me konstantno po malo zuljaju. Sennheiser CX300 su udobnije, ali je razlika stvarno mizerna. Nisu udobne za lezanje na uvetu, prevelika je budza (mora negde tolika baterija da stane).

Razlog kupovine je velika autonomija i mogucnost rada obe slusalice kao master. Tu je "mana" sto komande nisu unificirane za obe slusalice vec je npr next uvek na desnoj, previous na levoj.

Javicu i kakve su za sport, ovako staticno, koliko god se trudio da zvacem/pricam/drmam glavu/skacem, ne mrdaju. Na par review-a sam procitao da znoj to menja, videcemo...
 
JBL Free 2 buds uzeo, dobar je zvuk, ali baš slab. Jel to normalno za sve buds sluške ili su ove takve?
U neku ruku je to i dobro jer mnogo manja verovatnoća od oštećenja sluha.
90 evra su plaćene. Baterija je odlična stvarno.
 
probao neko Soundpeets Sonic pro? Malo mi stradala kutijica za punjenje 1more+ (uz to su mi i neudobne) pa razmisljam o nasledniku. Bitne stavke, udobnost, da obe sluske mogu da budu master i da ne ispada. Posto je za slusanje podcast-a, midrange i glas da budu cisti, za ostalo me zabole xD
 
Evo da podelim utiske o SoundPeats Sonic iz prakse. Dobio sam ih u junu/julu. Razlog za kupovinu je bio taj što ima tastere a ne touch kontrolu.

Baterija brutalna - toliko brutalna da kutijica i ne stigne da ispuni svoj full kapacitet punjenja jer nema teorije da ću toliko dugo koristiti slušalice bez prekida.

Zvuk glasan i izuzetno dobar - moram da priznam da sam neke detalje u pesmama čuo po prvi put na ovim slušalicama iako pesme znam godinama. Stereo slika jako jako dobro postavljena.

Udobnost? Prosek. Ne smeta u svakodnevnici, za duže kardio treninge svaki put su mi postajale neprijatne posle nekih sat vremena korišćenja.

I onaj najbitniji faktor od svega - kvalitet izrade - 2/5
Za manje od 6 meseci zvuk na slušalicama je pao za 60%. Probao sam da ih očistim spolja, prebrišem, resetujem telefon, probam različite modele telefona, ništa nije uspelo.
Ako neko ima predlog šta još mogu da uradim da ih "vratim u fabričko stanje" slušam. Ne znam da li bi pomoglo ako ih potopim u alkohol skroz ili postoji neka druga opcija?
 
Da li neko zna koja je razlika izmedju
1) Xiaomi QCY M10 TWS
2) Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 2
i koje su bolje, ako i ima razlike? (bar su meni identične na oko, a nisam probao)
 
Danas sam dobio KZ Zex.
Bas mi se sviđaju. Zvuk je ok.
Daleko su udobnije od DQ6, kabl je puno bolji i vrhovi koji dolaze uz njih su kulturniji (nisu kao na dq6 samo za hrcka). Odmah sam stavio spinfit 100+, da vidim kako pasuje, al su ok I njihovi vrhovi.
Uz to su i vrlo lepe... Sad ce biti raznih akcija za 11. 11, pa nađete sa jeftinom dostavom, sve preporuke.
 

Prilozi

  • 20211104_115402.jpg
    20211104_115402.jpg
    483.5 KB · Pregleda: 28
Da li još neko ima problem sa našom poštom i paket(ić)ima od spolja? Već drugi put poručujem penaste nastavke za Buds Pro, u trekingu piše da su stigli kod nas (odavno!) a nema ih nigde? Je l' to naši carinici zafrljače male pakete ili o čemu se radi? Neke folije za telefon su mi u međuvremenu uredno stigle...
 
Zdravo svima, planiram da kupim bezicne bubice tws u cenovnom rangu do 6000rsd koje bi bile koriscene za slusanje muzike, tako da znacaj pridajem bateriji, konektivnosti i kvalitetu zvuka. Molio bih Vas za preporuku, takodje imajuci u vidu da mogu kupiti iskljucivo u zvanicnoj radnji u Srbiji.
 
Pomenute su one koss, malo su iznad tog budžeta, ali sam siguran da tu namenu ispunjavaju bolje od većine nabavljivih u Srbiji.
 
Hvala na odgovoru, a ako bih narucio preko neta, da li postoji neki pouzdan dobavljac i da slusalice ispunjavaju kriterijume, nikad pre nisam kupovao online, a pretpostavljam da ima dosta prevara
 
Momci ako moze savet, prevrteo sam zadnjih 15-ak strana, ali nisam naleteo ni na sta sto je bas ono sto mi treba.

1) Neke TWS koje imaju mic "passthrough" ili kako se to zove, da cujem okolinu, za voznju bajsa najvise. Da traju barem 2.5h ako je moguce. Do nekih 60e ako ima?
2) Sta je sada bestbuy za oko 40e regularni TWS, treba mi za poklon. Vidim da hvalite ove KZ Z1, ali mi 2h bas deluje malo za bateriju.
 
Ja imam spunky 2+ godine, nemoguce mi da nema ništa bolje u tom rangu i dalje :) inače mi ne odgovaraju (ni jedne tws koje sam dosad cackao).

Tws sa ambient uglavnom imaju anc, a koliko znam, a to teško za 60e...
 
Ja imam spunky 2+ godine, nemoguce mi da nema ništa bolje u tom rangu i dalje :) inače mi ne odgovaraju (ni jedne tws koje sam dosad cackao).

Tws sa ambient uglavnom imaju anc, a koliko znam, a to teško za 60e...
Hvala na predlozima momci. Bacim pogled na taj Spunky :)

Ako imas predlog za vise novca za ove sa ANC/ambient-om udri. Ako mora ce se otvorim, samo da ne kupim nesto random, nego nesto sto valja.
Videh sad neke Apollo Bold od Tonsmarta isto, 100 eur, imaju taj ambient mod. Jel ima nesto bolje za 100-ak evrica?
 
Ja imam spunky 2+ godine, nemoguce mi da nema ništa bolje u tom rangu i dalje :) inače mi ne odgovaraju (ni jedne tws koje sam dosad cackao).

Tws sa ambient uglavnom imaju anc, a koliko znam, a to teško za 60e...
Sigurno da ima bolje, veliko je to trziste i stalno se napreduje. Ali necu coveku da preporucujem nesto sto nisam probao.
 
Ovde toliko mnogo stvari ima da sam se poguubio. Da li neko može da mi kaže, best buy buds u rangu od 50-70e. KP ili zvanične radnje u opticaju, naručivanje sa alija ili amozona, teže ( jedino neko od vas da kupuje, pa da nešto izdelimo ). Za Iph ( ukoliko ima neke veze, jer sam pročitao da kodek pravi razliku u kvalitetu zvuka ). Što se slušalica tiče, imam 0 znanja.
- Koristiće se za saobraćaj, teretanu, trčanje eventualno.
 
Neke TWS koje imaju mic "passthrough" ili kako se to zove, da cujem okolinu
Mozda Galaxy Buds+? Mogu se naci i ovde za tipa 75e a koliko vidim ti si u Mittelevropi tako da su dobre sanse da ih nadjes za oko 60e. Nemaju ANC ali imaju ambient sound. @StarLord, pogledaj i ti Buds+

Takodje, Galaxy Buds 2 su takodje jako dobre, dolaze sa anc (nije neki kvalitet ali radi) i imaju jako dobar zvuk. Mozdase mogu naci za ispod 100e. Da ne pricam dalje, evo eksperta pa nek on objasni (spoiler alert, preporucuje i jedne i druge):

 
Da li neko ima iskustva sa huawei freebuds 4i, vidim da imaju anc i bolesnu bateriju, da li slusalice imaju iole pristojnijeg basa i da li postoji mogucnost negde probati slusalice u nekoj radnji, ili se uzima na srecu?
Jos jedan zanimljib model koji sam zapazio jesu anker soundcore lifenote, pa ako je neko imao iskustva bilo bi lepo da podeli utiske...
 
Momci ako moze savet, prevrteo sam zadnjih 15-ak strana, ali nisam naleteo ni na sta sto je bas ono sto mi treba.

1) Neke TWS koje imaju mic "passthrough" ili kako se to zove, da cujem okolinu, za voznju bajsa najvise. Da traju barem 2.5h ako je moguce. Do nekih 60e ako ima?
2) Sta je sada bestbuy za oko 40e regularni TWS, treba mi za poklon. Vidim da hvalite ove KZ Z1, ali mi 2h bas deluje malo za bateriju.

Kasnim sa odgovorim + premašujem cenovni opseg, pa ne znam koliko je koristan, ali:

Panasonic RZ-S500W, 90e su na KP

Ambient Sound (njihov naziv za to što tebi treba - da čuješ okolinu) radi savršeno, a i ANC je donekle upotrebljiv (imao sam do skoro Sony WH-1000XM3, pa je normalno da mi je ovo daleko gore). Zvuk kao zvuk je solidan, rekao bih za ove pare odličan za TWS. Baterija je oko 6 sati, 19 sa kutijom (bar tako piše za charging case, ne mogu to da testiram).
 
Kasnim sa odgovorim + premašujem cenovni opseg, pa ne znam koliko je koristan, ali:

Panasonic RZ-S500W, 90e su na KP

Ambient Sound (njihov naziv za to što tebi treba - da čuješ okolinu) radi savršeno, a i ANC je donekle upotrebljiv (imao sam do skoro Sony WH-1000XM3, pa je normalno da mi je ovo daleko gore). Zvuk kao zvuk je solidan, rekao bih za ove pare odličan za TWS. Baterija je oko 6 sati, 19 sa kutijom (bar tako piše za charging case, ne mogu to da testiram).
Hvala puno za preporuku, videcu ako napecam negde na BF :)
 
Potrebne su mi neke bubice pa se razmisljam mozda da porucim tronsmart onyx apex
Interesuje me neko vase misljenje o ovim bubicama?Da li ih mozda neko koristi i kako su se pokazale kako za muziku tako i za razgovore?
Izlaze me nesto malo preko 30 eura pa ne znam da li se vredi cimati oko njih?
Koristice se na telefonu xiaomi poco f2 pro.
 
Kasnim sa odgovorim + premašujem cenovni opseg, pa ne znam koliko je koristan, ali:

Panasonic RZ-S500W, 90e su na KP

Ambient Sound (njihov naziv za to što tebi treba - da čuješ okolinu) radi savršeno, a i ANC je donekle upotrebljiv (imao sam do skoro Sony WH-1000XM3, pa je normalno da mi je ovo daleko gore). Zvuk kao zvuk je solidan, rekao bih za ove pare odličan za TWS. Baterija je oko 6 sati, 19 sa kutijom (bar tako piše za charging case, ne mogu to da testiram).
Kako bi se ove poredile sa, freebuds 4i, i da li ima neke preporuke za dobar bas i bateriju a da ne prelaze 20 max 25k?
 
Nazad
Vrh Dno