Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Nisam ni x6 još poručio. Možda da idem na nešto skuplje, douk audio cmd-19, ili neki smsl.? Samo maštam za sad, možda me žena pusti nekad da se častim.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
udri šakom o sto i kupuj!

šalu na stranu, ako je problem snaga, onda i nije toliki problem. imam hd650 (isto što i 6xx) i većina uređaja ih tera bez problema. iphone 6s ima dovoljno snage, integrisana alc887 takođe, fiio e07k, sabaj da2, sabaj d1 koji je igračkica ima snage na pretek. e, xiaomi note 5 uglavnom nema :)
osim ako neko voli da sluša nenormalno jako, to već ne znam.

e sad, što se tiče kvaliteta zvuka, to je već druga stvar i obično više para znači i bolji zvuk, pa ti vidi...
 
au al su ove t2pro i crescent razocarenje za rock ~_~ ove t2p imaju naglasen treble a bass balansiran (slican shure se425) pa su bas anti-rock, crescent su nekako distant ima svega al lose ukomponovano. sumnjam da bi i t2 bile nesto wow posto mi visoke ne smetaju na t2p vec vise nedostatak bass-a. fostex te05 su ih oduvale lagano. a dt6 mislim da cu jos jedne poruciti kao rezervne posto su odlicne za novac t2/crescent/c10 i sl. dt6 koristim sa kablom iza usiju , t2p sam probao na oba nacina i bas su meh nekako, dosadan zvuk. to isto sa boljom deficinijom imam i kod se425. ali ne menja cinjenicu da mi se425 stoje u kutiji uglavnom xD ovaj piezoelectric drajver za visoke kod dt6 nije prevara sa fancy nazivom ipak. a i graph im deluje prilagodjen harman krivulji :)
 
Znam da nisu bubice, al opet da pitam
, jel imao neko iskustva s massdrop-om?

Vredi li juriti nesto ovako:

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-sennheiser-hd6xx?utm_source=linkshare&referer=AZKCQQ

ili mozda: https://www.massdrop.com/buy/massdr...eadphones?utm_source=linkshare&referer=AZKCQQ

Da li bi x6 to mogao da tera ili moram da trazim nesto skuplje jace?

Bolje je pisati o tome u ovoj temi: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?275567-Najbolje-slusalice-za-malo-novca&p=5754247#post5754247
Jedan clan je DT990 Pro (250Ω) upario sa X6 i rece da sve to zvuci veoma dobro i glasno, ne mora da pojacava X6 do kraja.
Ali planar magnetic slusalice verovatno ne mogu da zvuce dovoljno glasno sa stock X6 (ili bar vecina njih), u tom slucaju X6 bi morao da se moduje (high gain): https://www.reddit.com/r/headphones/comments/5rk667/fxaudio_dac_x6_gain_jumpers/
Za Sennheiser HD58x najverovatnije da je i stock X6 pojacalo vise nego dovoljno. Najbitnije je da procitas bar neke osnovne utiske o tim slusalicama i ''boji'' zvuka, za hifiman kazu da zvuce detaljnije, malo preciznije (posebno bas) ali i hladnije dok su vokali i muzikalnost na strani Senn.

X6 je odavno odlicna kupovina ali je cinjenica da skuplji chi-fi DAC+AMP zvuce bolje, npr. SMSL M6, M7 i ostali iz klase 150-200$. Ali cak i oni najcesce imaju pojacalo slicne snage kao X6 (oko 130mW @32Ω, rang X6 stock ili FiiO K3) sto je dovoljno za HD58x i vecinu ostalih slusalica (do 250Ω) ali za planar magnetic verovatno treba jos snage a nisam video da postoje dzamper/high gain modovi za M6/M7 i slicne.

E sad, ko zna koliko se jos odlicnih chi-fi DAC+AMP uredjaja pojavilo u medjuvremenu (do 200$) a na mass drop-u cesto imas i 02, razne Schiit i slicne pa na kraju sve zavisi od budzeta.

Za pocetak bi i HD58x + X6 bio sasvim solidan combo. Ili mozda da te slusalice uparis sa FiiO K3 koji sada kosta oko 13000 din u srb, tu je i domaca garancija, imas bass boost (koji bi ponekad verovatno odlicno ''legao'' tim Sennheiser, za odredjene zanrove) a ergonomija, dimenzije i portabilnost su na strani K3 mada razlika u ceni nije mala pa sam proceni sta ti se vise isplati.

PS

Sad vidim da su na linku Senn HD6xx, njima verovatno treba bar malo ''jace'' pojacalo nego HD58x
 
Poslednja izmena:
au al su ove t2pro i crescent razocarenje za rock ~_~ ove t2p imaju naglasen treble a bass balansiran (slican shure se425) pa su bas anti-rock, crescent su nekako distant ima svega al lose ukomponovano. sumnjam da bi i t2 bile nesto wow posto mi visoke ne smetaju na t2p vec vise nedostatak bass-a. fostex te05 su ih oduvale lagano. a dt6 mislim da cu jos jedne poruciti kao rezervne posto su odlicne za novac t2/crescent/c10 i sl. dt6 koristim sa kablom iza usiju , t2p sam probao na oba nacina i bas su meh nekako, dosadan zvuk. to isto sa boljom deficinijom imam i kod se425. ali ne menja cinjenicu da mi se425 stoje u kutiji uglavnom xD ovaj piezoelectric drajver za visoke kod dt6 nije prevara sa fancy nazivom ipak. a i graph im deluje prilagodjen harman krivulji :)

Nadam se da se uzima u obzir da Fostex i Shure kostaju 100+ evra, dok T2 pro ~50e (t2 ~30e)... Fostex su se kretale oko 89/99e ako se ne varam

Za ono sto pruzaju su odlicna kupovina i dovoljno govori sta sonicno pruzaju kada se ubacuju u pricu o uporedjivanju sa bubicama koje su x2 njihove cene. Vrlo je tesko navesti jos par modela od 50-100e koje ce pruziti isti celokupan paket... A dovoljno su jeftine da mogu da se prezale ako se ostete/crknu/izgube, makar obicne t2...
 
Imas toliko testova i recenzija na netu, pa cak i utiske korisnika ovde nekoliko stranica unazad... Samo treba malo procackati, tako da je zaista izlisno ponavljati. ;)
 
Moze li neko da mi objasni isplatili li se uzeti tin audio t2pro u odnosu na obicne t2? Koje su prednosi oro verzije?

Nema prednosti. Pro ima malkice više treble-a i to je to. I drugačije obojeni džek, heh. S obzirom da T2 ima sasvim dovoljno treble-a, još više visokih tonova kod T2 Pro može čak da bude i mana, ima ljudi koji su osetljivi na visoke tonove i njima smeta (ni ja ne volim mnogo oštar treble)...uzmi obični T2 na nekom popustu (mogu da se nađu za oko 30$) i uživaj.

posto mi visoke ne smetaju na t2p vec vise nedostatak bass-a

@zyllion

Jesi li probao onaj bass mod na T2 Pro? Dodaje bass a ne kvari ostatak i izuzetno je prosto...
 
Poslednja izmena:
Nema prednosti. Pro ima malkice više treble-a i to je to. I drugačije obojeni džek, heh. S obzirom da T2 ima sasvim dovoljno treble-a, još više visokih tonova kod T2 Pro može čak da bude i mana, ima ljudi koji su osetljivi na visoke tonove i njima smeta (ni ja ne volim mnogo oštar treble)...uzmi obični T2 na nekom popustu (mogu da se nađu za oko 30$) i uživaj.

Ok, to sam hteo da cujem, jer sam iskreno pogledao neke testove i nisam uocio neku razliku, rekoh mozda se ja ne razumem bas...

Gledajuci ove testove, naleteo ssm na ovaj JBL na amazonu.

www.amazon.com/gp/aw/d/B07H1VFCD5/ref=psdcmw_172541_t1_B07CX38CQ2

Na nekim testovima sam procitao da imaju bolji kvalitet zvuk od t2, je li to realno, posto su wireless sluske namenjene za sport deluju ok opcija za istu cenu?
 
Bolji zvuk od T2? Čisto sumnjam.
I čisto da pomenem, ako si basshead i voliš da ti bass gruva i slušaš tehno i slično, T2 nisu za tebe...da ne bude posle "preporučili ste mi a nemaju bass", ovo, ono... :)
 
Poslednja izmena:
Ako moze info gde uopste gledati akcije za T2? Htedoh skoro da (pra)stare namucene za sve pare ali i dalje zive Sennheiser CX-300 iz 2007-e (zeni su ok) podmladim sa CX 3.00 za periodicno slusanje pa procitah da fina alternativa za iste pare moze biti i Beyerdynamic Byron, ali onda ste me dotukli sa ovom i jos jednon temom i pricom o T2. :) Dodatnu komplikaciju je umesio HSV sa Sony MH755 ili 750 koje bi mogle biti dodatni (finansijski krajnje zanemarljiv) backup u kuci.
 
Aliexpress anniversary sale je od 28. do 30. marta, ako se ne varam. Tad treba očekivati popuste. T2 su trenutno 30 evra, a budu ispod 25 (oko 22-23 recimo) kad su rasprodaje, a može kombinacijom kupona dodatno da se spusti.

MH755 je na Ebayu redovno, ispod $10. Kabl je smešno kratak pa ga valja zameniti ili ubosti u produžni.

Inače T2 su neutralne, 755 su "izbalansirane", valjaju i jedne i druge, samo treba pazariti prema sopstvenom ukusu. Meni su oba modela ok.
 
Hvala ti pre svega za anniversary sale info, bice strpljenja do tada. Duzi period sam se valjda i odvikao od slusalica a svojevremeno mi je sasvim odgovarao cx-300 zvuk. Definitivno se dosta toga promenilo u ponudi sudeci po detaljnim recenzijama. :)
 
Bolji zvuk od T2? Čisto sumnjam.
I čisto da pomenem, ako si basshead i voliš da ti bass gruva i slušaš tehno i slično, T2 nisu za tebe...da ne bude posle "preporučili ste mi a nemaju bass", ovo, ono... :)
Ostavio sam gore link, uopste ne znam koliko je ovaj sajt merodavan, ne ne slusam tehno niti rep, tako da mi ove t2 bas odgovaraju, samo sam u dilemi zbog sporta, pokusavam izgleda da otkrijem toplu vodu. Covek je kao testirao ove verzije i na osnovu njegovih testova...

https://www.rtings.com/headphones/reviews/tin-audio/t2


https://www.rtings.com/headphones/reviews/jbl/endurance-sprint
 
Jel može neko da mi pomogne, znam da nije pravi thread, ali ne znam gde bih mogao da pitam, da li ima neko kablić na prodaju usb micro to usb micro 61l5hLkYuOL._SL1500_.jpg. Ako neko ima taj kablić, rado bih kupio da ne čekam sa aliexpresa. Izvinjavam se za offtopic.
 
Sta mislite o Sennheiser cx 5.00G uzecu g model jer je jeftiniji za 2000din a isti je zvucnik u poredjenju sa I verzijom, *mjau**mjau**mjau* usecu iPhone 8 za 4,5 meseca Ali me zabole za tastet, hteo Sam da vas pitam sta mislite o ovim sluskama da li su najbolje u rangu uzeo bi Sony slusalice Ali ovde u SRB nemaju one skuplje modeli XBA-N1AP Sony,
 
Postage li kopije KZ slušalica? Konkretno bih kupio ES4 model sa KP-a jer mi se ne čeka dostava iz Kine, a dva prodavca ih prodaju po drastično različitim cenama. Verujem da nema kopija tako povoljnih proizvoda, da li grešim?
 
Uvek gledaj proverene radnje i nećeš imati problema.
 
Postage li kopije KZ slušalica? Konkretno bih kupio ES4 model sa KP-a jer mi se ne čeka dostava iz Kine, a dva prodavca ih prodaju po drastično različitim cenama. Verujem da nema kopija tako povoljnih proizvoda, da li grešim?

Na koju drasticnu razliku u ceni mislis? 2600 din vs 3400 din?

Ne znam da li postoje fejk KZ ali ako postoje mislim da je veca sansa da ih valja taj lik koji im je odredio najvisu cenu :d
Jer ovakav opis oglasa uvek vise smrdi od onih normalnih, covek je utripovao da je zvanicni zastupnik KZ za Srbiju:
NA STANJU! !! NA STANJU! !! NA STANJU! !!
Naglasavam da su slusalice ORIGINALNE, posto sam primetio da su se pojavile i razne kopije na odredjenim sajtovima, kako domacim tako i stranim! ! ! PROVERITE ZASTO SMO NAJBOLJI I ZASTO DO SADA NISMO IMALI NI JEDNU REKLAMACIJU NA PRODATE SLUSALICE! ! !

Transfer blama od oglasa i pokusaj da kroz takvu ''buku'' zaradi sto vise na preprodaji robe koju je verovatno narucio 11.11 po najnizim cenama ;)

Sto se ''2600 din'' oglasa tice, u pitanju je clan foruma koji vec neko vreme testira audio opremu, uglavnom chi-fi. Svakako bih pre od njega kupio bilo sta nego od klasicnih kupujem-preprodajem dramo$era.
 
Poslednja izmena:
Na koju drasticnu razliku u ceni mislis? 2600 din vs 3400 din?

Konkretno sam mislio na onaj oglas sa cenom od 3100 dinara, ali odnosi se na celu situaciju. Procentualno je to prilična razlika, iako nisu velike sume u suštini.

Sto se ''2600 din'' oglasa tice, u pitanju je clan foruma koji vec neko vreme testira audio opremu, uglavnom chi-fi. Svakako bih pre od njega kupio bilo sta nego od klasicnih kupujem-preprodajem dramo$era.

Drago mi je da je to kolega sa foruma, više verujem forumašima nego običnim preprodavcima. I apsolutno se slažem što se poverenja tiče, nikad problem u saradnji sa ljudima koji su članovi ovde.
 
Odlucio sam da uzmem tin audio T2. Uz njih cu uzeti:

-Bluetooth modul
-Type C kabal sa mikrofonom

Moze li preporuka za ovaj kabal, neko je kacio ovde cini mi se neki kabal od 14-15USD, mislim da vec ako imam type c izlaz, uzmem i ovaj kabal, moze posluziti za kasnije, ne verujem da su to bacene pare?

Citao sam jedno 30-40 strana ove teme i iskreno malo sam zbunjen povodom ovih bluetooth modula. Neko prijavljuje probleme, neko ne, ili ima dosta felericnih primeraka ili je to subjektivan utisak forumasa.
Ima li neko neki dobar modul, voleo bih da ima mikrofon, ali pre svega solidnu bateriju i zvuk?
 
Kacio sam ja usb c mmcx kabal ali ga ne bih preporucio. Vec mi se pokvario. Zvuk: odlican, mikrofon: odlican, izdrzljivost usb c jack-a: 0. Ajde sto se greje, tu je DAC, ali sad mi ne radi vise na telefonu. Primoran sam da koristim bt modul koji nema funkcionalan mikrofon, iako je zvuk na njemu sasvim solidan, a baterija ok traje.
Bio sam flegmatican po pitanju ukidanja 3.5mm jack-a, ali sada me ta cinjenica nervira uzasno. Vrlo nezgodna varijanta za drzati telefon u dzepu. Sto je najgore pixel 2 nije ogroman telefon.

Послато са Pixel 2 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno