Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Uzimaj Xiaomi, imaju generalno bolji zvuk od JBL, ipak je hybrid setup u pitanju, a i jaci bas posto vidim da te to interesuje. Mana kod Xiaomi sluski je kabl, mrsi se lako a i neki kazu da nije dovoljno kvalitetno odradjen, ako si pazljiv sa sluskama onda neces imati problema oko kabla. Na Gearbest-u je original, tako da si miran ako ces odatle porucivati.
 
Poslednja izmena:
slazem se za xiaomi .Ako volis bas onda hybrid ako volis manje basa, "topliji" zvuk onda hybrid pro.Mada opet kazem KZ ZS3 su bolje sluske od oba ta modela Xiaomia(koristio ih sve) , ako volis bas.Jaci bas, glasnije,bolji kabl.Malo su vece i teze od tih ali po meni vrede i jeftinije su.e sad, tih KZ ima koliko hoces, za svakoga po nesto.Ja sam uzeo ZS4 ,cekam da mi stignu kazu i ovde i stranim forumima da su bolje od zs3.Jos ako koristis Xiaomi telefon imas tamo u podesavanjima za slusalioce da izaberes model, ja sam za zs3 izabrao "xiaomi noise canceling type c" i onda budu jos bolje ako slusas preko youtube-a muziku
 
Naravno u obzir dolaze i te KZ zs3/4 gledao sam i njih, KZ ima više modela msm da sam video da idu do broja 6, generalno ne znam u čemu je razlika između tih modela možda u povezivanju ili šta već ali da zanimaju me između ostalih i te sluške sve koje imaju dovoljno jak bas, a kakve su KZ ZSR Hybrid u odnosu na zs4? Svakako ne žurim se sa kupovinom pa ću sačekati da ti stignu i čujem tvoje mišljenje o njima. Imam Xiaomi Piston 3 i mislim da im je otišao kabel pa sam hteo da uzmem neke druge, kako su izdržale skoro 3 god. vreme je da se ponovim i uzmem neke druge ako bih mogao za klasu bolje i jače. Šteta što te KZ nemaju i mic na sebi ali to nije neki problem ...
 
Poslednja izmena:
ZSR ima po 3 drajvera u sluški dok ZS4 ima po 2.
Imaju i KZ mikrofon na kablu, možeš da biraš sa i bez mikrofona. ZS3 su najjeftinije, trenutno su $8 na gearbestu na akciji. Daju odličan bas i super su kupovina za tu cenu ali nemaju puno detalja. Inače, ja imam ZSR i prezadovoljan sam, imaju kvalitetniji i bolji bas, ali nije izražen tako da bez ekvilajzera mislim da ti neće odgovarati...
Imao sam i ES4 i njih ti mogu preporučiti jer imaju solidno izraženiji bas u odnosu na ZSR i super su kupovina za cenu (svega par dolara skuplje od ZS3 ali su dosta bolje)
ZS3, ZS4, ZSR, ES4 - koje god uzeo nećeš pogrešiti, ZS3/4 i ES4 ti imaju više izraženiji bas od navedenih, dok se ZSR fokusiraju na balansiran i kvalitetniji zvuk. Naravno, svake sluške možeš da podesiš u ekvilajzeru do te mere da se tresu u ušima, ali pitanje je koliko će dugo trajati drajveri pod tolikim opterećenjem :)
 
Poslednja izmena:
Treba mi mala pomoć. Trebaju mi BT sluške i dvoumim se između toga da poručim ES4 sa ovim novim KZ BT kablom ili Plextone BX 343. Svaka preporuka je više nego dobrodošla.

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk
 
Ja imam plextone bx 343. Nisam nikad probao ništa od Kz sluški. Imam i baseus s06 bluetooth i u poređenju ta dva artikla plextone je daleko bolji što se tiče zvuka. Plextone je vrlo kvalitetno izrađen i ima pun zvuk sa dobrim basom. Malo su glomazne bubice vire dosta napolje ali meni to ne smeta.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja imam plextone bx 343. Nisam nikad probao ništa od Kz sluški. Imam i baseus s06 bluetooth i u poređenju ta dva artikla plextone je daleko bolji što se tiče zvuka. Plextone je vrlo kvalitetno izrađen i ima pun zvuk sa dobrim basom. Malo su glomazne bubice vire dosta napolje ali meni to ne smeta.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Hvala puno. Ja sam imao KZ ES3 i bio sam vrlo zadovoljan. Ali sam ih nažalost izgubio. Jedino mi se nije sviđalo to što stari KZ BT modul drži maksimum 2,5 sata, što je veoma malo. Koliko sam uspeo da shvatim Plextone drži bar duplo duže što je veoma solidno.

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk
 
Preporuka za neke bluetooth bubice do 20+- eura, ebay, ali, gearbest, kp odakle god samo da stiže za Beograd. Koristiću ih u teretanu, trčanje po traci...

Nisam zahtevan po pitanju zvuka ali ako nema ništa pristojno predložite skuplje

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Treba mi mala pomoć. Trebaju mi BT sluške i dvoumim se između toga da poručim ES4 sa ovim novim KZ BT kablom ili Plextone BX 343. Svaka preporuka je više nego dobrodošla.

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk

Ja imam zs3 i bx 343. Od kad imam bx 343, zs3 nisam izvadio iz torbe. Mnogo se lakse stavljaju u usi, ne ispadaju lako, onaj magnet je odlicna stvar kad treba da ih izvadis na kratko a da ostanu oko vrata. Zvuk je vrlo slican (mada ja nisam bas najbolja osoba da to komentarisem), cini mi se i da je bx malo glasniji. Baterija im traje bar duplo duze.
Jedina mana, sto opet moze biti do telefona koji je u medjuvremenu dobio novi miui, je da zvuk hoće da se utiša kod otključavanja telefona na sekundu, pa se vrati u normalu.
 
Stigle su slusalice :) Odlicno izgledaju, crne sam uzeo. Jako su udobne, i mogu reci da su to prve slusalice koje meni ne ispadnu iz usiju.
Zvuk je jako kvalitetan, po meni se odlicno cuje i bass. U podesavanjima u telefonu sam odabrao njih kao presset. Jos nisam testirao slusalice u bucnim prostorijama, pa da vidim kako radi taj anty noise canceling .
Postoji switch sa kojim se on ukljucuje i iskljucuje, tako da mogu da se koriste i bez toga.
Ja sam zadovoljan.
 
@slavisaj koliko si platio slušalice?
Inace ja vise od mesec dana cekam TinAudio, za par dana ističe zadnji predviđeni rok. Navodno su još uvek na carini.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Platio sam ih 46.95Evra preko Xiaomi France (Xiaomiglobal.fr)
Sad evo testiram sa noise canceling, odlicno je cak i bez muzike . Morat cu koristit slusalice nocu kad spavam da necujem kera kako laje napolju. :)
 
@slavisaj koliko si platio slušalice?
Inace ja vise od mesec dana cekam TinAudio, za par dana ističe zadnji predviđeni rok. Navodno su još uvek na carini.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Predobre.
5404415f420869a498b5c119ea8477e9.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
 
Predobre.
5404415f420869a498b5c119ea8477e9.jpg


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Da li ti se okreću oko svoje ose? Meni se plava okreće i to nervira izgleda nije nesto dobro uleglo ili sam dobio ne bas kvalitetan kabl. Kao da kontakt zeza :( Inace zvukom sam oduševljen. Gledao sam seriju I poslušao par pesama izuzetne sluske I prezadovoljan sam. Vidim da se kabl moze i posebno uzeti ako to bude bio problem.



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
91913aed681fe489840524d0625449d2.jpg


Inace ovi nasi su mi skroz otvarali pakovanje. Strasno mozda je došlo do oštećenja!
d0bf32724bc1a482e17a75a00e48441c.jpg
 
Poslednja izmena:
kod mene se okreću konektori slobodno, to je u redu, samo izbegavaj da ih drndaš često i menjaš kablove jer je mmcx prilično osetljiv.

ja sam namestio kabl s kontrolama (tri dugmeta) i ne menjam nikad.
 
Iskreno, pokušao sam ali nisam uspeo. Tako da ostaje tako kako jeste. Ako se mrda taj kontakt koji se okrece dobija se sum i prekida se tako da videcemo kako to funkcioniše u pokretu :( najviše mi odgovaraju ove plave pene, bas je ugodan sa uši. I to sam video da ste kacili na temi tako da cu i to po potrebi moci da narucim.

Na slici se ne vidi ništa čudno ali plava je mnogo labavija.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
1264624a3ac5d6b17b6c750938ccdddb.jpg
 
Poslednja izmena:
uvek, nažalost, postoji šansa da se dobije loš kabl. u prvim serijama t2 čak su i konektori bili slabi pa su otkazivali ljudima posle par meseci, sad je to kao bolje.

raznih kablova ima i, naravno, nisu svi dobri pa valja biti oprezan. ako zaglavi, nikad cimanje u stranu i razglavljivanje, samo izvlačenje u pravcu konektora.

evo jedan bt koji pasuje savršeno na t2 :)
 

Prilozi

  • IMG_20181004_123728.jpg
    IMG_20181004_123728.jpg
    156 KB · Pregleda: 119
uvek, nažalost, postoji šansa da se dobije loš kabl. u prvim serijama t2 čak su i konektori bili slabi pa su otkazivali ljudima posle par meseci, sad je to kao bolje.

raznih kablova ima i, naravno, nisu svi dobri pa valja biti oprezan. ako zaglavi, nikad cimanje u stranu i razglavljivanje, samo izvlačenje u pravcu konektora.

evo jedan bt koji pasuje savršeno na t2 :)
Kolko to drzi. Daj neki inf. Mozda kupim hehe.

Ps. Meni crvena labavija.
 
Poslednja izmena:
I ja da napišem koju reč za Meizu EP51, mada je skoro sve rečeno. Odlučio sam se ipak za njih kao BT opciju nakon ES3 koje sam izgubio, najviše zbog preporuka koje sam pročitao na ovom forumu.
Prvi utisci su više nego pozitivni. Vrhunske sluške. Sa najvećim tipovima stoje čvrsto u ušima, ta famozna desna slušalica u mom slučaju ne preteže (za sada) i nemam problema. Zvuk je pun, glasan, čak i preglasan, basa ima za moj ukus taman koliko treba. Glasnije bubice nisam imao do sada. Zaista vrede tih 30-ak dolara.

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk
 
Ovaj.
Kvalitet zvuka je dobar, koristi AAC kodek, minimalan je lag, baterija drži 3,5 sata, što je negde u rangu ovih ostalih KZ kablova koje imam.
Za bolju autonomiju mora neki od skupljih (i boljih) kablova, ali meni radi posao povremeno.
Zahvaljujem, probaće se. Taman mi je otišao u večna lovišta prethodni modul za zs6.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Stigle zs4 danas.odlicne su .bolje od zs3 svakako.uzeo kz type c cable , jer koristim mi note 3 koji nema 3.5 mm izlaz pa sam koristio adapter.ljudi moji, razlika izmedju adaptera i direktno na type C NEBO I ZEMLJA.I zs3 se jace cuje.na zs4 dosta glasnije ,jaci bas, kao da ste pojacali za 30% sluske .jos kad stavim na mi noise canceling type c tek onda kidaju.Ko god ima type c bez 3.5 mm izlaza neka uzme kabl.kosta 9$ ali vredi.Za divno cudo nisu mi otvarali paket u kom su bile i sluske i kabl tako da sam dobro prosao.
 
Vrh Dno