Šta je novo?

Kućna multimedija Bubice

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?
Pozdrav svima. Trazim neke bubice koje bi bile udobne za neko duze koriscenje na poslu. Idealno bi bilo ako bi imale i mikrofon. Ranije sam imao Sennheiser CX 150, i bio sam bas zadovoljan.
Sada gledam Sennheiser CX 2.00G, da li imate neko misljenje o njima, ili nekom slicnom modelu? Njihova cena bi mi bila i neka gornja granica budzeta.
Ako bi gubitkom mikrofona znacajno dobio na kvalitetu, to je ok. Isto tako, dolaze samo u obzir slusalice koje mogu da kupim u radnjama u Srbiji
 
Poslednja izmena:
Ove su neka svetla ljubicasta, a sa zadnje strane nije kristal vec "rupa" kao kod standardnih. Nije da ne zanimaju, nego nisam znao. A cudno mi da devojka nosi (ipak to mora da se narucuje, sto njih mrzi) :D
 
Pozdrav svima. Trazim neke bubice koje bi bile udobne za neko duze koriscenje na poslu. Idealno bi bilo ako bi imale i mikrofon. Ranije sam imao Sennheiser CX 150, i bio sam bas zadovoljan.
Sada gledam Sennheiser CX 2.00G, da li imate neko misljenje o njima, ili nekom slicnom modelu? Njihova cena bi mi bila i neka gornja granica budzeta.
Ako bi gubitkom mikrofona znacajno dobio na kvalitetu, to je ok. Isto tako, dolaze samo u obzir slusalice koje mogu da kupim u radnjama u Srbiji
Meni su se Soundmagic e10 kupljene ovde na forumu pokazale odlicno. Odlican kabl, dodaci koji odgovaraju mojim usima, korektan zvuk (od NEXUS 5 i ne očekujem nesto brutalno). Za mene Odlicna kupovina, bolje su mi se pokazale nego Sennheiser cx150 koje mi skupljaju prasinu.
 
^ izgleda nisi procitao najbitniju recenicu :)

Isto tako, dolaze samo u obzir slusalice koje mogu da kupim u radnjama u Srbiji

@ savior

Senn 2.0G su skoro 7k din kod nas.. nisam ih cuo ali mislim da je to previse para za slusalice pocetne senn klase, sa amazona/ali-a mozes da narucis neke bolje za te pare (npr te koje je Pittsburgh pomenuo).
 
Poslednja izmena:
Fakticki ne placam ja,ali da se ne ulazi u detalje :)
Znaci, mora da bude radnja u Srbiji. Razmisljam za sada izmedju tih, 2.0, i cx 300 2. Znam da je cx 300 bio spominjan i ovde na forumu. Nisam bog zna kako zahtevan, i mogu reci da su mi cx 150 bas bile ok, i cak i prijatne u usima. Mogao bih cak i ponovo njih da kupim, ako ove druge nisu kvalitetnije. Sta mislite o tome, dakle cx 150 vs navedeni modeli.
 
Fakticki ne placam ja,ali da se ne ulazi u detalje :)
Znaci, mora da bude radnja u Srbiji. Razmisljam za sada izmedju tih, 2.0, i cx 300 2. Znam da je cx 300 bio spominjan i ovde na forumu. Nisam bog zna kako zahtevan, i mogu reci da su mi cx 150 bas bile ok, i cak i prijatne u usima. Mogao bih cak i ponovo njih da kupim, ako ove druge nisu kvalitetnije. Sta mislite o tome, dakle cx 150 vs navedeni modeli.
A ove? http://www.rolandplanet.rs/index.php?q=kat1&pro=&r=4240&arti=9480
 
Nisam znao da p2 imaju u intenzivno ljubicastoj boji. Vidim devojku u prevozu sad da fura takve p2 uz g2 :D
Kopije, valjaju ih po gradu. Ja sam ih video u jednoj prodavnici u delta sitiju. Ali ovo i nije strašno cene ih dvadesetak evra. Znam da su se kopije beats slušalica prodavale u delta sitiju i ušću kao originali za par stotina evra.
 
Poslednja izmena:
Meni su se Soundmagic e10 kupljene ovde na forumu pokazale odlicno. Odlican kabl, dodaci koji odgovaraju mojim usima, korektan zvuk (od NEXUS 5 i ne očekujem nesto brutalno). Za mene Odlicna kupovina, bolje su mi se pokazale nego Sennheiser cx150 koje mi skupljaju prasinu.
I ja sam uzeo soundmagic, ali verziju sa mikrofonom. Odlicne su, ja sam ih platio 30+$. Ne secam se tacne cifre, doduse onda je dolar bio 87 din. Oko 3000 dinara su me izasle, ne znam kakva im je sada cena na aliexpress-u
 
kakve su Piston 3 u odnosu na Piston 2 ili neke druge sluske koje imaju mic, kako su se pokazale i kakva im je izolacija spoljne buke? Vidim da su trenutno na popustu an gearbest 12$ samo. Jedino ne znam da li su original ili ne...
 
^ pominjao sam vec ovde da ima ljudi kojima nijedne bubice ne odgovaraju, sve im ispadaju iz usiju.
Muke su to. Meni nisu odgovarale ni jedne koje bih dobio uz telefon, kasnije sam uzeo Sennheiser CX 150 i došle su uz nekoliko parova onih gumica i sa jednim je to prihvatljivo ali opet mi stoji u ušima kad ležim na krevetu, čim ustanem počne da ispada, a i nije mi prijatan osjećaj kad ih "nabijem" u uši. Od nedavno mi jedna slušalica ima znanto tiši zvuk pa sam razmišljao da uzmem neke nove ali najveći problem mi je upravo to ispadanje iz ušiju, nemam pojma koje bi mi fino sjele a da pri tome nemam neprijatan osjećaj u ušima. Meni ni do danas nije jasno kako neki ljudi hodaju gradom ili čak trče sa slušalicama u ušima :)

I šta raditi u ovakvoj situaciji? Kupiti neke koje važe za dobre po pitanju kvalitete zvuka i onda kupovati te dodatne gumice raznih veličina pa probati koje bi odgovarale? Ali mogu li se te gumice montirati na bilo koji model slušalica? I koliko kvare zvuk?

Ako još neko ima problem sa ovim a našao je nešto što mu odgovara neka podijeli sa ostalima :)

Ako se ne varam ovde na temi se preporučuju Piston 3 kao dobre? Evo gledam na eBay $18, jel' to to? Dođu li dodatne gumice različitih veličina uz njih? Ne vidim ih na slikama. Mada nije mi jasna cijena Piston 3, u većini slučajeva je oko $5 a ima i za $18 :)
 
Poslednja izmena:
@ Vader Pa evo ove npr - http://www.audio-technica.com/cms/headphones/fa5d0b31f60e7c84/index.html

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?55553-Bubice&p=4402335&viewfull=1#post4402335

I Vylota ih je pomenuo pre na prethodnoj strani.http://forum.benchmark.rs/showthread.php?55553-Bubice&p=4404065&viewfull=1#post4404065

IS verzija znaci da imaju mikrofon, postoji model i bez mic-a. Kostaju 45e kod nas, sigurno ne zvuce losije od Piston a kvalitetnije su i stoje kao zalepljene na usima.

Mozes da ih probas u dobro poznatoj prodavnici, videces vec iznad. Stavi gumice koje ti odgovaraju, proceni da li ti odgovara udobnost i zvuk (racunaj samo da zvuce bolje posle bar 30h burn in perioda, provereno) i to je to, za 45e tesko da postoje bolje slusalice a da ne ispadaju iz usiju.

Sad vidim da je cena otisla na 50e. Nema veze, i dalje su odlicna kupovina.

Inace u poslednjih par dana sam primetio da je sva IT roba poskupela (najvise sam pratio audio proizvode), bukvalno su sve cene povecane.
 
Poslednja izmena:
Hvala, ali kao što vidiš nisam ni blizu Beograda :)

Ali ako bude prilike uzeću ih u razmatranje.

Da li Piston 3 mogu da odgovaraju nekome ko ima problem sa "ležanjem" u ušima? Mada ako dođu bez dodatnih gumica raznih veličina onda sumnjam.
 
Uz Piston 3 dobijes 4 para gumica razlicitih velicina (u stvari, mislim da su 3 razlicite velicine, ali 4 para - jednu velicinu dobijes dva puta). Meni licno, mnogo bolje leze i mnogo su udobnije od Piston 2.

Pozdrav
 
Na koju foru kopije, kad istyle i gigatron dobijaju od zvanicnog distributera?

Ne znam kako je sad, ali znam kako je bilo pre par godina kad su se na svakom ćošku prodavale beats slušalice i veruj mi da su više od pola beats sluški koje se nose po gradu kopije. Često sam visio u jednoj od tih prodavnica, znam čoveka koji je tu radio i on mi je i rekao da valjaju kopije. Gledao sam kako sportisti i naše "estradne zvezde" opušteno kupuju te kopije, a realno zanjih i nije bolje.
 
Poslednja izmena:
Po oglasima i divljim radnjama da, ali po zvanicnim radnjama je apsolutno nemoguce prodavati fejk sluske.Na k/p je 90% kopija tih beats-a, doduse i cena je toliko mala pa se odmah po tome vidi, a oni retki koji prodaju original, to i naglase, tako da sada tesko uspeva nekom prevarantu, da podvali fejk kao original po punoj ceni.Isti slucaj je i sa rej ban cvikama..
 
kakve su Piston 3 u odnosu na Piston 2 ili neke druge sluske koje imaju mic, kako su se pokazale i kakva im je izolacija spoljne buke? Vidim da su trenutno na popustu an gearbest 12$ samo. Jedino ne znam da li su original ili ne...



Ja sam uzeo p3 prezadovoljan sam, ja bih ti preporučio da ih uzmeš nećeš pogrešiti. Što se tiče tog sajta nisam siguran u originalnost istih pa bih ti savetovao da pročitaš nekoliko postova unazad već su ljudi pisali da se ne ponavljam čini mi se da se sajt zove ibayogu ili tako nekako. Ja sam moje uzeo preko pandawila i original su.
 
@ Vader Pa evo ove npr - http://www.audio-technica.com/cms/headphones/fa5d0b31f60e7c84/index.html

Sad vidim da je cena otisla na 50e. Nema veze, i dalje su odlicna kupovina.
Da li je bezbjedno ganjati ih preko eBay? Pošto ih ima iz Hong Konga za 35€ i iz Južne Koreje za 51€? Da li su to originali ili možda nisu pa je rizik?

I nisu mi jasne cijene za Piston 3, kreću se od samo $5 (najčešće!), ali poneko ih ima i za $8 ili čak $18. Prvo, kako mogu biti samo $5, a drugo kakve su onda ove od $18 tj. kako tolika razlika?
 
Nazad
Vrh Dno