Šta je novo?

Brzo, brze, Samsung F3 :)

halucinacija je vizuealni dozivljaj :p
 
Imam F3 1TB,i ... nisam previse odusevljen (ako uopste imam cime da budem odusevljen kod HDDa).:p Jos se i solidno cuje.:S:
Kao sistemski disk, neces osetiti napredak u odnosu na 3200AAKS.:p Ja bih ostavio sistem na 3200AAKS i pazario drugi disk za storage.;)

:(:(

Siguran sam da ne haluciniram.:p

tako je bilo kada je moj ocz napajanje poceo da pisti, niko nije cuo osim mene.
Ali ja se nadam da cu dobiti dobar primerka, narucio sam vec iz BG-a...ako ce biti buke, letece kroz prozor` :smackbum:
 
Da li je tebi uopste uslo u glavu da postoje primerci Samsung F3 1TB koji ne drljaju u toku najintenzivnijeg koriscenja ? :p
A da li je tebi uslo u glavu da se ja malo salim?;)
Sigurno postoje primerci koji manje drljaju, ali cisto sumnjam da ima necujnih.:p
Ali opet, disk ko disk.;)
 
A da li je tebi uslo u glavu da se ja malo salim?;)

Ni jednog trenutka nisam ni pomislio da se ne salis.;) Ponekada je dobro saliti se.

Sigurno postoje primerci koji manje drljaju, ali cisto sumnjam da ima necujnih.:p
Ali opet, disk ko disk.;)

U sustini mogu da cujem to tzv. manje drljanje ali moram da otvorim kuciste i da naculjim usi jer se veoma slabo cuje. To isto vazi i za WD640AAKS koji imam u posedu a za koji sam isto cuo da postoje krrrrrrrrrrrrrrrrrrr, drrrrrrrrrrrrrrrrr primerci.
 
Poslednja izmena:
Samo da uskocim na momenat - verovatno ste obojica svesni vaznosti nacina montaze hdd-a, tj. da li je cvrsta veza u pitanju (sraf npr.) ili elasticno vesanje, i njenog udela u proizvodnji buke odredjenog tipa (frekvencijski i po nivou) - al' nije lose pomenuti za svaki slucaj :)
 
Poslednja izmena:
Samo da uskocim na momenat - verovatno ste obojica svesni vaznosti nacina montaze hdd-a, tj. da li je cvrsta veza u pitanju (sraf npr.) ili elasticno vesanje, i njenog udela u proizvodnji buke odredjenog tipa (frekvencijski i po nivou) - al' nije lose pomenuti za svaki slucaj :)

U mom slucaju ima neka dva plasticna cuda koja se nataknu na hdd sa obe strane i onda se sve to ugura na predvidjeno mesto...da ga nebih tupio mnogo :p pogledaj sliku.

Chieftec-Aegis,G-P-167785-13.jpg
 
U mom slucaju ima neka dva plasticna cuda koja se nataknu na hdd sa obe strane i onda se sve to ugura na predvidjeno mesto...da ga nebih tupio mnogo :p pogledaj sliku.

Chieftec-Aegis,G-P-167785-13.jpg

Iz mog iskustva, ovo zna da bude gore resenje od direktnog srafa u disk/lim (Chieftec kavez, jel tako?). Ako su dva ili vise diskova problem je jos izrazeniji. JEDINO elasticna veza daje prihvatljivo tiho resenje kod diskova...
 
Verovatno to drljanje zavisi dosta i od samog kucista, kod mene se ponekad cuje ali buka nije nista veca u odnosu na bilo koji hard i traje relativno kratko.
 
Verovatno to drljanje zavisi dosta i od samog kucista, kod mene se ponekad cuje ali buka nije nista veca u odnosu na bilo koji hard i traje relativno kratko.

evo i mene da se javim. znachi stigo` je F3 od 500GB, neznam sta da vam kazem, sada mi zujaju samo moji usi, HDD uopste se necuje, chiefec DA bigtower ne drlja, uradicu test u HD tach, pa cu psolati skrinshat :smoke:

ps:
dali je ovo ok rezultat?

 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno