Šta je novo?

Brzi-Spori punjaci & Baterije

Ako pitaš za poštarine na nkonu ta opcija više nije dobra jer su poštarine sulude...ikea najavljuje da će početi u knezu i da prodaju neke stvari, ako ubace i baterije eto rešenja za lenjivce sa foruma :)
 
*mjau**mjau**mjau*,punjač koji su mi preporučili ovde me interesuje.
Japcell čini mi se.
 
Poslednja izmena:
Uzeo bih sanyo aaa ili neke sl kvaliteta, gde ima povoljno?

Inače imam par iz starog telefona, punjač ih ne puni, ali se pune preko telefona:)

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Hahaha ne radimo zajedno... Ja sam rizikovao i kupio dva kompleta. Isto tako sam razmisljao da li su ok ili ne, jedno pakovanje je proizvedeno u martu a drugo u maju ove godine. Svih osam baterija sam testirao i svaka AA ima kapacitet oko 2800mah a aaa oko 1100. Istog dana sam porucio jos 3 pakovanja i dobio sesto gratis. Sve baterije koje sam ja dobio su sa dobrim rokom i ispravne . Ako treba mogu sve uslikati ili napraviti video jer nemam razloga da lazem
 
Zar ne rece da su AAA 950?
 
Ipak rade zajedno :) mislim da punjač tripuje i pokazuje neke visoke vrednosti...kod mene su aa preko 2500, za aaa se ne sećam, ali svakako daju više od deklarisanog...
 
Možda je merio kapacitet sa malom strujom pa zato pokazuje toliko. Ali ja se svakako ne sećam da eneloop (ili bilo koji brend) pokazuje toliko veći kapacitet od deklarisanog. Meni se to desilo sa nekim kineskim koje su imale u početku dosta veći kapacitet od deklarisanog ali nisu dugo trajale...
 
Zar ne rece da su AAA 950?

Moja greska... Na slici se vidi koliko je izmereno. Ne bih dalje da ulazim u raspravu, ko hoce neka veruje ko ne ne mora. Ja sam podelio svoje iskustvo, a imam i te kineske Bty AA i no name AAA i merenja su od 300-500mAh a deklarisane na 3000 i 1800 i lagane su kao da nema nista unutra. Sve u svemu ja sam zadovoljan, ko ne veruje slobodno u Ikeu...
 
Koje "te" BTY, nigde nisam pomenuo BTY. Mislim, nisam siguran davno je bilo, da su bile yuasa (ovo je inače čuveni proizvođač tako da su verovatno te moje bile fake). Dakle nisu bile lagane i nisu bile loše (čak šta više imale su značajno veći kapacitet od deklarisanog kao što sam i rekao). Ali nisu dugo trajale, tipa posle 1-2 godine u kantu. Inače imam eneloop iz 2006 i rade i dan danas (naravno ne kao nekad, ali upotrebljive su). Dakle nije samo poenta da baterije imaju deklarisani kapacitet, već i koliko dugo zadržavaju taj kapacitet i koliko ciklusa mogu da izdrže... ima tu još faktora osim kapaciteta.

A kad si pomenuo BTY, od svih kineskih jedino su mi one ostale da još mogu da se koriste. I kao što vidiš teže su od eneloop:)
bty.jpg
Zaključak je da su te tvoje od 3000mAh fake (što bi bilo i logično), sledeći put kupi neke manjeg kapaciteta - dobićeš više:)
 
To sad i ja shvatam ali sam probao Bty pa sam se i sam uverio da su fake. Nisu ni skupo placene na Ali tako da sam i dobio sta sam platio a ove druge kvalitetnije niko ne salje u Srb ili je postarina 80+ dolara. One nisu kao ova tvoja vec belo-zelene i imaju po 13 grama. Kad sam napisao "te" mislio sam na kineske...

Imao i ja eneloop koje sam kupio u Austriji jos 2010 i jos uvek rade ok ali sam u medjuvremenu dobio i dve klinke i potrosio ne znam ni sam koliko para na alkalne baterije tako da sam sad mozda resio problem a ako ne onda sledeci put opet eneloop i ne razmisljam.

Odjavljujem se iz teme jer vidim da ja ovde ni kriv ni duzan ispadoh prevarant jer sam napisao svoje iskustvo i preporucio coveka. Eto ko je iz Bg neka se nadje sa covekom i pred njim testira baterije ako se on slozi pa neka napise da ostali znaju jer sam ja prevarant, radim sa nekim koga ni ne poznajem a ni punjac mi ne valja tako da nisam neko ko bi dalje pisao u ovoj temi
 
Hej bokins83, nemoj da se ljutiš, ja ću sad da izigravam malo advokata:).
Altru je stavio smajlija kad je napisao da možda radite zajedno, a alfa nije obratio pažnju na sliku već samo na ono što si ti greškom napisao... a ja sam opet naveo moje iskustvo sa značajno većim kapacitetom od deklarisanog i napomenuo da mi se to samo jednom desilo i nije bilo sjajno...
Nema razloga da se ljutiš, normalno je da su ljudi skeptični, pogotovo kad su baterije koje su i inače jeftine skoro duplo jeftinije. Priznaćeš da je sumnjivo.
Da meni trebaju te baterije svakako bih uzeo jedno pakovanje za 500 din pa ga testirao ali ne jednom već bar 6 meseci i video kako se ponašaju...
A tom tipu za tu cenu svakako ne treba reklama na benchu...
I vidim da za 5 kupljenih jedno pakovanje poklanja... tako da sigurno ima dosta i jedva čeka da ih se otarasi (verovatno je ceo šleper sleteo s puta:))

btw nisam video da uopšte ima fake ikea ladda baterija...
 
ej, salim se malo...sto rece jeremy ne znam ni da li postoje fake ikea a sto se tice cene covek ocito ima neki svoj izvor tako da verovatno nema razloga da se ne kupuje tamo dok ima...

a sto se tice kapaciteta znam da je i meni negde na nekom punjacu pokazao nesto slicno tipa 2800mah ali sad se vise ne secam kako...pisao sam vec ovde u temi o tome ranije...ali kad se uradi pravi test kapaciteta pokazu negde preko 2500 svakako...

sa baterijam tipa bty wta nba nbc ne bih eksperimentisao, nema potrebe, a verovatnoca da su tres je 100%...
 
Sve ok, opusteno, ne ljutim se ali se osecam ko retard jer htedoh da nekome mozda pomognem ako se dvoumi da li kupiti ili ne a na kraju se sve okrenulo.. Zato sam i napisao "ako smem" da preporucim coveka jer sam i ja bio u dilemi da li kupiti ili ne jer vecinu stvari kupujem sa Ali-ja a ovo je bilo bas povoljnije cak i od kineza.

Ako neko zna kako izgledaju fake te Ikea baterije eto neka napise pa da ja uporedim sa ovim mojim. Ili ako je neko skoro kupovao mozemo da postavimo slike i uporedimo samo pakovanje i oznake na bateriji.

Ali eto par dana drndanja u raznim igrackama a najvise autic na daljinski koji ja najvise koristim i dalje sve ok doj je BTY vec posle par sati bio spreman za punjenje.

Sto se ovih Ikea tice one su kako pise ready to use ali sam ih stavio na punjac i odabrao opciju praznjenje do kraja i onda punjenje jer sam i ja sumnjao da nije fake jer je ipak jeftinije od Ikea radnje a bas dosta jeftinije od Eneloop sa kojim ih porede a cak i kazu da je ista baterija samo se pakuje za Ikea (to sam procitao i ne mora da znaci da je tacno) ima testova na youtube. A koliko sam ispratio menjaju cene u Ikei, bile su AA za 799din a sad su AAA 799 a ove vratili na 899 pa ko nece da rizikuje par stotina dinara kao sto sam ja eto dobre kupovine e sad da li ce trajati kao Eneloop ko zna :D
 
Poslednja izmena:
Dvoumiš se da li sa alija ili kp:D, ma koja je tu razlika... jedino što imaš kao neku zaštitu na aliju, ali tamo sumnjam da ima ikea. Svakako hvala za hint ka kp prodavcu, sigurno da nekome znači:)

@Altru nemoj samo bty da mi spominješ, vidiš da sam osetljiv na njih:D
bilo to poodavno kad sam ih kupio (i njih i ostale kineske), bile nešto jeftine pa ajd... al' što kažeš danas ne bih nikome preporučio da eksperimentiše sa njima kad ni eneloop nisu tako skupe, a pogotovo ove ladda...
 
Једно питање друштво. Ако се одлучим да купим ове Икеине Лада батерије реците ми који пуњач да купим Икеин онај на усб или неки други?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Taj na USB za 2 baterije puni baterije 24 sata :) nije baš ali je spor... Kod nas iz nekog razloga nemaju ikea ladda punjač za 4 baterije koji je odličan, imam i njega...taj bi bio odličan izbor...ne znam zašto baš taj nemaju u ponudi...

https://www.ikea.com/us/en/catalog/products/40241309/

Ako kupuješ kod nas onda neki Panasonic iz bq serije, a ako naručuješ ili japcell sa nkona ili nešto sa alija tipa liitokala ili opus...
 
Poslednja izmena:
Dvoumiš se da li sa alija ili kp:D, ma koja je tu razlika... jedino što imaš kao neku zaštitu na aliju, ali tamo sumnjam da ima ikea. Svakako hvala za hint ka kp prodavcu, sigurno da nekome znači:)

@Altru nemoj samo bty da mi spominješ, vidiš da sam osetljiv na njih:D
bilo to poodavno kad sam ih kupio (i njih i ostale kineske), bile nešto jeftine pa ajd... al' što kažeš danas ne bih nikome preporučio da eksperimentiše sa njima kad ni eneloop nisu tako skupe, a pogotovo ove ladda...

Apsolutno se slazem :D Ali eto da se ispravim, ne preporucujem ga kao prodavca nego je to neko moje iskustvo sa njim jer je sve bilo fer i korektno, a mozda nekome uvali BTY pa posle jos ja da ispadnem kriv hahahahha. Iskreno meni je Ikea daleko da bih isao iz NS samo po baterije jer sam bas hteo da probam kakve su, a sad sam cuo da moze online da se poruci i stigne u NS u neki magacin pa se tu preuzima sto je super stvar.

Sto se punjaca tice, i ja sam se dosta dvoumio ali posle dosta citanja i raznih iskustava se opredelio za ovaj https://www.aliexpress.com/item/201...440.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dXkRG6K

Pre njega sam kupio ovaj https://www.aliexpress.com/item/fac...714.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dXkRG6K i isto mogu da kazem da je odlican i prilicno brz, samo sam ga probao par puta i to je to sad stoji nov u kutiji. Tako da ako ti ne treba punjac i tester baterija ok je kupovina. OndaK sam dosao do Lii-500 i svidja mi se sto ima opciju za testiranje baterija i sto uvek imam podatak o stanju baterije na displeju. Pre njih imao i jos uvek imam onaj beli Sanyo koji je spor i jos nema opciju da sam iskljuci kad se baterije napune vec se gasi sam posle 12 ili 14 sati ako se dobro secam.
 
Poslednja izmena:
Alfa ne moze da vidi bas slike, neke cak i kada se uvelicaju (jer tada pak ispadnu mutne :)), cak i ne znam na sta se odnosilo Altru-ovo pitanje :) Pretpostavljam na preporuku prodavca, ali ja ili nisam video postove ili je u pitanju post pre edita ;)

Tako da nemam pojma o cemu se radi, ali za 1100 vs 950 - ja nisam ni mogao videti sliku lepo :)
 
Nije koliko ja znam nista brisano. a sto se edita tice ja sam samo dodavao po par recenica a nista brisao tako da je sve tu :)
 
Onda me nesto Altru buni :)
All QL :)
 
Taj na USB za 2 baterije puni baterije 24 sata :) nije baš ali je spor... Kod nas iz nekog razloga nemaju ikea ladda punjač za 4 baterije koji je odličan, imam i njega...taj bi bio odličan izbor...ne znam zašto baš taj nemaju u ponudi...

https://www.ikea.com/us/en/catalog/products/40241309/

Ako kupuješ kod nas onda neki Panasonic iz bq serije, a ako naručuješ ili japcell sa nkona ili nešto sa alija tipa liitokala ili opus...

Хвала на исцрпном одговору! Мислим да сам прошле године око нове године видео тај Икеин пуњач овде у Београду!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
https://www.kupujemprodajem.com/Ele...a-NOVO-65587088-oglas.htm?filter_id=237840053 ima ga u NS ako je to taj.

Mada sad nesto razmisljam, mozda su u Ikei fake baterije ako uporedimo cene sa ovim iz oglasa :D :D :D https://www.kupujemprodajem.com/Fot...-Ladda-63296146-oglas.htm?filter_id=180866347

A evo nije mi bilo tesko da odradim jos jedan test. Baterije u slotovima 1 i 2 su AA i trenutno se prazne to traje vec 2 sata i 40min a baterije u slotovima 3 i 4 su ispraznjene i napunjene do kraja strujom od 1000mAh i punjenje je trajalo oko 65min (praznjenje nisam tacno ispratio ali je trajalo odprilike sat i 40min)

Pogledajte prilog 257986 Pogledajte prilog 257987Pogledajte prilog 257988Pogledajte prilog 257989
 
Poslednja izmena:
To je taj punjač, i cena je ok...
Praktično je neka varijanta Panasonic bq punjača po boljoj ceni...čak ima i bolje rešene neke stvari od Panasonic punjača...nema neke funkcije ali je lak za upotrebu i pouzdan...
 
Poslednja izmena:
Apsolutno se slazem :D Ali eto da se ispravim, ne preporucujem ga kao prodavca nego je to neko moje iskustvo sa njim jer je sve bilo fer i korektno, a mozda nekome uvali BTY pa posle jos ja da ispadnem kriv hahahahha. Iskreno meni je Ikea daleko da bih isao iz NS samo po baterije jer sam bas hteo da probam kakve su, a sad sam cuo da moze online da se poruci i stigne u NS u neki magacin pa se tu preuzima sto je super stvar.

Sto se punjaca tice, i ja sam se dosta dvoumio ali posle dosta citanja i raznih iskustava se opredelio za ovaj https://www.aliexpress.com/item/201...440.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dXkRG6K

Pre njega sam kupio ovaj https://www.aliexpress.com/item/fac...714.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dXkRG6K i isto mogu da kazem da je odlican i prilicno brz, samo sam ga probao par puta i to je to sad stoji nov u kutiji. Tako da ako ti ne treba punjac i tester baterija ok je kupovina. OndaK sam dosao do Lii-500 i svidja mi se sto ima opciju za testiranje baterija i sto uvek imam podatak o stanju baterije na displeju. Pre njih imao i jos uvek imam onaj beli Sanyo koji je spor i jos nema opciju da sam iskljuci kad se baterije napune vec se gasi sam posle 12 ili 14 sati ako se dobro secam.

I ja sam ga juce narucio, jer se ispostavilo da punjac koji se nudi u Ikeu (isao sam po Ladda baterije) puni samo 2 baterije i to jos na USB, dakle letnji dan do podne. Bukvalno prvi post na koji sam naisao je tvoj, tako da je sva odgovornost na tebi :D
 
Sta fali tome, zar NiMh isto ne traju duze ako se manjom strujom pune?
 
Eneloop ne vole malu struju... A ako se pune malom strujom punjači često promaše terminaciju pa se baterije kuvaju unedogled...pomenuti mali ikea USB puni mislim sa 200mah...

Znači 12-13 sati za dve od 2500... A za novije eneloop čak preporučuju 1A struju punjenja...mislim na AA baterije, za AAA nešto manje...
 
Poslednja izmena:
Sve to stoji, ali stoji i to da je jako jeftin. Ja sam ga bar platio 300 din pre godinu, godinu i po... pa treba ga uzeti, čisto da se nađe:). Plus je na usb pa može da se puni i iz power banka (a to mi tek treba:D i ovako ga nisam ni jednom koristio:))

Evo i detaljnog testa, i tu čovek rekao da je ok za putovanje i povremeno korišćenje a ne kao glavni punjač...

https://lygte-info.dk/review/Review Charger Ikea Vinninge 403.036.32 UK.html
 
Nazad
Vrh Dno