Šta je novo?

Brzi-Spori punjaci & Baterije

Ja ocu... ne oma, al svakako uskoro :)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
SUPER je to punjac, ali samo ON je 44E !!!
Zbog budzeta, uzeh konacno punjac Sanyo NC-MQN09W sa 4AA Eneloop baterije NOVI TIP !!! HR-3UTGA 1.2V Min1900mAh za 26E.
Digitalac ima opciju da discharge baterije, pa sam to za PRVI put uradio, nocas ih stavljam na punjenje, pa cu posle da javim utiske o baterijama.
Digitalac je Fuji FinePix S1800

PS. Ovo sam napisao jer su mi prodavci rekli da su unutra STARE baterije jer je oznaka MQN09-E-4-3UTG a ustvari unutra su 3UTGA !
Charger made in China
Batteries made in Japan
 
Interesuje me kojem od ova dva punjaca dajete prednost: + - , Powerline 5 LCD i Voltcraft IPC-1L?
Ne znam da li kod Ansmann-a moze da se podesava struja punjenja, recimo za AA baterije da se puni sa 500 mA umesto 1 A.
Inace su cene kod nas slicne.
Pozdrav
 
Meni ovaj drugi deluje kvalitetnije a prvi univerzalnije !

Sanyo NC-MQN09W ima poklopac, pa sam u vezi sa tim bio zabrinut da ne pregrejava baterije prilikom punjenja, medjutim, proveravo sam na 2 sata tako sto podignem poklopac i pipnem baterije.
Baterije su bile MLAKE, jedva tople !
Izdrzale su puna 2 dana maltretiranja aparata !
Ja ZADOVOLJAN !
:)
 
Zna li neko zbog cega je razlika u ceni izmedju gore pomenutog IPC-1L (30 evra) i istog takvog za 25 evra?
Oba u Conrad-u, Nemacka.
 
... a te baterije što ih dodaju za tih 5 eur su prilično loše.
 
Ovaj što je skuplji ima druge baterije. Ne znam koliko su one bolje ali to očigledno pravi razliku u ceni.
 
E brate ljudi pokusavaju da ti pomognu, ali ti im ne das cuti malo i pravi se lud i zahvali se na pomoci :d
 
Imam problem, naime ovaj punjac MQN09 kad stavim da puni 4 baterije, plavo svetlo gori 20min do 40min i onda se ugasi a u uputstvu pise da puni oko 7,5 sati 4 baterije i da kad se svetlo ugasi onda su pune.
ja ga istekam pa opet ustekam i on onda opet puni tako 20-30min pa ugasi...
i tako moze do sutra !
Bojim se da cu srediti baterije !
Prilikom punjena nikad se zagreju nesto preterano...
Mislim da je neispravan ali kako da budem siguran ?
 
Kupio sam Duracell (AA/HR6/Dc1500NiMH 1.2V/2450 mAh!) punjive baterije na kojima piše standard charger 245 mA for 16h, a imam neki punjač GP PowerBank na kome piše Output: d.c. 2.8V ==== 160 mA (AA size). Hoće li to da pravi problem, da li ću morati duže da ih punim ili neću nikako moći da ih napunim do maksimuma? Pitam jer se uopšte ne razumem u ovo, tako da bolje pitati i na 5 minuta biti glup, nego ćutati i biti glup ceo život :)

Baterije sam uzeo za PS3 logitech džojped. I može neki savet kako da vodim računa o baterijama, da li treba prvih par puta da ih ispraznim do kraja da bi posle par punjenja dobile svoj maksimalni kapacitet i tako to?


Ovo je taj punjač
http://cokupic.pl/i/c_big1804844.jpg
 
Baci taj punjač. To su najgori punjači koji postoje na beli svet koji uglavnom upropaste baterije. Sa njime bi te tvoje baterije trebalo da puniš 25h.

Nove NiMh baterije tek izvađene iz pakovanja, ako nisu "precharged" treba obavezno prvo napuniti pre bilo kakvkog pražnjenja. Ako su baterije ove nove "low self discharge" ili "precharged", njih je ok prvo isprazniti pa onda napuniti.

Priče o "12x pražnjenju skroz do kraja pa onda XZ puta puniti po Y broj sati" su totalno pogrešne interpretacije naših trgovaca mobilnih telefona i ostale lelektronike. Kupi neki pametni punjač (nađi u ovoj temi preporuku o (najjeftinijem pametnom) punjaču iz Mekatora (a sličan ima i po drugim radnjama)), jednom napuni baterije i dalje ih puni kada se isprazne.

A i taj sadašnji punjač što imaš, ostavi u njemu baterije 20-ak sati i radiće to. Ali tako će ti te baterije nešto brže propasti nego sa nekim procesorskim i bržim punjačem.
 
NShappy, ja sam kupio Sanyo Eneloop baterije i punjac. Na baterijama je oznaka HR-3UTGA 1.2V Min. 1900mAh. Izvadio iz pakovanja i odmah stavio u aparat. Pokazivale su da su napunjene do kraja. Odskljocao sam 20-ak slika, i jos uvek pokazuje da su na max (3/3 crtice). Jesam li pogresio? I sta sada treba da radim. Kad se skroz isprazne, da ih samo stavim na punjac?
 
Poslednja izmena:
@NShappy
Da li je dobar Sanyo MQN04-E2-3UTG punjač sa 2 baterije koje idu uz njega?
m1124408.jpg
 
Nove Eneloop prvo normalno koristite dok se ne isprazne, pa onda punite.

Maremas, ne znam. Svakako je bolji od tvog dosadašnjeg. Podatke o načinu rada punjača proizvođači kriju k'o zmija noge. A i ne mogu pratiti baš sve što se pojavi na tržištu. Punjači deklarisani kao "inteligent" ili "dV detection" ili "dV cut off" su dobri. Ali gomile punjača nemaju nikakav podatak o sebi a takođe su dobri. Ili nisu...

K'o da pitaš, ej, ovi zvučnici od 1000 din, koji su dobri?!? Ima ih par stotina modela na tržištu.
 
Imam "cuveni" Triaxov punjac- bestbuy od pre 3-4 godine. Baterije su od nekoriscenja postale potpuno neupotrebljive, trebaju mi nove za foto aparat koji se koristi povremeno. Koje uzeti?
 
Misliš da vrede 2x u odnosu na Triax. Kao što rekoh, ne koristim aparat često.
 
To su idealne baterije za one koji aparat koriste povremeno posto se ne prazne od stajanja. Po mom misljenju vrede 4x u odnosu na obicne Ni-Mh.
 
Koja im je okvirna cena i gde ima najpovoljnije?
Jel ~ 17€ za pakovanje od 4?
 
U Tehnomaniji imaš za 4kom za 1500, ja ne znam za jeftinije. I uzmi utga verziju, najnovija je.
 
Nazad
Vrh Dno