Šta je novo?

Bryce 5.0 i Poser 4.0

Učlanjen(a)
22.08.2002
Poruke
418
Poena
619
Elem, ja sam novajlija u 3d modeling&rendering stvarcicama, pa me zanima da li je moguce povezati, tj. eksportovati iz jednog u drugi program kreirane likove...recimo, vrlo mi je interesantno da ubacim lika kreiranog u Poseru u okruzenje Bryce-a...
Moze li se to direktno li mi treba niki 3rd party plug-in ? Ili program ?
Pozdrav,
Brutalni
 
mislim da bi trebalo jer su oba paketa nastala u jednoj istoj firmi - MetaCreations
 
Kao prvo, ne mogu da verujem da jos neko koristi Bryce ?!?
Za svaku pohvalu !!!
Inace nisam radio u Poseru, ali bez problema u Bryce ubacujem
modele iz drugih programa, i to sledecim funkcijama:
1. u programu gde modelujes, svoj rad Exportujes u .DWG ili .DXF
formatu !!!
2. U Bryce-u ides na Import Object i uvezas scenu/model i rendas...🙂

Da dodam: da li neko koristi Art*Lantis !!!
On je samo renderer ( mogu se lepiti texture u njemu )!!!
 
Pa ja rekoh da sam pocetnik 🙂. Probacu sto mi je gringo rekao pa cem da vidim.
Inace kad smo vec kod renderera, primecujem da mnogi koriste plug-inove tj 3rd party programcice...koji je preporucljiv i gde ga naci ?
Hvala vam jos jednom i pozdrav
 
pa ne fali nista brajsu mazi, mislim da je to odlichan paket ako te interesuju statichne slike pejzaza...ima odlichan generator terena i 'sobu' za drvece. Slican ako ne mozda i bolji paket je Vue D'Esprit, francuski program....Odlichan!!! ali ni on ni brajs nisu za animaciju , pogotovo ne karaktera (likova)...
 
Ma batali to i uzmi 3dsmax5 i uzivaj 😀
Bryce ce ti brzo dosaditi. Koristi ga kasnije da iz njega exporujes drvece u MAX.
Max ces da naucis za mesec-dva najvise i da se kasnije samo dopunjujes znanjem putem experimentisanja. Poja topla preporuka.
 
Izgleda da niste shvatili koliko je Bryce ozbiljan program !!!
 
ne kazem da je bryce naivan program ali ne vidim da ima neku siru primenu, odnosno polja gde bi se mogao primeniti? jel ima bryce npr ik, bones, morphs?
 
Ne. Bryce nema ik, bones, morphs... jer mu to nije namena.
Potpuno se slazem da mu je naklonjen mali broj korisnika,
upravo zbog njegove osnovne namene: kreiranje i animacija
matere prirode.
Mada ima fantastican raytrace, pa neretko ono sto uradim u Max-u,
exportujem u Bryce i rendam.
 
Gde da nadjem Brazil ?!? Citao sam o njemu, i video da razbija...
ali gde naci ???
 
Nazad
Vrh Dno