Šta je novo?

Brujanje kod Altec Lansing serije

FieWho

Slavan
Učlanjen(a)
24.07.2005
Poruke
22
Poena
304
Problem kod Altec Lansig zvucnika je taj shto prilikom stishavanja do minimuma, pa chak i kod turn-off-a se javlja brujanje. Samim tim javlja se ono neprijatno pucketanje prilikom paljenja svetla, ringle, bojlera i ostalih kucnih uredjaja. Jedino reshenje je izvaditi ih iz napajanja, a da li je to uopshte reshenje??
Proverio sam da li ovaj problem postoji kod razlichitih serija.
Postoji...kod 3121, 2121, a verovatno i kod nekih ostalih...
Ono sto mene zanima je DA LI POSTOJI TIP 2.1 ZVUCNIKA KOD KOJIH OVAJ PROBLEM NIJE IZRAZEN???
 
Moguce je da su zvucnici preosetljivi na shum u elektricnoj mrezi. Jesi li probao da prikacish zvucnike na fazu <> od one na kojoj ti je nakacen bojler, svetlo, odnosno neki treci potrosac? Pokusaj da negde pronadjes uredjaj koji pegla napon. Mozda stabilizator od nekog starog TV-a pomogne?
 
Probao sam kod kuce, kod drugara koji ima peglach napona i u radnji gde sam ih uzeo...a nedugo zatim i vratio!
Zanima me da li i postoji brum i kod 621, poshto sam chuo da je on OK.
Aj ko ih ima, nek kaze!
 
Poslednja izmena:
Na ATP3 takodje postoji tih brum...
 
I na 321... :( Mada sam navikao na to. Spavam u sobi u kojoj oni bruje, u pocetku sam ih iskljucivao iz struje, a sada ne primecujem brujanje uopste, uho pocelo da ignorise tu frekvenciju zvuka :p.
 
Mozes da ih otvoris i pogledas da nisu kablovi od napajanja previse blizu ulaznim delovima pojacavaca ? Mozda su kondenzatori za filtriranje napona malog kapaciteta ? Mozda...
 
Creative Live!5.1 Player & Altec Lansing ATP3 - nema brujanja.
 
FieWho je napisao(la):
Problem kod Altec Lansig zvucnika je taj shto prilikom stishavanja do minimuma, pa chak i kod turn-off-a se javlja brujanje. Samim tim javlja se ono neprijatno pucketanje prilikom paljenja svetla, ringle, bojlera i ostalih kucnih uredjaja. Jedino reshenje je izvaditi ih iz napajanja, a da li je to uopshte reshenje??
Proverio sam da li ovaj problem postoji kod razlichitih serija.
Postoji...kod 3121, 2121, a verovatno i kod nekih ostalih...
Ono sto mene zanima je DA LI POSTOJI TIP 2.1 ZVUCNIKA KOD KOJIH OVAJ PROBLEM NIJE IZRAZEN???

J..ga. Izgleda da je to kod vecine model Altec Lansig. Ja imama 5100 i Audigy LS i malo sume isto kao i u tvom slucaju. Ovo je isto i na drugim kombinacijama (sound storm + 5100), ali mi ne smeta, sve jedno su do jaja.
 
Ja nisam primetio brujanje dokle god ih nisam prikacio na drugu tisu masinu...
 
Znachi 621 definitivno nema brum????
Do JJ chovjeche!!!
Eto zashto je 621 zakon....!!!
 
Creative SoundWorks 5300 5.1 + SB Live! = odlican zvuk za gledanje DVD filmova :)
 
NEVEROVATNO, pa sta ocekivati od "brand" firmi kad Altec bruji? 90% bruma tipa 50Hz dolazi od losih (nedovoljan kapacitet) filterskih kondenzatora u napajanju pojacivaca i ili lose oklopljenog kabla koji ide od zvucne kartice do pojacivaca. I jedno i drugo se lako resava, svaki bolji rtv servis, dobar drugar elektronicar - sitna kinta i tisina u zvucnicima. Ako i dalje ima problema vicite HELP!
 
Evo ja imam 3151R i nema brujanja (ili ga ja ne cujem od kompa), sve dok ne ugasim, a i onda postoji neko tiho, al' provalio sam da stize iz woofer-a, tj. od kondenzatora. U pocetku smetalo sad vise ne, sto rece neko, valjda se uho naviklo na tu frekvenciju pa ignorise...
 
Sa 3121 sam se namucio dobro i onda ih vratio. Nije bilo u pitanju brujanje vec shum koji se postepeno povecavao, a na vrhuncu sam hvatao neku radio stanicu i to dobro (fuck me if i can understand it ). Sada imam vs4121 koji nemaju shum ali jako tiho bruje (brujanje tipa trafo), primetio sam da se brujanje povecava smanjivanjem jacine basa na samim zvucnicima. Posto u kucistu imam 3 ventilatora a pored toga je otvoreno, ne cujem brujanje ali me ipak nervira jer znam da je prisutno ....
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre mesec dana kupio AL VS2121 za koji sam platio 50E. Zbog neizdrzljivog brujanja vratio sam ga vec sledeci dan i uzeo Logitech S200 koji je bio upola jeftiniji.
AL VS2121 jeste lepsi za oko (posebno ako imate LCD monitor) ima bolji zvuk ali je brujanje bar za mene neizdrzljivo.
 
Kod mene nema nicega - 321 (pogotovo ne kada su iskljuceni).
 
na vs4121 se cuje blago brujanje, ali nista strasno
 
Meni se na 621 čuje blago brujanje ali kad ih isključim (ne iz struje samo na "Power" dugme :) ) ne čuje se apsolutno ništa!
 
621 i audigy ls i nema brujanja. par puta mi se desilo da skljocnu kad se prikaci neki jaci potrosac ali nista strasno.
 
Vrh Dno