Šta je novo?

Bosh sudomasina problem, a mozda i kod drugih

BuNnY_nIsH

Slavan
Učlanjen(a)
05.10.2005
Poruke
543
Poena
320
Pozdrav, imam jedan problem, koji mozda i nije problem. Kupio sam ugradnu Bosh masinu za sudove i jaaako tesko se otvara. Kazem da mozda nije problem jer sam to primetio kod dosta masina u radnjama, narocito ugradnim. Pitanje glavno je da li postoji nacin da se to malo popusti jer bas treba da zapnem da bi je otvorio????


Hvala unapred
 
Trebalo bi da ima podešavanje tenzije mehanizma za vrata, najčešće su to dva šrafa čijim okretanjem podešavaš tenziju. Ako nema šrafova, podešavanje se vrši podešavanjem opruge i kanapa koji zatežu mehanizam, ima snimaka na yt kako se to radi.
Prelistaj uputstvo, moralo bi da piše tamo
 
I moja se otvara “teško”, ali ja sam to uzeo kao tako i pravo da ti kažem, korisno mi je zbog deteta😀
 
Hvala na odgovorima!
 
Masina ti svakako stoji odskrinuta da se ne bi usmrdela, a to tesko otvaranje mu dodje kao neki safety feature dok radi
 
Ako je mašina ugradna kad se stavi daska na vrata biće taman.
 
Ja nemam problema sa vratima, ugradna je masina i kad sam stavio front na vratima ona stoje gde ih ostavim, to je ok, nego imam problem bas sa momentom otvaranja, tamo gde je brava...bas moram da zapnem :(
Na poslu imamo neku i mnogo se lakse otvara. Kontaktirao sam podrsku ali on me nije razumeo izgleda pa mi je napisao isto, da kad stavim vrata bice ok.... i tako
 
I mi imamo ugradu Bosh, i da, bravica na vratima je baš jaka, i treba dobro potegnuti da se otvori.
Sama vrata posle sa drvenom pločom, gore-dole idu ok. Ali brvica baš drži.
Dete od 4 godine ne može da otvori.
Dete od 7 godina, sa dve ruke može, nekako.

Navikli smo se.

Ranije smo imali Gorenje, takođe ugradnu. Mnogo lakše se otvarala.
 
I mi imamo ugradu Bosh, i da, bravica na vratima je baš jaka, i treba dobro potegnuti da se otvori.
Sama vrata posle sa drvenom pločom, gore-dole idu ok. Ali brvica baš drži.
Dete od 4 godine ne može da otvori.
Dete od 7 godina, sa dve ruke može, nekako.

Navikli smo se.

Ranije smo imali Gorenje, takođe ugradnu. Mnogo lakše se otvarala.
Ali suma sumarum tako je ostalo...nije se olabavila malo vremenom?
 
Nije. Bar ne primetno.
 
Nazad
Vrh Dno