Šta je novo?

Boot problem NTLDR is missing

SINTER

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2004
Poruke
755
Poena
330
nedavno sam uzeo novi laptop i zaleteo se i instalirao vistu 64bit.e sad,posto sam shavio da je 1GB rama bas premalo za vistu i da mi na ovoj 64bit ne rade neke aplikacije koje su ni neophodne,resio sam da instaliram stari dobri XP.

Znao sam da ce praviti dosta problema kada instaliram XP posle VISTE,sto sam vec jednom radio,ali sam ionako planirao u potpunosti kasnije da izbrisem vistu.

e sad krecu problemi.pri instalaciji,posle prvog restarta umesto da se nastavi instalacija,dobija poruku NTLDR is missing.nema nesto smisla da radim repair (sto bi trebalo u normalnom slucaju da resi problem),posto je instalacija potpuno sveza.

dakle,samo zelim da instaliram XP.bas me briga sta ce biti sa vistom.

sta mi je ciniti?
hvala.
 
Jesi uradio full format ili samo quick?
 
radio sam oba.probao sam i dve razlicite verzije XP posto sam posumanjao da je do samog xpa.
ali sam instalirao taj isti xp i na desktopu pre par meseci i nije pravio nikakve probleme.
 
Formatiraj lepo ceo disk, ali to uradi kroz instalaciju viste na ekranu kad te pita na koji hard hoces da je instaliras...
 
ok,ajde,formatiracu sve.ali da li time brisem i boot sektor?
kako najlakse da vratim hard u poziciju u kakvoj je bio pri kupovini.
dakle,jedna particija,prazan boot sektor etc.
 
ok,ajde,formatiracu sve.ali da li time brisem i boot sektor?
kako najlakse da vratim hard u poziciju u kakvoj je bio pri kupovini.
dakle,jedna particija,prazan boot sektor etc.

Uradish Low Level Format i sa njim cesh opbrisati apsolutno sve podatke ( bez mogucnosti povratka istih ) i sve particije koje imash napravljene....
 
Ja sam imao problem ntldr is missing. Samo uzmi taj fajl sa nekog drugog windowsa ili sa neta skini, i stavi u particiju gde je XP.
 
Da, kada kroz instalaciju viste formatiras hard, zapisuje se novi boot sector.
 
@daum
Covek hoce da instalira XP - sta ce mu Vista ?

@SINTER
Na Hiren´s Boot CD-u imas sve potrebne alate...
 
ja sam imao sledecu situaciju:na sata hdd instaliran xp a na ide hdd sam instalirao vistu samo sto su se na sata hardu gde je xp pojavili Boot.BAK i BOOTSECT.BAK BAk fajlovi,odakle tamo,da li je to do sata/ide hdd ili?ako neko hoce da pita zasto na ide vistu-bio mi je slobodan hdd a inace je naravno slave
 
uspeo sam nekako da uradim dual boot kako valja.
samo,sada imam jedan XP i jednu VISTU viska pri bootu.ono,prezivecu i sa njima,ali ne bi bilo lose da mi neko kaze kako da ih izbrisem iz onog vistinog boot loadera.nesto nisam primetio da ima opcija da se edituju i brisu imena OSa...

hvala svima.
 
Ako hoces da se samo XP dize normalno i da ne pita za Vistu,ubaci XP-ov disk u komp,pokreni instalaciju i kad dodjes do prve poruke gde te pita za (R) ili recovery konsolu stisni R,kad udjes u taj crni prozor kao u dosu,otkucaj komandu fixboot pa slovo paricije koju hoces fa fixiras npr. FIXBOOT C: ili FIXBOOT D: u zavisnosti gde ti se nalazi OS XP!
Sad sam i procito da ti ustvari zelis da zadrzis i vistu i XP bez dodatnih duplikata ,onda mozes da uradis ovo sto sam ti rekao sa tim sto ces posle toga morati da reinstaliras vistu da bi napravila svoj boot prozor sa izborom OS!
 
Poslednja izmena:
reinstalirao sam sve,na sata hdd su mi xp,win2k3 i vista
evo situacije u boot.ini fajlu,imam warn e sad o cemu se radi,jer nema viste u boot.ini a na c particiji gde je xp imam BOOTSECT.BAK fajl..?
25992142sj2.png

Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
ok,kako se to radi,da nesto ne zeznem?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno