Šta je novo?

Boot log

Darko1290

Čuven
Učlanjen(a)
01.12.2004
Poruke
6,992
Poena
545
Naime o cemu se radi...

Kako da vidim zbog cega se OS ne boot-uje do kraja? Radi se o Nougat Lineage OS. Instalacija iz TWRP prodje ok, restartujem telefon, prodje android logo, prodje Lineage OS logo i kada treba da se pojavi Setup wizard - crn ekran. Radi pozadinsko osvetljenje. Ako do besvesti pritiskam menu, back itd tastere na kraju mi se pojavi setup wizard FC, pita me wait ili restart i tako u krug. Elem, kako da iscitam sta je problem? Na adb logcat ne reaguje jer je sveza instalacija i nije cekirano usb debugging. Ne razumem se bas toliko dobro ali nisam ni retardiran tako da ako moze mala pomoc. Kako da vidim gde je zapelo i da to eventualno posaljem dev-u?

Hvala.
 
Nije samo kod mene ali mi je totalno nejasno. Kod nekih se bootuje kod nekih ne. Wipe svega, čak i internal storage, install onda i meni neće, nekom tamo hoće. A ne znam kako da vidim šta zeza.

Hvala za linkove, idem da čitam.

Edit: Videh sad šta si stavio :) Znam ja kako to ide, problem je što PC ne detektuje telefon koji se nije bootovao do kraja, adb devices mi ne vraća ništa. Kada sam na svom sadašnjem rom-u ili u recovery-ju sve je kako treba. To mi i jeste problem, kako bez toga videti šta je problem... Tj da li uopšte postoji neki takav log i da li se recimo iz recovery-ja tome može prići...

Ako neko ima ideju neka piše.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bootuj se u TWRP, mountuj systemsku particiju i pokupi build.prop (nalazi se u /system/build.prop). Build.prop mozes da izvadis i iz zip-a od roma ako ga imas.. isti su.
Prebaci nekako na komp taj file i dodaj na kraju
Kod:
persist.service.adb.enable=1                                                    
persist.service.debuggable=1
persist.sys.usb.config=mtp,adb
Mozes i da proveris da li vec postoji neko podesavanje za adb ili ne.

Vrati modifikovani build.prop nazad i restartuj telefon. ADB bi trebalo da je ukljucen za vreme bootovanja i logcat bi trebalo da radi dok je ekran crn.

Kad flashujes taj lineage, bilo bi pozeljno da formatiras sistemsku particiju da se ne izmesaju stari i novi fajlovi. Mozes i cache da formatiras.
 
Poslednja izmena:
Vendor particiju jesi li uskladio sa ROM-om?
 
Bootuj se u TWRP, mountuj systemsku particiju i pokupi build.prop (nalazi se u /system/build.prop). Build.prop mozes da izvadis i iz zip-a od roma ako ga imas.. isti su.
Prebaci nekako na komp taj file i dodaj na kraju
Kod:
persist.service.adb.enable=1                                                    
persist.service.debuggable=1
persist.sys.usb.config=mtp,adb
Mozes i da proveris da li vec postoji neko podesavanje za adb ili ne.

Vrati modifikovani build.prop nazad i restartuj telefon. ADB bi trebalo da je ukljucen za vreme bootovanja i logcat bi trebalo da radi dok je ekran crn.

Kad flashujes taj lineage, bilo bi pozeljno da formatiras sistemsku particiju da se ne izmesaju stari i novi fajlovi. Mozes i cache da formatiras.

Hvala. Radi adb iz recovery-ja svakako tako da nije problem izvući fajl. Probaću ovo sutra!

Pre svake instalacije sve formatiram.

Ne znam u čemu je problem i znatiželjan sam. CM14.1 build je radio kako treba. Kako je prešao na LOS dešava se ovo...

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Pojasni, ne razumem te :)

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Mislio sam da imaš Nexus, mada je poenta ista. :) Jesi li kompletno flešovao poslednji zvanični ROM za svoj telefon pre nego da ubaciš TWRP i flešuješ custom ROM?
 
Poslednja izmena:
Da, upravo sam večeras stavio poslednji zvanični ROM, nakon toga wipe everything pa instalirao ovo.

Inače koristim custom rom, ne zvanični, kao daily driver.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Flešovao si fabrički ROM sa svim particijama, ne samo system+kernel?

Nije važno šta koristiš kao daily driver, nego jesi li ažurirao ostale particije pored sistema. Moguće je da je tu problem, što je Lineage OS pravljen za noviji radio, vendor, itd. Nisam se susretao sa Le telefonima, a još manje flešovao, pa ne mogu da ti kažem preciznije.
 
Poslednja izmena:
Flashovao zip koji sam skinuo sa zvaničnog sajta. Sad šta sve on flashuje... Ne znam.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Ako ti nije teško, daj link do poslednjeg zvaničnog ROM-a da pogledam. A jesi li sredio permisije iz TWRP-a nakon flešovanja Lineage OS?
 
Naravno, evo: http://bbs.le.com//zt/eui/le_max2.html

Ništa nisam čačkao jer sve je radilo kako treba tj dok je zvanično to bilo CM14. Sa prvim LineageOS buildom se javlja problem pa sam povezao da je do roma.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Skidam. U međuvremenu, nakon flešovanja Lineage OS, odradi Fix permissions iz TWRP, pa javi da li je to rešilo problem.

Edit: Fabrički ROM flešuje sve komplet. Ako si flešovao prvo njega, pa TWRP, pa Lineage OS, dobar je postupak. Na pamet mi pada samo to da su loše permisije, što rešavaš sa Fix permissions iz TWRP.
 
Poslednja izmena:
I na fix permissions sam išao i rezultat je isti. Tj tada sam odlučio da kukam ovde jer sam ostao bez ideja. A kažem nisam jedini koji isti problem prijavljuje a sa druge strane, neki drugi, uključujući i tog što pravi rom nemaju isti i ne uspevaju da ga reprodukuju.

Probaću ujutru ovo što mi je yooyo rekao pa ću da vidim ima li pomoći bar iz logova.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Da mi je neko pricao da ces ti ovako duboko da udjes u pricu o androidu, a pogotovo vadjenje logcata-a, debug i ostalo sve, ne bi mu verovao :D
 
Pa šta da radim kad su me tamo sveli na 2 aplikacije i ne daju mi da budem glup :D a želim :D vidiš da i ovde stalno nešto mora da se čačka, nemam izbora, da neću možda na taj tvoj ios da pređem :D

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Sve čekam kad ce da osvane potpis Sent from moja draga Lumia [emoji1]

Nego, jesi rešio problem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam pri laptopu, probaću.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Probao, ništa. I dalje adb devices vraća prazno. No nije mi sad to toliko važno jer posle 20 buildova je ovaj sredio šta god je bio problem pa sam poslednju verziju uspeo da pokrenem.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Vrh Dno