Šta je novo?

bluetooth zvucnici

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dali se nekome desava da kad poveze bt zvucnik sa laptop zvuk da secka...?

Konkretno win 10 i JBL Charge 3

На послу, два асуса (all in one) са win 10 сецкају и на xiaomi и на JBL звучницима. Код куће, на лап топу асус и леново (all in one) са истим ОС не сецкају? Биће да је до самог ВТ модула и драјвера? Инсталирао сам пар различитих и нисам успео да решим проблем. Једноставно сам повезао путем кабла са 3,5mm џеком.
 
Losi adapteri, drajveri itd i dobije se seckanje.

Kod mene npr na Intel 7260 Dual Band radi ok sve

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Za laptop mora da je do modula i nekih smetnji, ja stavim na desktop (Win 10) kineski BT4.0 no name dongle na prednji USB i šljaka mi JBL Flip 4 savršeno i bez ikakvih prekida.

Mislim da mora biti minimum BT4.0 za stereo audio, provjerite specifikacije laptopa.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

Veoma moguce meni je na telefonu 5.0 a sada sam guglao za laptop iz 2012 izgleda da je 3.0 na njemu. Sad opet zvucnik radi odlicno sve dok se ne pauzira onda se pogubi pa moras da ga dozivas i cim ga dozoves opet radi bez problema dok ne pauziras, dok bt slusalice nece sekunde da rade kako valja.. Tako da ocito da ima i do neke kompatibilnosti izmedju dva bt prijemnika..
 
Stigao mi pre neki dan Anker Soundcore Motion Plus, oduvao me je! Potpisujem svaku recenziju, bilo mi je malo sumnjivo da ga svuda samo hvale, ali definitivno za 80-90e nema bolje. Cak jede mnogo skuplje zvucnike. Plus ima i aplikacija za njega gde se moze podesiti zvuk da bude jos bolji, po svacijem ukusu, a ima i online da se nadju podesavanja.
Uglavnom vredi svaki dinar ne mogu dovoljno da ga preporucim i da je duplo skuplji rekao bih da vredi - ali bukvalno.
Voleo bih da Anker izbaci nesto jos vece neki konkurent JBL Extreme-u ili cak Boomboxu, dao bih im odmah pare ko *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Kad si poručio Anker? Čekam i ja isti zvučnik ali zbog ovog ludila sa virusom neće on skoro izgleda.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam kakav je taj Anker, ali za slične pare može da se nađe JBL Xtreme prve generacije, polovan.

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
 
Kad si poručio Anker? Čekam i ja isti zvučnik ali zbog ovog ludila sa virusom neće on skoro izgleda.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
26.marta naručen. I meni je dosta stajao negde zakočen

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja sam poručio dan kasnije, ali i dalje mi je status poslednji "hand over to airline". Valjda će stići za još mesec dana.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Stigao mi pre neki dan Anker Soundcore Motion Plus, oduvao me je! Potpisujem svaku recenziju, bilo mi je malo sumnjivo da ga svuda samo hvale, ali definitivno za 80-90e nema bolje. Cak jede mnogo skuplje zvucnike. Plus ima i aplikacija za njega gde se moze podesiti zvuk da bude jos bolji, po svacijem ukusu, a ima i online da se nadju podesavanja.
Uglavnom vredi svaki dinar ne mogu dovoljno da ga preporucim i da je duplo skuplji rekao bih da vredi - ali bukvalno.
Voleo bih da Anker izbaci nesto jos vece neki konkurent JBL Extreme-u ili cak Boomboxu, dao bih im odmah pare ko *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

I ja ga imam od pre 2 meseca. 65 evra uz neki popust sto sam dobio od njih. Odlican je. JBL i ostali ne mogu mu parirati a duplo skuplji.
 
I ja ga imam od pre 2 meseca. 65 evra uz neki popust sto sam dobio od njih. Odlican je. JBL i ostali ne mogu mu parirati a duplo skuplji.
Sa kojim JBL-om si ga upoređivao? Ja sam ga upoređivao sa mojim JBL xtrem i to je besmisleno jer je JBL kategorija iznad. Možda je primerenije uporediti anker sa serijom Flip i to bi možda bilo diskutabilno.
Definitivno, u kategoriji BT zvučnika manjih dimenzija teško da koji može prići kvalitetom zvuka zvučniku Bose SoundLink Mini II Wireless Bluetooth Speakers.
Kvalitet zvuka koji daje Bose je daleko ispred svih. Naravno, i cena mu je primerena kvalitetu.
Kako kaže ona narodna:"Koliko para toliko i muzike!"
Pošto je o ukusima besmisleno raspravljati, poštujem svačiji izbor ali ne i brzoplete neosnovane komentare-ocene.
 
Nisam ga uporedjivao ja, jer nemam JBL, gledao sam testove pre kupovine kao npr ovaj https://www.youtube.com/watch?v=2h1OtfnosEs&t=159s 250$ vs 90$ cisto bacanje para na JBL.

Ne kazem da je motion + tu su negde za mnogo manje para.
Od Flipa je bolji i Tribit stormbox i tribit maxsound plus.
Значи, ако ја окачим мој тест на yt, онда могу да се позовем на исти?
Једини тест је тест у глувој соби са розе шумом, па да се виде карактеристике. Све остало је сукоб укуса.
Ти износиш суд на основу видео клипа а не личног упоређивања.
Најбољи звук је звук који прија твом уху али то није мерило и за друге. Тиме друге доводиш у заблуду.
 
Pa kako da uporedim ako biram sta da kupujem? Znaci da ih nemam.
Biram reviews na youtube. Ima taj channel oluv's mnogo dobre reviews, i u zatvorenim prostorijama, radjeno je sa profesionalnom opremom. Naravno moras slusati sa slusalicama u usima.

Slazem se da je najbolji onaj zvuk koji prija mom/tvom/njihovom uvu (svako ima svoj ukus)

Ne na osnovu videa sa youtube za mene JBL je precenjen, bez obzira koji model. Slusao sam uzivo jbl flip 2 i 3 i 4 kao i jbl go 2 i 3 i ne vrede te pare. JBL flip bilo koji max 50$ ovaj JBL GO ne vise od 10$
To je moje licno zapazanje i nikome ih ne mogu preporuciti za tu cenu za koju se prodaju.
 
JBL je tu da kupis zicer i da ne razmisljas da li kupujes macku u dzaku, uvek su dovoljno dobri.

A to da je precenjen i da ne moze da parira je vec skroz netacno, da si rekao da su oba dobra ali da je Anker bolji to bi vec imalo smisla posto mi deluje kao da je soldina kupovina.
 
JBL je tu da kupis zicer i da ne razmisljas da li kupujes macku u dzaku, uvek su dovoljno dobri.

A to da je precenjen i da ne moze da parira je vec skroz netacno, da si rekao da su oba dobra ali da je Anker bolji to bi vec imalo smisla posto mi deluje kao da je soldina kupovina.
Nista te nisam razumeo? Ko kome da parira? Jbl extreme i soundcore motion plus ili jbl flip?
Jbl flip ne moze da parira ni jacinom ni kvalitetom zvuka soundcore motion plusu.
Soundcore moze da parira jbl extreme iako je skoro pa duplo jeftiniji.

Jbl ne razmisljas dal kupujes macku u dzaku dok ne kupis i onda cujes bolje a jeftinije. [emoji16]

Ne znam zasto je soundcore macka u dzaku?
Btw mislim da su napravili dva brenda tj ostao je stari anker i novi je soundcore. Tribit isto ima sestrinsku firmu a to je earfun.


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Значи, ако ја окачим мој тест на yt, онда могу да се позовем на исти?
Једини тест је тест у глувој соби са розе шумом, па да се виде карактеристике. Све остало је сукоб укуса.
Ти износиш суд на основу видео клипа а не личног упоређивања.
Најбољи звук је звук који прија твом уху али то није мерило и за друге. Тиме друге доводиш у заблуду.
OK ukapirali smo da si strucnjak ali covek kupuje blutut zvucnik kakve gluve sobe pominjes i roze sumove... Normalno da ce da pogleda na jutjubu i da donese svoj zakljucak koji ima pravo da iznese gde god zeli. Kao sto 90 posto ljudi i radi kada kupuje bilo zvucnik bilo neku drugu stvar i ako je ruvjuer proveren stvarno ne vidim problem u tome.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nista te nisam razumeo? Ko kome da parira? Jbl extreme i soundcore motion plus ili jbl flip?
Jbl flip ne moze da parira ni jacinom ni kvalitetom zvuka soundcore motion plusu.
Soundcore moze da parira jbl extreme iako je skoro pa duplo jeftiniji.

Jbl ne razmisljas dal kupujes macku u dzaku dok ne kupis i onda cujes bolje a jeftinije. [emoji16]

Ne znam zasto je soundcore macka u dzaku?
Btw mislim da su napravili dva brenda tj ostao je stari anker i novi je soundcore. Tribit isto ima sestrinsku firmu a to je earfun.


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Xtreme vs Motion +. Cesto ga porede i sa Charge 3, Flip je skroz druga (niza) kategorija, a GO tek nema smisla porediti.

Za ovo drugo, nisi razumeo sta sam hteo da kazem. Kad medju ljudima pomenes BT zvucnike vecini koja zna za njih je za to asocijacija JBL i prva izjava je da se dobro cuju, dakle cim neko odluci u masi da kupi zvucnike, uzece JBL.

A kad pomenes Anker, ljudi ih ovde najvise prepoznaju kroz punjace i baterije a i po tome nisu preterano poznati u Srbiji, sto znaci da vrlo verovatno gotovo niko nece znati za Soundcore.

Zato se JBL prodaje, imaju dovoljno dobar zvuk za vecinu, svi zivi znaju za njih i da budes nezadovoljan ako ne znas za bolje neces u 99.9%.

To govorim iz moje perspektive gde ja imam Flip 3, brat ima GO a drugar Charge 2 i Xtreme keca cini mi se.
 
OK ukapirali smo da si strucnjak ali covek kupuje blutut zvucnik kakve gluve sobe pominjes i roze sumove... Normalno da ce da pogleda na jutjubu i da donese svoj zakljucak koji ima pravo da iznese gde god zeli. Kao sto 90 posto ljudi i radi kada kupuje bilo zvucnik bilo neku drugu stvar i ako je ruvjuer proveren stvarno ne vidim problem u tome.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Ниси ме укапирао у опште!
Човек је купио звучник према својим потребама и могућностима што је ок. Међутим, он овде тврди да је његов звучник бољи од JBL-а а ја га питам бољи од ког JBL-a? Лично сам упоредио JBL xtrem ca анкером и то су две различите категорије.
Лепо сам написао да је једино у глувој соби могуће направити тест и тамо рећи који је бољи. Све остало је ствар укуса а о укусима је бесмислено дискутовати пошто неко воли звучнике само ако су гласни, неко да има изражен бас неко...? А све то није мерило квалитета него лични укус који није меродаван за такав суд као што је његов.
Зато сам против таквих закључака и тврдњи, посебно када си оне донешене на основу клипова на yt а не на основу реалног теста.
 
Xtreme vs Motion +. Cesto ga porede i sa Charge 3, Flip je skroz druga (niza) kategorija, a GO tek nema smisla porediti.

Za ovo drugo, nisi razumeo sta sam hteo da kazem. Kad medju ljudima pomenes BT zvucnike vecini koja zna za njih je za to asocijacija JBL i prva izjava je da se dobro cuju, dakle cim neko odluci u masi da kupi zvucnike, uzece JBL.

A kad pomenes Anker, ljudi ih ovde najvise prepoznaju kroz punjace i baterije a i po tome nisu preterano poznati u Srbiji, sto znaci da vrlo verovatno gotovo niko nece znati za Soundcore.

Zato se JBL prodaje, imaju dovoljno dobar zvuk za vecinu, svi zivi znaju za njih i da budes nezadovoljan ako ne znas za bolje neces u 99.9%.

To govorim iz moje perspektive gde ja imam Flip 3, brat ima GO a drugar Charge 2 i Xtreme keca cini mi se.

Sad razumem.
Slazem se da ce svako kupiti JBL jer je cuo za JBL, nije bitno da li je original, ili onaj od 1000dinara od Kineza. Kaze vidi kupio sam JBL kako dobru svira, :) Znam, ima jedan je kupio JBL Extreme za 2000din nov, i kune se da je original.
Tako isto juce mi pise brat, i pita sta je najbolje kupiti od mob tel za do 300evra, pita za kolegu sa posla. Ja mu napisem 3-4 tel . Pitam ga kasnije i sta je kolega narucio. kaze nista od tog otisao u prodavnicu mob i kupio neki telefon ne zna ni sta je kupio.
Hocu da kazem da ljudi nisu generalno upuceni, tj ne znaju sta kupuju. Oni koji i malo prate nesto ce znati, pronaci i odluciti sta kupiti, Neko bira JBL, neko Soundcore ( namerno ne pisem Anker jer soundcore motion + , tj soundcore je oficijalni sajt https://www.soundcore.com/products/variant/motion-plus/A3116011 nije vise Anker ), a neko JBL sa buvljaka za 1000din.
 
Sad razumem.
Slazem se da ce svako kupiti JBL jer je cuo za JBL, nije bitno da li je original, ili onaj od 1000dinara od Kineza. Kaze vidi kupio sam JBL kako dobru svira, :) Znam, ima jedan je kupio JBL Extreme za 2000din nov, i kune se da je original.
Tako isto juce mi pise brat, i pita sta je najbolje kupiti od mob tel za do 300evra, pita za kolegu sa posla. Ja mu napisem 3-4 tel . Pitam ga kasnije i sta je kolega narucio. kaze nista od tog otisao u prodavnicu mob i kupio neki telefon ne zna ni sta je kupio.
Hocu da kazem da ljudi nisu generalno upuceni, tj ne znaju sta kupuju. Oni koji i malo prate nesto ce znati, pronaci i odluciti sta kupiti, Neko bira JBL, neko Soundcore ( namerno ne pisem Anker jer soundcore motion + , tj soundcore je oficijalni sajt https://www.soundcore.com/products/variant/motion-plus/A3116011 nije vise Anker ), a neko JBL sa buvljaka za 1000din.
Ја не знам где ко и шта купује с то и није предмет расправе.
Ја сам против оцена које нису утемељене реалним тестом него личним утиском.
 
Predmet rasprave je bio da je soundcore odlican zvucnik za pare za koje moze da se kupi, i da bi po performansama trebao da kosta i vise. Pa se iz tog proizislo da je ponekad bolje kupiti nesto tako nego dati duplo vise para za nesto sto je samo malo bolje.
Ti si uleteo sa poredjenjem soundcore motio + i JBL extreme, svrtavajuci JBL extreme u kategoriju iznad, Ja sam napisao da je bolji od JBL koji su ista kategorija, a jeftiniji je od njih. Pa sam onda dodao link kao onom testu gde se vidi da moze da parira i JBL Extreme.
Ajd bas posalji realne testove, nemoj mi slati testove grafikona, jer to meni nista ne znaci vec mi posalji realne testove ova dva zvucnika u toj tvojoj gluvo roze sobi.
 
Predmet rasprave je bio da je soundcore odlican zvucnik za pare za koje moze da se kupi, i da bi po performansama trebao da kosta i vise. Pa se iz tog proizislo da je ponekad bolje kupiti nesto tako nego dati duplo vise para za nesto sto je samo malo bolje.
Ti si uleteo sa poredjenjem soundcore motio + i JBL extreme, svrtavajuci JBL extreme u kategoriju iznad, Ja sam napisao da je bolji od JBL koji su ista kategorija, a jeftiniji je od njih. Pa sam onda dodao link kao onom testu gde se vidi da moze da parira i JBL Extreme.
Ajd bas posalji realne testove, nemoj mi slati testove grafikona, jer to meni nista ne znaci vec mi posalji realne testove ova dva zvucnika u toj tvojoj gluvo roze sobi.
JBL i ostali ne mogu mu parirati a duplo skuplji.
Договори се сам са собом шта је тачно од горе наведеног? Да, није лепо да изврћеш туђе коментаре да би себе оправдао.
 
da li jbl nije duplo skuplji? nisam pomenuo koji model.

Bez obzira, i dalje ostajem pri tome da je soundcore motion + bolja kupovina od jbl extreme iako je ovak kategorija iznad.
 
Poslednja izmena:
Рекох, договори се са собом шта тврдиш пошто си контрадикторан?!
Такођe, твој укус није мерило квалитета него само твој укус па стога не пиши оцене и савете засноване на твом укусу.
 
Svakako ko bira sta da kupi ce gledati youtube reviews , onaj ko ne, taj ce kupiti sta je zamislio. Nikoga ne ubedjujem, samo komentarisem. Pa eto. Tvoje tvrdnje su merodavne samo sto te ja necu poslusati.


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Uskoro izlazi novi Tribit blutut zvucnik.
Dobio sam mejl da dam ideju za predlog za naziv :)

Main features:

*Size: 95mm*95mm*180mm
*High fidelity sound quality
*XBass Technology
*Advanced Texas Instruments Amplifier
*24 hours playtime with built-in 10000mah battery
*40 W Driver (2*7.5W + 25W)
*Built-in USB port for charging mobile devices
 
Рекох, договори се са собом шта тврдиш пошто си контрадикторан?!
Такођe, твој укус није мерило квалитета него само твој укус па стога не пиши оцене и савете засноване на твом укусу.
Ajde stvarno okači testove ta dva zvučnika, pa da svako donese iole objektivan sud.

Koliko god pominjao da je njegovo mišljenje samo njegov ukus, a ne i merilo kvaliteta, isto važi i za tebe. Dokle god smo bez testova to je tvoja reč protiv njegove.
 
Ajde stvarno okači testove ta dva zvučnika, pa da svako donese iole objektivan sud.

Koliko god pominjao da je njegovo mišljenje samo njegov ukus, a ne i merilo kvaliteta, isto važi i za tebe. Dokle god smo bez testova to je tvoja reč protiv njegove.

Пошто су овакви звучници играчке, нисам нашао да се ико лабораторијски позабавио испитивањем ових звучника. Значи, све је засновано на личном утиску, односно укусу.
Пошто мој укус не може бити мерило за било кога сем за мене, могу само рећи шта се мени више свиђа али не могу тврдити да је то истовремено и суд о квалитету!
Лично сам са пар другова укрстио звук између поменутог анкера и JBL xtream, мада нису иста категорија. Анкер је у категорији JBL charge 4 и, пошто нисам имао прилике да их упоредим, не могу рећи своје утиске.
Према заједничкој оцени, пуштајући тест дискове са компјутера преко DAC-a који је линијски повезан са звучницима, JBL xtream је бољи. Има дефинисанији звук, дубљи и мекши бас и бољу динамику. Наравно, то су наши утисци а, као што рекох, једино лабораторијско испитивање може дати тачан суд о томе који је звучник бољи.
Звук је утисак а он зависи од много фактора (извор звука, врста тонског записа, услови у којима се слуша поменути звучник, слух онога ко слуша као и његов укус....) па је због тога неозбиљно доносити судове а још мање закључке на основу туђег слушног теста.
 
. Анкер је у категорији JBL charge 4 и, пошто нисам имао прилике да их упоредим, не могу рећи своје утиске.
Opet, Charge 4 140e
Motion Plus 60e (kada se uhvati na akciji) nek bude i 70e
I licno bih pre uzeo 2x Motin plus i da ih uparim nego jedan Charge 4.




Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno