Šta je novo?

Blizzard's New MMO is a Next-Gen FPS??!! [Rumor]

Isticanje godina u forumu sa igrama je u stvari isticanje igračkog staža i svako ko se vređa zbog toga ne kapira jednu veoma logičku stvar - nije igrao ono što mi jesmo i nije lično iskusio ono o čemu pričamo. Mogao je da pročita negde na wikiju o istoriji neke firme i neke specifične igre, ali ako nije istoričar video igara :) nema šanse da skapira šta se još u tom periodu dešavalo, a onda dođe da se raspravlja sa nama kako je Blizzard extra firma samo zato što je igrao WOW i eventualno Diablo 2 i kako SVE što je Blizzard napravio extra, a staž su mu opet 2 Blizzard igre. U vreme Blizzarda je bilo dosta dobrih i BOLJIH firmi, pa su prsli vremenom jer niko ne može da bude ni stalno originalan, a što je najvažnije - ne može stalno da ima para što je glavni uzrok njihovog propadanja. Blizzard nikad nije bio originalan, a sada se jedino izdvaja po tome što je sa WOWom uspeo da se ekonomski obezbedi... i potom nastavi da kopira sve ostale.

Pocinjes da zvucis kao driver... Kao prvo, otkud tebi ideja da su vecina ucesnika ove teme eksplicitni WoW fanatici sa kratkim "gamerskim" stazom? I zasto WoW uzimati za postulat kad je Blizz u pitanju? To im je ubedljivo najisplativija igra, ali sto se tice overall kvaliteta, nije ni do kolena nekim njihov starijim naslovima. Konstantnim potenciranjem igrackog "staza" i nadobudnim deljenjem lekcija ostalim ucesnicima foruma neces ostaviti neki impozantan utisak, naprotiv... Sta taj "staz" uopste dokazuje? Poznajem ljude koji se igraju 20+ godina, pa su na igre uvek gledali kao na mindless razonodu, a opet, ima ljudi koji su u poznijim godina uplivali u gaming, a prilaze mu ozbiljno i sa razumevanjem. Sto se mene licno tice, nisam imao prilike da igram Commodore ili Amigu, cinjenica; odrastao sam na Baldurima, Falloutima, Starcraftu, Warcraftu I i II, Planescapu i Diablu. To su bile zlatne godine i za Bioware, Black Isle i Blizzard, kao i za gaming uopste. Pre toga sam se igrao na Segi i pomalo na PS1, ali sam tek sa gorepomenutim naslovima zaljubio u gaming i razvio svojevrstan passion prema ovom "hobiju". :) Ni Sega ni PS1 to nisu probudli kod mene, sumnjam da bi i Commodore i Amiga uradili slicno... ;) Nadam se da si svestan da je pljuvanje po Bllizardu (kompaniji koja je vise uradila za PC gaming nego ijedna druga) doslovno blasfemicno, pogotovo u danasnje vreme, kad nas na svakom koraku bombarduju sa konzolnim portovima, za cije je "uzivljavanje" potreban IQ ribljeg paprikasa... Ajde pokusaj realno da sagledas stvari. :) Kompleksaske izjave, tipa: "Ja imam 100 godina i igrao sam tetris kad se svojevremno pojavio, a vi deco nemate pojma", nikud ne vode...
 
Nemojte pogresno da me shvatite, ali mi se cini da su pojedini clanovi utripovani do bola:D
 
@vuk gejmer: ejmen tu det!
 
Pocinjes da zvucis kao driver... Kao prvo, otkud tebi ideja da su vecina ucesnika ove teme eksplicitni WoW fanatici sa kratkim "gamerskim" stazom?

Zato što je to prvo sa čim porede sve ostalo, a neki imaju i avatare kao pečat tome ;) Ti si me prvi napao za WOW vs neke druge igre što nisam ni spomenuo ovde niti bilo gde drugde. Jel kapiraš ti da je to definicija fanboja?

Evo ti još nešto što te predstavlja kao fanboja.

Nadam se da si svestan da je pljuvanje po Bllizardu (kompaniji koja je vise uradila za PC gaming nego ijedna druga) doslovno blasfemicno

Fanboj 110%


p.s. blasfemično :D
 
Roboto i ekipo - oladite malo :)
 
Vrh Dno