Šta je novo?

Bitcoin [BTC] (SHA-256)

To je to, takvo razmisljanje svi trgovci treba da imaju. Jer kome bi uvaljali onda skupo bitcoine? :d

Niko nije rekao da ce se stmoglaviti u roku od par sati do $2000. Ni jedan balon se tako ne izduvava (sem kod nekih altova gde pojedinac utice).

Ali recimo skroz je dovoljno da se krece rutom: $4400 -> $3800 -> $4200 -> $3500 -> $3800 -> $3000 i to za samo par dana.

A vreme za ponovno uletanje, po meni bi trebalo biti tamo na prolece, tj Mart-April. Za sada bi moj neki licni target bio $700 - $1000. Sve u tom rasponu je odlicno. Planira se rebuy nekih ~300 komada.
 
Ti mora da se šališ? Ja ne verujem da ćemo više videti BTC ispod 3K$
 
Svako ima svoju strategiju.

Ja se drzim svog plana i ne mislim puno o ceni. A vreme ce pokazati.

U svakom slucaju, vasa optimisticnost prema BTC-u je opravdana jer je ovo (bila) sjajna godina za ceo crypto svet.

2010, 2013, 2017. Ne bih se bunio kad bi sledeca bila 2020.
 
Ovo sto je La.Prestige opisao je potpuno ista situacija kao kad je bitcoin bio 2600 dolara za par dana mu se dobro srozala vrednost....

I slazem se sa La.Prestige sto je napisao jedino ovih 3000 dolara to nisam siguran da li ce biti moglo bi biti oko 3000 dolara tj. 3100 dolara do 3150 dolara ispod toga ako bude to je samo bonus :)....
 
Ako ce da postane ozbiljno sredstvo placanja takve gluposti ne bi trebalo da se dogode.

Sent from my SM-T310 using Tapatalk
 
Kakve veze ima da li ce da postane ozbiljno sredstvo placanja kada veliki kreiraju cenu koju im odgovara da bi zaradjivali ogromne svote novca bas njih briga da li ce btc biti ozbiljno sredstvo placanja ili ne.

Pa i dolar je do skoro bio 115 din. a sad je 101 din. a ozbiljno je sredstvo placanja....Takodje isto vazi i za franak....
 
Poslednja izmena:
Svako ima svoju strategiju.

Ja se drzim svog plana i ne mislim puno o ceni. A vreme ce pokazati.

U svakom slucaju, vasa optimisticnost prema BTC-u je opravdana jer je ovo (bila) sjajna godina za ceo crypto svet.

2010, 2013, 2017. Ne bih se bunio kad bi sledeca bila 2020.

Vidim da pratis kao i sam poslednjih 6-7 godina ne znam cemu sumnja ako se vec trziste otvorilo i kompanije "neke" prihvatile....
Moje misljenje je da ispod 2000 ako dodje do dobilo cega ne moze da da padne...ako padne i za cent dole uzimam hipotekarni kredit i kupujem za sve pare... bottom 2800$$....ali ni to ne verujem...
BTC-a ima 21 milion (bez onoga sto se izgubilo, zaklucalo, otislo kao fee), po kreatoru poslednji satoshi ce se izjadnaciti sa 1$, a to nece trajati 100 godina... Tako da ima jos malo vrema za buy in i uvek je bilo isplativije HOLD...
 
Da će da raste cena iz godine u godinu to je sigurno. Do god ima investitora, tj. do god se pokazuje kao nešto što se može kupiti jeftinije a prodati skuplje.

Samo što mu je svrha sa valute onda postala akcija. Jer ljudi veruju u profit koji će im doneti a ne korist kao sredstvo plaćanja. Došlo je do totalne zamene teze. A to donosi sve probleme koje igranje sa akcijama donosi na berzi i ljudima koji se time bave.

Ono na šta bi trebalo da obratite pažnju je da kada se sa nečim "igra" kao sa akcijom, tu važi pravilo da veća riba guta manju, i oni sa najviše novca jedino pobeđuju. Taj sistem je i smišljen da veliki "kitovi" privuku male ribe, jer malih riba ima mnogo više nego kitova, i kada se sjate mnogo(riba)*malo(novca)=jako puno(novca). Ali, samo kitovi na kraju profitiraju a mala riba sve izgubi.

Moja jedina preporuka je, igrajte se berze sa BTC-om, ali ne držite vruć krompir u ruci kad zazvoni poslednje zvono. Jer tada oni sa hipotekama završavaju u ludnicama i gore, a bogati postaju još bogatiji.
 
Poslednja izmena:
Dobro dobro to je greska fee se ne gubi ide onome ko procesuira transakciju...
http://bitcoinlister.com/bitcoin-transaction-fee
ali za ovo ostalo se slazes ili dajes samo kritike?

samo kritikujem jer vas zamišljam otprilike ovako

6Ty5yzK6c.jpg


sve to što pričate je važilo i na 1200 pa su ljudi uzimali hipoteke ako padne ispod 1000 ili ispod 500 a on dotakao 170. realna lova je i dalje mala u odnosu na taj imaginarni market cap, tržišta neregulisana i manipulisana, oscilacije ogromne.
 
A ja mislio da se forum zove tako, zato sto se na njemu razmenjuju misljenja izmedju ostalog...pored mogucnosti da neko resi konkretan problem...zavisno od naslova teme.

Medjutim cesto kada se ovde iznese misljenje i pri tom naglasi da je to samo licno misljenje onog ko ga je napisao...a taj se nije samoprozvao da je strucnjak ili nesto slicno, cak je vise puta pominjao da je neiskusan...jave se tako pojedinci da prozivaju bez razloga.

I pored toga sto bi i njima samima odgovaralo da se izneseno misljenje ostvari, ne kontam, ali ajde...

Dakle da pojasnim, onima koji su pogresno razumeli, ili nece da citaju, ili citaju samo delove koji im odgovaraju ili ne odgovaraju (ima nas raznih):
- jedno je misljenje/pretpostavka na osnovu osecaja, krace analize, istorije desavanja...itd
- drugo je dublja analiza
- a sasvim trece je strucno misljenje sa detaljnom analizom

Fala na paznji. :d
 
Znaci samo misljenje moderatora, clanova sa duzim stazom na forumu su misljenja dublja ili strucna pogotovo sto moraju biti lepo ispravno gramticki napisana itd...ovo sve ostalo je 'nako.. :D
20818990_10155547324603704_1656360265844459341_o.jpg slika je skinuta sa interneta i mozete je slobodno koristiti. Moze i block slobodno sa foruma jer slobodan govor ovde je samo kritikovan.

Fala na paznji.
 
Poslednja izmena:
Osetljiva je tema jer neko može mnogo da izgubi ako se povede u bilo kojoj meri za nečijim slobodnim mišljenjem oko investiranja. Kao što su procene zabranjene kod hardvera na forumu. Treba staviti barem disclaimer da se radi o neprofesionalnom traderu sa malim iskustvom koji slobodno razmišlja :). Isto kao što se zna ko se ovim bavi svakodnevno i ima uspeha u dužem periodu, pa ne treba ni stavljati disclaimer već je to više neka besplatna pomoć ljudima.
 
niko ovde sa sigurnoscu ne moze tvrditi nesto pa bavio se duze ili krace ovime, cak i taj sto se duze bavi ko zna mozda ima vise gubitaka nego dobitaka, a mozda i pise onako kako bi zeleo da bude... ovi sto su u ovome krace njima je i 10k $ lako dostizno i nadaju se ceni, ovima sto su duze znaju da lako moze i na 1000$. Ali niko ne zna sta ce biti. Skupljajte misljenja pa procenite sami. I dalje je cena veoma visoka i klimavo je da li je vreme za ulaz. U svakom slucaju 2020te ce cena biti veca nego 2018te :d
 
niko ovde sa sigurnoscu ne moze tvrditi nesto pa bavio se duze ili krace ovime, cak i taj sto se duze bavi ko zna mozda ima vise gubitaka nego dobitaka, a mozda i pise onako kako bi zeleo da bude... ovi sto su u ovome krace njima je i 10k $ lako dostizno i nadaju se ceni, ovima sto su duze znaju da lako moze i na 1000$. Ali niko ne zna sta ce biti. Skupljajte misljenja pa procenite sami. I dalje je cena veoma visoka i klimavo je da li je vreme za ulaz. U svakom slucaju 2020te ce cena biti veca nego 2018te :d

Tako je Marko.

Isto razmisljam i ja. Ali volim da cujem svacije misljenje i iskusnih i manje iskusnih, a isto tako znam da niko ne zna sta ce stvarno biti...ali pokusavam da izvucem najbolje zakljucke iz svakog misljenja, analize...cega god.
Ako izgubim sam sam kriv, a ako dobijem , opet sam sam kriv. :D

I ne treba mi disclaimer...ko prati forum redovno, zna i vidi ko je iskusniji, a ko je tek dosao (a i pise broj poruka i status pored svakog imena), pa svako neka zakljuci po volji.

Mada sam skoro uvek naglasavao da je to samo moje misljenje i da nemam nekog iskustva u tradingu...tako da je i disclaimer postojao, ko je hteo da cita. ;)
 
BTC je sjajna igrica, donosi profit ako znate da igrate, ako ne, vezbajte...

Meni se i pored toga sto sam od 2012. u njoj desava da potcenim mogucnosti BTC-a, desavaju se dobici i gubici, treba imati stomak za ovo sve :) Danasnje oscilacije od 400-500$ prihvatamo opusteno a pre godinu i po toliko je i vredeo. Ko kaze da ce 2020. biti veca cena od 2018.? Mogu da zaredjaju 2-3 godine stagnacije i pada cene pa da explodira sve kao ove godine. Nemojte se zanositi i ulagati vise od onog sto ste spremni izgubiti. Evo i moj primer u poslednjih 3 nedelje samo.
1. Odvojim 20 BTC za trgovinu, na Poloniexu, spremam se na put za more...
2. Da li da trgujem ili nista ne diram? (cena 2500$, ukupno 50k USD u igri)
3. Ajde da trgujem, par long-short pozicija, bez da ulazim u detalje, dobitak 0.5BTC
4. Sledeca trgovina, puf gubitak 5 BTC!
5. Rast BTC-a, cena na 4k USD
6. Dobijem 15 BCH od Poloa
7. Sledeca trgovina, dobitak 0.3 BTC
--- saldo posle svega 16.8 BTC ~ 67200$

analiza:
1. da sam ostavio USD u dzepu imao bih 50k USD
2. da sam ostavio BTC i nista ne dirao na danasnji dan bih imao 84500 USD
3. trgovinom sam dosao na 16.8 BTC ili 67200 USD

Da li smatram ovo uspehom? NE, vise mi vredi da imam 20 BTC nego sto sam "zaradio" 17200 USD, u tome je razlika u razmisljanju nekih od nas, i tu se slazem sa pojedinim clanovima, treba skupljati BTC i cekati momenat. Naravno svako ima svoju strategiju, pa neka je i primeni.

Kao sto vidite rizik je ogroman, sta ako Poloniex iz nekog razloga zatvore? Sta ako mi neko hakuje nalog? Nemojte se zaletati, pozajmljivati pare, prodavati stanove, rizikujte samo onoliko koliko ste spremni da izgubite. Slicna stvar je i na berzi, uz mozda manji rizik ali i manji profit. Sve je ovo kontrolisana i lepo upakovana kocka.
 
Ne vredi, moracu da popravim Vremeplov, ovako je previse komplikovano.
Jedina (za sad ) konstantna stvar u celom ovom kripto svetu je cena struje ( za majnere)
I jedino 100% sigurno je da ces dobiti svaki mesec racun za struju .... ostalo ni baba vanga i vidovita zorka
nebi pogodile
 
BTC je sjajna igrica, donosi profit ako znate da igrate, ako ne, vezbajte...

Meni se i pored toga sto sam od 2012. u njoj desava da potcenim mogucnosti BTC-a, desavaju se dobici i gubici, treba imati stomak za ovo sve :) Danasnje oscilacije od 400-500$ prihvatamo opusteno a pre godinu i po toliko je i vredeo. Ko kaze da ce 2020. biti veca cena od 2018.? Mogu da zaredjaju 2-3 godine stagnacije i pada cene pa da explodira sve kao ove godine. Nemojte se zanositi i ulagati vise od onog sto ste spremni izgubiti. Evo i moj primer u poslednjih 3 nedelje samo.
1. Odvojim 20 BTC za trgovinu, na Poloniexu, spremam se na put za more...
2. Da li da trgujem ili nista ne diram? (cena 2500$, ukupno 50k USD u igri)
3. Ajde da trgujem, par long-short pozicija, bez da ulazim u detalje, dobitak 0.5BTC
4. Sledeca trgovina, puf gubitak 5 BTC!
5. Rast BTC-a, cena na 4k USD
6. Dobijem 15 BCH od Poloa
7. Sledeca trgovina, dobitak 0.3 BTC
--- saldo posle svega 16.8 BTC ~ 67200$

analiza:
1. da sam ostavio USD u dzepu imao bih 50k USD
2. da sam ostavio BTC i nista ne dirao na danasnji dan bih imao 84500 USD
3. trgovinom sam dosao na 16.8 BTC ili 67200 USD

Da li smatram ovo uspehom? NE, vise mi vredi da imam 20 BTC nego sto sam "zaradio" 17200 USD, u tome je razlika u razmisljanju nekih od nas, i tu se slazem sa pojedinim clanovima, treba skupljati BTC i cekati momenat. Naravno svako ima svoju strategiju, pa neka je i primeni.

Kao sto vidite rizik je ogroman, sta ako Poloniex iz nekog razloga zatvore? Sta ako mi neko hakuje nalog? Nemojte se zaletati, pozajmljivati pare, prodavati stanove, rizikujte samo onoliko koliko ste spremni da izgubite. Slicna stvar je i na berzi, uz mozda manji rizik ali i manji profit. Sve je ovo kontrolisana i lepo upakovana kocka.
Skidam kapu! Ne trgujem jer nemam zeludac, al redovno pratim, i do sada nisam procitao bolji post od tvog :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
BTC treba cuvati i skupljati 100% sam siguran da ce u godinama koje su pred nama vrijedeti mnogo mnogo vise nego danas,sve je vise prihvacen kao sredstvo placanja gde god maknem vidim da ga ubacuju kao nacin placanja pored kreditnih,paypala itd potaznja samo moze da raste a sa njom i cijena

Ko se nebavi trgovanjem i spekulacijama na mjenjacnicama a ako ima neku vecu kolicinu BTC 5,10,20 itd najbolje da nabavi one hardwerske novcanike terzor ili ledger ,mislim ako imas 15k dolara u BTC mozes valjda odvojiti 70-80 da kupis ovakve novcanike...mada ima nas svakakvih ....jel ovde neko pre neki dan rekao da su mu ukrali 11 BTC na Bitrexu jer nije imao ukljucenu 2FA jer nije mogao da odvoji od 11 BTC 200 doalra da kupi mobilni
 
A sta fali da wallet.dat enkriptuješ nekom šifrom od 30 karaktera i držiš na više lokacija?
 
Nazad
Vrh Dno