Šta je novo?

BITBAR - kako, shta, gde...i druga pitanja/odgovori

Kazu da ce Bter berza uskoro uvrstiti ovaj coin, videt cemo da li je tacno
 
E zivo me interesuje koliko ce njega zaceniti i kako ce ekipa u ovom slucaju sprovesti semu, s obzirom da je rec o malo drugacijem konceptu coina.
 
E zivo me interesuje koliko ce njega zaceniti i kako ce ekipa u ovom slucaju sprovesti semu, s obzirom da je rec o malo drugacijem konceptu coina.

Da ni meni ne pada na pamet kako, u principu za sad se trguje 1BTB za 1BTC uglavnom, realno po diff ako bude prihvacen treba da vredi dosta vise
 
Evo napokon je dospeli na Bter u test fazi berza

Exchange
https://bter.com/trade/btb_btc

Deposit
https://bter.com/myaccount/deposit/BTB

Withdraw
https://bter.com/myaccount/withdraw/BTB

Ja svoje cuvam, ocekujem cenu gore kad se finalizuje ubacivanje jer se nemoze uci direktno
Vidim da ima nesto kupovina za 0.7BTC sa mogucim rastom cene jer vecina njih ceka i trazi dosta vise

U principu nevidim da ce ovo biti pump/dump valuta jer je ima u malim kolicinama , ali otom potom, ja sam cak stavio da kupim po 0.72
 
Poslednja izmena:
178.79.40.240:8336
cekam blok 9000+ i neki da testiram pool posto do tog bloka pool ovi nisu moguci
 
Mislim da ti do 9000-tog bloka treba bar 5 dana. Sporo se resavaju blokovi. Ja sam vec 3 dana na bibar-u i za ta tri dana reseno je oko 500 blokova. Mozda malo vise. Jedino ako naglo ne poraste snaga, pa ide brze. A dif ide ko da odbrojavaju stotinke. Kad sam poceo da rudarim bio je 14, sad 21.xxxx
 
Poslednja izmena:
Ja kupio 7 BTB-a za 0.71 :)
Verujem da cena moze samo gore cim linkovi postanu javni i stigne na BTC-e
 
Zeljko kad kliknem na tvoje Bter linkove mogu da vidim BTB na sajtu, cak vidim i svoju Deposit adresu. Ali kad udjem bez tvojih linkova vec samo ukucam ime sajta, od BTB-a nema ni traga ni glasa... U cemu je kvaka?
 
Zeljko kad kliknem na tvoje Bter linkove mogu da vidim BTB na sajtu, cak vidim i svoju Deposit adresu. Ali kad udjem bez tvojih linkova vec samo ukucam ime sajta, od BTB-a nema ni traga ni glasa... U cemu je kvaka?

Nije javno jos pustena berza, ovi linkovi ni nisu trebali u javnost da dodju vec samo za privatnu upotrebu, verovatno ce trgovina sutra biti javna
 
Iskreno, smesno... ovaj "novcic" ima da pukne pre nego sto je i poceo.
 
ja sam se vratio na kineski novcic, odmah ispod bitbara je
 
Iskreno, smesno... ovaj "novcic" ima da pukne pre nego sto je i poceo.

Onda svaki novcic osim BTC-a treba da pukne, sve je to isto samo drugo pakovanje, za sad bitbar cim se berza otvorila za javnost cena je otisla gore i priblizava se odnosu 1:1 za btc, tacno je da novcic moze puci ali isto vazi i za FTC/CNC i sve ostale alternativne novcice
 
Zar FTC i CNC nisu već pukli?
 
Iskreno ja verujem u FTC, mislim da ga je privremeno CNC ugusio... A BitBar bi trebalo da zazivi ozbiljno...
 
Po meni samo su BTC i LTC stabilni, ovi ostali tesko.
 
FTC i CNC su juce bili stabilniji od LTC i BTC. Problem sa ovim jeftinim novcicima je sto ih botovi urnisu i mnogo je lako raditi dump/pump sa njima. Jedno resenje bi bilo postavljanje limita na trgovinu, tipa da ne mozes trgovati sa manje od 50 CNC, 30 FTC i tako u odnosu na vrednost. Svi ovi novcici imaju svoju ulogu, jer ako BTC zazivi oticice na 500+ evra po novcicu a u tom slucaju nam trebaju drugi novcici da budu vrednosti 200 , 100, 50, 20, 10, 5 i 1 evro. Kada bi se to tako namestilo cela stvar bi itekako imala smisla. Jedino sto je cimanje baratati sa razlicitim novcicima a i zbog velikog broja razlicitih brzina transakcije svakog ponaosob trpi. Bilo bi dobro kada bi uradili reviziju sistema cuvanja i prenosa novcica, da pojednostave celu stvar a da pritom zadrze kakvu takvu sigurnost pri transakcijama.
 
Mislim da je sa povećanjem težine u ovom trenutku daleko isplativije kupiti bitbar i nastaviti mining neke proverene valute. Kupio sam skoro 0,5 bitbara za sličan iznos bitcoina, zavio pola BTB cepanice u krpu i zakopao u dvorištu, pa će je iskopam kad dođe vreme. Sad nastavljam sa LTC+Yac kombinacijom. :D
 
Ja sam iskopao blizu 0.6 BitBar sa 7950 za ovih par dana, kopat cu i dalje dok se isplati
 
pazite samo kad ga ubace na btc-e da ne prepolove vrednost pa posle da bude plakanje i kukanje :D
 
Ja sam iskopao blizu 0.6 BitBar sa 7950 za ovih par dana, kopat cu i dalje dok se isplati

Kopam i ja malo BTB, malo LTC ali šta ćemo ako LTC ode na Mtgox? ;)

Kad ode na btce ide vrednost i na 0.25 ali to brine samo one koje gledaju kratkoročno. :)
 
ma dzaba, ja sam iskopao 0.14 bitbara i vec 3 dana se*e nece da mi prodje u balans tek je na 320 konfirmacija a treba mu 520, znaci za 5-6 dana bi trebalo da "legne"
 
To i jeste dobra stvar novčića zato što onemogućava brze pump & dump šeme, a iz razloga što mnogi neće rizikovati rad "u prazno" sa nepoznanicom koliko će taj rad vredeti kroz nedelju dana, dakle nagrađujuju se kopači na duge staze a ovi prvi se teraju da makar i na silu počnu da cene ovu cepanicu. Jedino što mi bode oči jeste procenat iskopanih poluga u prvom danu, kad bi to sve bili pametni ljudi mogli bi lepo da žive do kraja života ali šta znam, isuviše je pohlepe u ovom poslu. Opet kocept valute je potpuno nov, kako sa tehničke strane, tako i sa podsvesne posmatrajući naziv i logo. Kažem, sačuvajte sad to što imate pa isopajte za goidnu dana, možda ćete se prijatno iznenaditi.
 
Slazem se, mada je nerealno ocekivati da ce i jedan "tvorac" coin-a da krene sa 101% postenom igrom i ne kopa svoje coin-e u prvim minutima, jer je ovde to uradjeno kao i na svim drigim novcicima
Takodje svakoj valuti je potrebna promocija, podmicivanje i arbitriranje, glupo je ocekivati da ajkule sa bit foruma budu zadovoljne, svi su oni tu zbog kesa vec glume ljubav
 
Ovaj Bitbar je bas cudna zverka :) Po ovoj ceni bolje da smo kopali kineze :d
 
Pukla cena totano, ja budala nisam hteo da prodam po 0.8 pa sam sad prodao po 0.4, negde izgubis negde zaradis :)
Ovo sto iskupam cu cuvat za bolje dane ako ih bude

Sta je problem, RETARDI sa bitcoin talk foruma :(
Sve su to teske bitange, cim ne ulete u kopanju u prvih par sati odma pljuju po SVEMU, sad je na tapeti vidim YAC, BITBAR su napljuvali da je u prih sat/dva iskopano 1000 poluga to im je kao razlog da manipulisu , ali realan razlog je jer oni nisu iskopali nista ....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno