Šta je novo?

BestBuy ploča Z77

vnikolich

Cenjen
Učlanjen(a)
07.02.2011
Poruke
13
Poena
154
Interesuju me razmišljanja na ovu temu, koja Z77 ploča nudi najviše za naš novac? Nije važan proizvođač ali je naravno važan kvalitet.
 
ima neshto i u broju, a ima neshto i u kvalitetu komponenti.
to najbolje neko ko poznaje elektroniku da ti lepo objasni.
ali su verovatno krajnji rezultati jako slichni, eventualno neke finese tipa, veliki broj manje kvalitetnih faza
je malo bolji za 24/7 oc upotrebu, i obrnuto....a opet i ne mora da znachi.....:D
npr, to ti je kao da pitash da li je bolje atmosferski motor od 5000cc ili turbo od 3200 npr :D
svaki ima svojih prednosti i mana, ali je krajnji rezultat jako slichan, a to je ~500ks :D
 
ima neshto i u broju, a ima neshto i u kvalitetu komponenti.
to najbolje neko ko poznaje elektroniku da ti lepo objasni.
ali su verovatno krajnji rezultati jako slichni, eventualno neke finese tipa, veliki broj manje kvalitetnih faza
je malo bolji za 24/7 oc upotrebu, i obrnuto....a opet i ne mora da znachi.....:D
npr, to ti je kao da pitash da li je bolje atmosferski motor od 5000cc ili turbo od 3200 npr :D
svaki ima svojih prednosti i mana, ali je krajnji rezultat jako slichan, a to je ~500ks :D
I jedna i druga drze odredjene rekorde za OC rezultate tako da su sigurno sam vrh high end ponude. Vrv ni UP5 nije los izbor kao ni Z77 V Pro ili Deluxe ali zanima me koliko su te ploce recimo losije od Asrock OC Formule ili MSI Mpower...?
 
ima neshto i u broju, a ima neshto i u kvalitetu komponenti.
to najbolje neko ko poznaje elektroniku da ti lepo objasni.
ali su verovatno krajnji rezultati jako slichni, eventualno neke finese tipa, veliki broj manje kvalitetnih faza
je malo bolji za 24/7 oc upotrebu, i obrnuto....a opet i ne mora da znachi.....:D
npr, to ti je kao da pitash da li je bolje atmosferski motor od 5000cc ili turbo od 3200 npr :D
svaki ima svojih prednosti i mana, ali je krajnji rezultat jako slichan, a to je ~500ks :D

Kako isto, pa regsitracija nije ista :D
 
@dox
nisam probao ni jednu od tih, vec mogu samo da teoretishem na osnovu prethodnih i slichnih iskustava
ali kad bih sumirao, i kad bih uzimao sam vrh ponude, ne bih se kockao ni sa asrokom, ni sa msi-em, vec bih uzeo
asusa kao najsigurnije reshenje ili eventualno pruzio shansu up5 i li up7 plojki, zarad starih vremena :D
ali poshto je tema best by....verovatno bi to bila i dalje asrock extreme4, pa mooozda neki asus p8z77-v.

@space
verovatno bi uchestali servisi turbine pojeli tu razliku u registraciji :p

sorry za off :D
 
@dox
nisam probao ni jednu od tih, vec mogu samo da teoretishem na osnovu prethodnih i slichnih iskustava
ali kad bih sumirao, i kad bih uzimao sam vrh ponude, ne bih se kockao ni sa asrokom, ni sa msi-em, vec bih uzeo
asusa kao najsigurnije reshenje ili eventualno pruzio shansu up5 i li up7 plojki, zarad starih vremena :D
ali poshto je tema best by....verovatno bi to bila i dalje asrock extreme4, pa mooozda neki asus p8z77-v.

@space
verovatno bi uchestali servisi turbine pojeli tu razliku u registraciji :p

sorry za off :D


Ne znam na kakvo kockanje misliš. Jedino što mi smeta kod Asrock-a je njihov crappy server kad treba da skineš neki utility program
 
kazem jer nisam probao nju, dok asus top ploche jesam neke. za ovu novu seriju gigabajta UPx kazu da je super.
a neshto nisam nailazio na ljude koji kad hoce najjache kupuju asrok ili msi, tj ima ih ali u tragovima.
da li zbog predrasuda ili zbog chinjenica, ne bih znao. ja sam samo izneo moje mishljenje.
 
Ja imam upravo prvu sa tvog spiska. Za godinu dana nisam onako ni najmanji problem. Svaka preporuka.
 
Kakav sam ja maler zadnje 3 ploce koje sam kupio od 2009 bile su fabricki neispravne prve 2 gigabyte a sada mi poslali ASROCK Z77 Extreme4 sa iskrivljenim pinovima :mad:
 
Reklamacija?
 
Nazad
Vrh Dno