Šta je novo?

Best buy SSD - preporuka [nije opšta tema o SSD-ovima i nije za pitanja šta da kupim]

Lep crni petak. 😂

Uzeo par komada, posle ispravili grešku. 😁
Da vidimo da li će ih poslati.

FB_IMG_1668769362228.jpg
 
Vidim sold by Amazon, desavalo se da posalju kad je njihova greska tako da ne bi bilo cudno da ti puste :)

Ako si ulovio dil, cestitam :D
 
koji od ovih jeftinih je najbolji?

ADATA 1TB Legend 710 M.2 PCIe M.2 2280 ALEG-710-1TCS
INTEL 1TB 660P M.2 PCIe M.2 2280 SSDPEKNW010T801
Lexar 1tb Nm610 M.2 Pcie M.2 2280 Lnm610-1trb
KINGSTON 1TB NV2 M.2 PCIe M.2 2280 SNV2S/1000G
Patriot 1tb P300 M.2 Pcie M.2 2280 P300p1tbm28
 
Imam Crucial P2 1TB i radi kao zmaj.
 
koji od ovih jeftinih je najbolji?

ADATA 1TB Legend 710 M.2 PCIe M.2 2280 ALEG-710-1TCS
INTEL 1TB 660P M.2 PCIe M.2 2280 SSDPEKNW010T801
Lexar 1tb Nm610 M.2 Pcie M.2 2280 Lnm610-1trb
KINGSTON 1TB NV2 M.2 PCIe M.2 2280 SNV2S/1000G
Patriot 1tb P300 M.2 Pcie M.2 2280 P300p1tbm28
Intel, jedini ima DRAM.
Ako imas para doplati za Kingston A2000 ili cak KC2500.
 
Znaci A55, SU650, AS340/350X, BX500, Zenith Z3, WD Green su SM2258/2259 i bolji su od npr. Patriot, Kingston A400 i Gigabyte (Phison S11)?
 
Sve je bolje od Phison S11, ali ne mora da znaci da ovi SSD-evi zagarantovano imaju ovaj kontroler. WD je valjda za neke SSD-eve menjao kontrolere/hw konfiguraciju i branio se govoreci da je serija definisana performansama, a ne hardverom, dok je Adata poznata po tome da stalno mulja. Nije nemoguce da i ostali brendovi rade slicne malverzacije. Mozda je BX500 najveca sigurica od navedenih.
 
@Solesoslav, otkad to da je phison s11 najgori? Em u cipu ima integrisanih 32mb ram, pa manje trokira od sm2258xt, em kad "rikne" u 99% slucajeva moze da se ozivi i tera najnormalnije posle toga. Zasto "crkava"? Proverite napajanje.
 
@Solesoslav, otkad to da je phison s11 najgori? Em u cipu ima integrisanih 32mb ram, pa manje trokira od sm2258xt, em kad "rikne" u 99% slucajeva moze da se ozivi i tera najnormalnije posle toga. Zasto "crkava"? Proverite napajanje.
Da, kao RTX4090, user error. 100%. Nema sanse da je problem u proizvodu.
5978594bff34b97830651f6650963f751d8ae08d1fa3afeecc879862a6cae155_1.jpg

Salu na stranu(samo da se razumemo, ova slika ne treba da predstavlja tebe i da te uvredi, vec sve da nas nasmeje), nezanemarljiv procenat SSD-a sa tim kontrolerom je crko i napravio veci ili manji problem korisnicima. Ne treba rizikovati i postati deo statistike, posebno ne u Srbiji gde znamo da se neretko istovaruje fus roba.
 
@Solesoslav, upravo svaki ssd zna iznenada da rikne, podaci se gube svakako, s toga se radi backup. Phison s11 se prodaje globalno duze vreme, boljka satafirm s11 je poznata i postoji alat za njeno resenje, koji je razradio vlo. A poznato je da u Srbiji napajanje se kupuje za kusur i ne menja dok ne rikne. Samo zelim da kazem da svaki ssd zna da crkne, ali phison s11 moze da se ozivi, dok ostali malo morgen.
 
Znaci, zna svaki SSD da rikne, ali u daleko manjem procentu rikavaju SSD-evi sa drugim kontrolerima. Sad postoji alat koji mozda moze da resi stvar, super. Znas da ga potencijalno ozivis ti. Sad nakon sto si napisao to znam da ga potencijalno ozivim i ja, kao i verovatno jos par entuzijasta na ovom forumu. Dakle ne svi entuzijasti, vec samo par njih koji su culi za taj alat, da li preko tebe ili preko nekog drugog.

Ljudi koji dolaze i pitaju za preporuke sigurno nisu culi za tako nesto, zato im se nece preporuciti SSD sa kontrolerom koji ima poznatu bojku zbog koje crkava u NEZANEMARLJIVO vecem procentu od ostalih.

Ako nista drugo, cak ni ljudima koji bi mogli da ga ozive ne bi preporucio da uzimaju SSD jer je opet bespotrebno napinjanje da se uradi tako nesto kad mozes uzeti drugi SSD koji nema tu falinku.
 
GIGABYTE SSD 240GB 2.5'' SATA 3 (GP-GSTFS31240GNTD)

Jel okej ovo kupiti za stariji laptop? Treba mi nešto oko 250gb za nezahtevno korišćenje.
 
Par postova iznad spominje se da je taj SSD jedan iz grupe diskova koje treba izbegavati, zbog nepouzdanog kontrolera koji ima visoki procenat iznenadnog otkaza... Iskustva i sreća su različiti, ja sam takav Gigabyte SSD uzeo pre 3 godine za ćerkin računar, izgleda da sam srećne ruke, radi bez problema još uvek i dete je zadovoljno... SSD diskovi mnogih proizvodjača imaju promenljivu konfiguraciju (memorijski čipovi, tip memorije, kontroler), pa i same performanse se razlikuju iz serije u seriju.

Lično, da sada imam potrebu da kupujem 2.5" SSD tog kapaciteta i da mi je budžet ograničen, verovatno bih za taj novac pre kupio polovan, proveren Samsung 850 EVO 250Gb nego bilo koji novi SSD iz te grupe jeftinih diskova.
 
Par postova iznad spominje se da je taj SSD jedan iz grupe diskova koje treba izbegavati, zbog nepouzdanog kontrolera koji ima visoki procenat iznenadnog otkaza... Iskustva i sreća su različiti, ja sam takav Gigabyte SSD uzeo pre 3 godine za ćerkin računar, izgleda da sam srećne ruke, radi bez problema još uvek i dete je zadovoljno... SSD diskovi mnogih proizvodjača imaju promenljivu konfiguraciju (memorijski čipovi, tip memorije, kontroler), pa i same performanse se razlikuju iz serije u seriju.

Lično, da sada imam potrebu da kupujem 2.5" SSD tog kapaciteta i da mi je budžet ograničen, verovatno bih za taj novac pre kupio polovan, proveren Samsung 850 EVO 250Gb nego bilo koji novi SSD iz te grupe jeftinih diskova.
Baš pre neki dan mi iznenada "crko" A400 sa Phison s11 kontrolerom, pokvario se firmware pa sam ga flešovao i sada opet radi. Imamisti takav u laptopu i nema problema.
 
@CountMike ako nije problem da daš link tog toola koji ti je odradio posao?
 
Ovde sam dobio pomoć
A ovaj progran sam upotrebio.
 
Stiglo. 😇
 
Pozz svima treba mi mala pomoc , zelim da kupim m2 nvme 3 gen ssd 1tb , budzet mi je oko 16000 sta mozete da mi preporucite ? Naravno trazio sam i nasao sam neke ali vidim da se vi razumete pa da pitam XD
 
Nazad
Vrh Dno