Šta je novo?

BEST BUY do +-500e (400-550e)

axy13

Cenjen
Učlanjen(a)
26.07.2010
Poruke
7
Poena
151
Drustvo pomagajte, molim vas!

Uzimam laptop i treba da se odlucim samo koji...e tu uskacete vi sa predlozima

Radim graficki i web dizajn kao i pripremu za stampu, tako da programi koje uglavnom koristim to su Corel, Illy, Dw, Flash, Ps, i to radim na svom desktopu, a laptop mi treba kao neko resenje kad putujem , znaci 3dana u mesecu i kad treba da se nalazim sa klijentima da im pokazem kako tece projekat, kao i za chatovanje i proveru mailova. Ne zelim da kupim neko bas djubre i ono sto mi je bitno da je kvalitetne izrade i da ne mora da se cimam sa drajverima , da mi se zaglupavi odjednom. Laptop ne bih koristila za igrice i za gledanje filmova (valjda).
Evo sta sam ja gledala:
1.http://www.pcpractic.rs/proizvodi/laptop/3730-lenovo-g550-t6600
2.http://www.pcpractic.rs/proizvodi/laptop/4617-toshiba-satellite-c650-16r
3.http://www.pcpractic.rs/proizvodi/laptop/4768-dell-inspiron-n5010-d7gxj-rd
eto to sam ja gledala...e sad svaki savet je dobro dosao, molim vas za pomoc...
;) Unapred, veliko hvala!!!
 
Poslednja izmena:
Ali je i skuplji preko 10k.
Ako je sama navela link valja je uzela u obzir i cenu :D

Ima kod nas OK Dell modela već od 45 000, Toshiba takođe.
Po mom mišljenju prevelika je to investicija da se dobije samo godinu dana garancije. Ne kažem da su kvarovi baš toliko česti, ali nikad se ne zna, a ako već ode matična ili display van garancije je obično neisplativo menjati ih. Duža garancija donosi i određeno poverenje jer je proizvođač bio svestan da može da da 2 ili 3 godine, a da ga to neće koštati previše zbog reklamacija.
 
Momci hvala na odgovorima, ali mozete dati i svoje predloge...ova tri sam ja pogledala pre neki dan i nisu bar na izgled bili losi ali nisam imala prilike da ih procackam.
 
U poslednjih cirka 2 nedelje tražim i tražim za devojku nešto u sličnom cenovnom rangu.
Čini mi se da je Toshiba L500-1XZ najisplativija kupovina. Ako sve bude kako treba sutra ili prekosutra javljam utiske :D

Elem,
4GB DDR3 RAMa, gomila modela ima 3GB što mi je baš nekako trn u oku, a RAM već davno nije jeftin koliko je bio u jednom trenutku
Core i3 - novija tehnologija ergo manja potrošnja i grejanje te i nešto duže trajanje baterije, a mislim da za ove pare nema Core i5
dedicated ATi grafika, jes' da je za gaming krš, al' je nekoliko puta bolja od Intelove 4500MHD, svakako je manja frrka oko toga da li će i kako da dekodira HD video, (pogotovo mislim na x264 ripove), devojka ne igra ništa zahtevnije od Zume i Plants vs. Zombies, al' već najnoviji Sims ne bi' želeo da probam da pokrećem na onom intelovom čudu :d
tastatura se ne ugiba puno, barem ne u odnosu na druge modele sa numeričkim delom koje smo videli i probali; tastature bez numeričkog dela se, jer su uže, dosta manje ugibaju, al' ovo već zavisi od potrebe i ukusa jer to utiče i na dizajn
ima esata, mada iskreno nisam obratio koliko je zastupljen u ovoj kategoriji
podržavana 802.11n standard, većini nije bitno, al' nekom može da zatreba :)

po mom mišljenju glavne mase su:
HDD koji je 320GB, a ima jeftinijih modela koji imaju 500GB, ali je to ipak daleko lakše zameniti nego procesor, a grafiku nije ni moguće
I nedostatak bluetootha što je čisti *****izam :wall: al' bar se i to može lako dokupiti
 
U poslednjih cirka 2 nedelje tražim i tražim za devojku nešto u sličnom cenovnom rangu.
Čini mi se da je Toshiba L500-1XZ najisplativija kupovina. Ako sve bude kako treba sutra ili prekosutra javljam utiske :D

Elem,
4GB DDR3 RAMa, gomila modela ima 3GB što mi je baš nekako trn u oku, a RAM već davno nije jeftin koliko je bio u jednom trenutku
Core i3 - novija tehnologija ergo manja potrošnja i grejanje te i nešto duže trajanje baterije, a mislim da za ove pare nema Core i5
dedicated ATi grafika, jes' da je za gaming krš, al' je nekoliko puta bolja od Intelove 4500MHD, svakako je manja frrka oko toga da li će i kako da dekodira HD video, (pogotovo mislim na x264 ripove), devojka ne igra ništa zahtevnije od Zume i Plants vs. Zombies, al' već najnoviji Sims ne bi' želeo da probam da pokrećem na onom intelovom čudu :d
tastatura se ne ugiba puno, barem ne u odnosu na druge modele sa numeričkim delom koje smo videli i probali; tastature bez numeričkog dela se, jer su uže, dosta manje ugibaju, al' ovo već zavisi od potrebe i ukusa jer to utiče i na dizajn
ima esata, mada iskreno nisam obratio koliko je zastupljen u ovoj kategoriji
podržavana 802.11n standard, većini nije bitno, al' nekom može da zatreba :)

po mom mišljenju glavne mase su:
HDD koji je 320GB, a ima jeftinijih modela koji imaju 500GB, ali je to ipak daleko lakše zameniti nego procesor, a grafiku nije ni moguće
I nedostatak bluetootha što je čisti *****izam :wall: al' bar se i to može lako dokupiti

Pa dobar si ti momak cim trazis za devojku...blago njoj. Aj sacekacu i tvoje utiske...a pise da ima BT.
 
Nemam konkretan predlog, jer na to treba utrositi malo vise vremena, samo sam ti dao neke smernice. Bar bih ja na to obratio paznju da kupujem laptop. ;)
Srecno! :)

EDIT: Uopste nije bitno kako izgleda laptop, ako ces ga koristiti za ozbiljan rad. Prvo performanse, a onda sve ostalo. ;)
 
Poslednja izmena:
Da, i to je dobar savet. Garancija sto duza, HDMI, bar 3 GB RAM-a i da ne mislis bar tri godine na laptop. Ako pritom mozes da uzmes neki sa visom rezolucijom, i-haaajjj.. :)
 
Vrh Dno