Šta je novo?

Berza (trgovina akcijama)

IBKR mi ogranicio account, sad samo mogu prodat sta sam kupio, otvorio sam ga bese 2022 u Januar, poceo koristit u Septembar, oko 2k imam SCHD/SPHD. Kazu nije im vredno da posluje sa osobom koja nema 10k da ubaci za 6-7 meseci, te zbog lokacije (jer Srbija je teroristicka drzava, bar sam tako ja shvatio to, nece da se cimaju). Mada nije da im zameram, tu je sta je, Srbija nema najbolju reputaciju. A bas je lako da se kupi sa IBKR.

Da li neko zna neke alternative?
Iz kojih zemalja si se logovao na svoj account? Možda je to razlog. Sumnjam da je iznos para u pitanju.
 
A što niko neće preko domaćih brokera da ide? Npr. Senzal, ili Kostićev M&V. Loša iskustva, visoke provizije?
 
Visoke provizije, razni troškovi. To je moj razlog. Prednost jeste to što dobijaš izveštaje na srpskom, pa je lakše prijaviti porez na kapitalnu dobit. Budući da nisam trejder, ovo mi nije važno.
PS. gledao sam NLB, Erste, i TW24, koristim Interactive brokers
 
Kapiram, hvala!

Da li je neko imao iskustva sa akcijama kompanija koje isplaćuju dividendu? Zanima me kako se to realizuje u praksi, na koji račun leže novac? I kakav je poreski tretman kod nas, u smislu dvostrukog oporezivanja.
 
Nazad
Vrh Dno