Šta je novo?

Beogradska foto-berza TC Staklenac - utisci?

Lepi Cane

Cenjen
Učlanjen(a)
14.02.2012
Poruke
77
Poena
159
Da li je neko od vas bio 17.03. u Staklencu, kakvi su utisci, da li ste šta kupili, prodali...?
 
Znao sam da sam juce nesto zaboravio :(
 
Jos niste provalili da je na buvljaku bolji izbor od Foto berze u Staklencu :) To je otprilike mesto gde se prodaje ono sto nigde nije moglo da se proda prethodnih 6 meseci, pa mozda naleti neko, tako je vec godinama. A o naplati ulaznice da ne pricam :)
 
Ja sam redovan na tim foto berzama zadnjih 10 godina, a nisam propustio ni tu 17.3 :)

Ima dosta starih izakanih aparata i opreme , ali ume da naleti i dobar komad po dobroj ceni. Zato covek mora da bude redovan , da zna sta hoce , i kako se krecu cene. Dobre stvari brzo odu. Mene tamo vec svi jako dobro znaju , znaju sta kupujem sta trazim pa me i sami zovu kada im nesto dobro naleti :) Ja se bavim anlognom fotografijom , kupujem smo Nikon mehanicke aparate i manuelne objektive. Danas naravno ima vise digitalaca. Recimo bio je Nikon d5000 glanc nov za 350eur... Ima svega , valja doci

A da , ulazinca je 120din :D
 
Poslednja izmena:
Eeeeeee jel moze da se nadje jeftino neki matori Nikon 50mm f1.4 koji moze da radi na D5100?
 
Na D5100 mozes da metnes bilo koji F normalac, ukljucujuci i pre-AI a to moze jeftino da naleti...
 
Eeeeeee jel moze da se nadje jeftino neki matori Nikon 50mm f1.4 koji moze da radi na D5100?

Može, ali ne na toj berzi. Kažu da ih kupuju vlasnici kamera, pa se traže... Digli su im cenu opako (mislim i na Pre Ai modele).

Imam ja jedan, ali nije jeftin. :)
 
Poslednja izmena:
.... Šalu na stranu, pošto tvoj D5100 može da prima i Pre Ai modele, probaj da napecaš nešto povoljnije (ja imam oba, pa mogu da uporedim):

- Nikkor S Auto 50mm 1.4, vrhunska ergonomija, oštar koliko Nikon na toj blendi može biti. Prve verzije su single coating, kasnije multi, ali ja nešto nisam primetio probleme na suncu (doduše, nisam nikad ni fotkao sa direktnim suncem u objektiv).

- MC Helios 81N 50mm 2.0, (Ai) bistar je kao Zeiss, komplet metal, ravnomerno klizi, oštar već od 2.0, na 2.8 je oštriji od svih Nikona [email protected] koji su ikada napravljeni.

Ovo imaš šanse da napecaš malo jeftinije, pošto poneko i na zna šta prodaje.

Inače, od prajmova koje sam mislio da ću naći na toj berzi bili su:
- 55mm 1.2 350 evra
- 50mm 1.2 300 evra
(oba Pre Ai)
E, da ga j..., mnogo je!
:S:
 
Poslednja izmena:
Za te pare mozes da predjes na FF i uzmesh 50/1.4 koji je bolji od oba i jos ima AF gratis :)
 
Nazad
Vrh Dno