Šta je novo?

BENQ-SIEMENS EF81 - sve na jednom mestu

Uradi ovako:
1. Otvoris .bar fajl
2. Izmenis sliku koju hoces (svejedno da li kao source stavljas fajl ili hex - ako stavljas file ima jedna zackoljica koju nisam prethodno pomenuo, naime mora dva puta da se izabere odgovarajuci fajl i klikne na Applay - tek posle drugog puta on prihvati izabrani fajl)
3. Kada izmenis slike koje zelis, ides na File -> Save i snimis kao .brx fajl. TEK NAKON TOGA ti se otvara opcija "Compile resource script" iz menija "Build"
4. Pokrenes gore pomenutu opciju i on ti javi da je kreirao .bar fajl i .brh fajl (brh je heder fajl - obican tekstualni fajl sa opisom onoga sto se nalazi u resource fajlu)

Time si dobio zeljeni .bar fajl koji mozes staviti umesto postojeceg u telefonu :). Javi ako ima jos sta nejasno...
 
e hvala ti puno a jel mi treba uopste ovaj file .brh mislim jel mogu da ga brisem........
to je to sacu malo da se igram sa tim hehe ;) :d.
pozzzzzzzzzzz :type:
 
e hvala ti puno a jel mi treba uopste ovaj file .brh mislim jel mogu da ga brisem........

Ne treba ti brh fajl... slobodno brisi :)

Evo ga ispod moj zadnji rad - "Iphone like" ikonice za meni. Ni jedne koje sam video i nasao na netu nisu bile dobro uradjene, tacnije bile su totalno nedoradjene... Ili su suvise sitne ili recimo, ni kod jednih koje sam nasao nije bila promenjena default animacija za selektovane ikone. Nadam se da ce vam se ove svideti... Pri selekciji ikonica se povecava, ispod se ispisuje naziv opcije na engleskom i u pozadini pulsira onaj plavi kvadrat... Stavio sam par skrinova sa tamnim i svetlim temama cisto da se vidi kako se uklapaju ikonice.

Ispod je i fajl za preuzimanje...
1. Odzipovati i kopirati u: /brew/mod/MainMenuApp/res/common/ (pregaziti postojeci mainmenuapp_common.bar, pre toga naravno sacuvati postojeci na kompu za svaki slucaj...)
2. Restartovati telefon ili promeniti jezik na telefonu da bi se refreshovao meni.
3. Ikonice su testirane na verziji 58 firmvera (nemacka), ne znam da li rade na drugim verzijama - probajte...
 

Prilozi

  • DispCapture_light1.png
    DispCapture_light1.png
    52.9 KB · Pregleda: 168
  • DispCapture_dark1.png
    DispCapture_dark1.png
    63.4 KB · Pregleda: 1,627
  • DispCapture_light2.png
    DispCapture_light2.png
    44.9 KB · Pregleda: 1,641
  • DispCapture_dark2.png
    DispCapture_dark2.png
    44.8 KB · Pregleda: 140
  • iphone_icons_ef81_fw58.zip
    261.8 KB · Pregleda: 394
Od svih iphone ikona ove su definitivno najbolje, odlicno odradjene cheers
 
@icatenej

Mogu ti reci, fino odradjeno!
Ja prvo sto gledam kod ovog MENU-a je velicina u KB. Skidao sam neke ruske od po 500 KB pa ja stisnem menu a on dok udje VECHNOST.
Ovaj tvoj meni sa svojih 270 KB je "lak" i lep. Hvala
 
Odlicna ocena sto se tice mog ukusa. Nego ljudi daj postavite enku dobru temu dosadise mi ove koje su u fonu a Boga mi i ove koje sam skidao sa raznih foruma...
 
Poslednja izmena:
ljudi, zna li ko zasto mi se baterija puni samo do 70% (iako je recimo bio na punjacu citavu noc bez da sam ga koristio)?
uzgred, ikonice su extra
pOzZ
 
Ljudi help!Nijedna tema koju prebacim preko BMC-a,pa ni preko drugih programa uopste je nema u telefonu.Ako neko zna neka pomaze...:mad::wall:
 
@nikola's
1. jesi li probao ove koje je postavio wladan?
2. gde ih smestas?
3. ako ih ubacujes preko Brew Mobile Commander-a da li si to radio u BREW ili OBEX rezimu (treba u BREW rezimu)?
 
@littleprince sve sam uradio kako treba.nije mi prvi put da instaliram teme.teme koje sam ranije instalirao na mob,pa obrisao,sada nece da se instaliraju.kada instaliram,resetujem telefon i udjem u teme tamo ih nema.help Nikola's :wall: :mad:
 
HI......instalirao sam Bit Pim i kada treba da prepozna fon...nece.....
stavio sam sve moguce COM-ove i opet nece.....sta da radim?????
 
Jesam...intalirao sam Brew i on mi prepoznaje....kod njega mi je COM 5 i odma mi je prepoznao...
nego BIt Pim nece.....
 
Jel si instal MPM? Kod BMC samo odes na settings i autodetect.


Chjekaj bre kakav bit pim, skini BMC brew mobile commander.
 
Poslednja izmena:
Jesam MPM instal......kod BMC mi radi sve.....prepoznaje...nego kod Bit Pim-a nece...zasto..
jer hocu da stavim teme...
 
Poslednja izmena:
pa sa BMC-om stavi teme osim ako bas volis taj bit pim ili ti ga je cale pravio :)
 
pa nije vazno sa kojim stavim....nego kako da stavim sa BMC-om...nikad nisam radio...
 
Instalacija Tema USB kablom. Sa Brew Mobile Commanderom idete u folder: \brew\mod\cmgr\pp\, i tu napravite novi folder \thm, pa u njega novi folder \usr, (sada izgleda ovako \brew\mod\cmgr\pp\thm\usr\), i tu iskopirajte teme koje zelite da instalirate (*.sdt ekstenzija). Onda restart telefona. Kreiranje ova dva foldera se radi svaki put kada zelimo da instaliramo novu temu, jer ih fon, nakon instalacije tema brise!!!

Znaci pre nego sto ides na connect, odaberes umesto OBEX- Stavi BREW
 
e hvala ti wladan-e car si.......
sacu da vdiim posle resa dal radi.....javljam...carino
 
radi......hvala mnogo...carino....ziveo.....:banana::banana::banana:
thanks.......:D
 
Poslednja izmena:
znam bre.....sve sam pretrazio...ali nisam video da moze i preko BMC...da se prebaci...
zato sam pitao mozda ima...nisam video...hvala.....pozzz
 
Instalacija Tema USB kablom. Sa Brew Mobile Commanderom idete u folder: \brew\mod\cmgr\pp\, i tu napravite novi folder \thm, pa u njega novi folder \usr, (sada izgleda ovako \brew\mod\cmgr\pp\thm\usr\), i tu iskopirajte teme koje zelite da instalirate (*.sdt ekstenzija). Onda restart telefona. Kreiranje ova dva foldera se radi svaki put kada zelimo da instaliramo novu temu, jer ih fon, nakon instalacije tema brise!!!

Znaci pre nego sto ides na connect, odaberes umesto OBEX- Stavi BREW

A može i nešto jednostavnije:

u BMC-u staneš na temu koju hoćeš da instaliraš, desni klik, pa na install!
 
@Aces high evo tvog programa.Nikola's
 

Prilozi

  • Lyric.zip
    107.7 KB · Pregleda: 138
da li neko zna sta da radim jer sam sve probao i nijedna tema nece da se instalira na moj mob?!!! :mad: :wall: :wall: :mad:
 
kako nece?????
jer uradis ovako....brew\mod\cmgr\pp\thm\usr????
ako tako uradis onda treba da je sve ok....
a sta ce mi taj lyric???? kad mi sve radi....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno