Šta je novo?

BENQ-SIEMENS EF81 - sve na jednom mestu

Moj skorasnji rad... Nadam se da ce vam se svideti...
Klik za download...

Evo mog suda (ne znam da li si ti pravio prethodnu temu koja je bila predstavljena ovde).

Melodije dolaznog poziva i poruke mi se ne svidjaju mnogo, voleo bih da cujem da li ti koristis na svom fonu te melodije. Ostatak je solidno odradjen sem mogao bih reci i da ti pescani sat malo odskace od pozadine, bas se vidi da je stavljen preko pozadine. Od 1-10 ja dajem 8.5 i zadrzavam je na fonu. Svaka cast za temu :wave:
 
Poslednja izmena:
Opera mini mod ima sve to vec odavno. Zvanicnu ver sam koristio pre... dok nisam otkrio opera mini mod! Rusi su ćudo :whip:
 
Kako ovaj telefon baguje, POLUDECU!!! :wall: Sad tek vidim zasto je tako jeftin :(
Ispustio sam ga sa pola metra visine i on nece da cita SIM karticu, znaaaaci nek se tera u tri lepe!!! :mad: Ako neko hoce da mu prodam telefon za 50e nek se javi... znaci najgori telefon ikada napravljen! Oni plasticni su bolji od njega :wall: tako mi i treba kad hocu 3g telefon + 2 megapiksela kamericu + ekstra ekran a da kosta do 100e :mad:
 
Kako da sacuvam imenik iz telefona ,i dali kada se sacuva pamti sve podatke vezane za kontakt
 
Kako da sacuvam imenik iz telefona ,i dali kada se sacuva pamti sve podatke vezane za kontakt

  • Uz pomoc brew mobile commandera.
  • DA


Kako ovaj telefon baguje, POLUDECU!!! :wall: Sad tek vidim zasto je tako jeftin :(
Ispustio sam ga sa pola metra visine i on nece da cita SIM karticu, znaaaaci nek se tera u tri lepe!!! :mad: Ako neko hoce da mu prodam telefon za 50e nek se javi... znaci najgori telefon ikada napravljen! Oni plasticni su bolji od njega :wall: tako mi i treba kad hocu 3g telefon + 2 megapiksela kamericu + ekstra ekran a da kosta do 100e :mad:

Stvarno bre, kako mu nisu napravili noge da se dočeka kad ga čovek baci

Probajte ovu Operetu dole.
 

Prilozi

  • Opera_wladan.zip
    184.5 KB · Pregleda: 163
Poslednja izmena:
Ljudi, ako imate starije kartice neće vam raditi v58, to je fakat!
Evo ja konačno reših problem sa flashom na v58.
Definitivno taj firmware ne radi sa starijim karticama, moja je bila iz Oct.97 (!?!). Stalno limited service. Flashovo sam 7 puta, i nemačke i ruske i šta sve ne... Ma jok! A 48ca radi ko bog.
Ubacim noviju karticu (iz zčolić paketa svojevremeno :eyebrows: ) i radi 58ca, sve iz prve.
Zainatim se, zovem mts, može zamena kartice sa starim brojem, procedura, lično, potpis, izjava, 5-6 dana, ma idi bre...
A onda mi padne na pamet super ideja.
-Jel može sa prepaida na postpaid ,) ?
-Može. Koja tarifa :smoke: ?
-Mix. I da zadržim svoj stari broj. Jel može i kolko to traje :trust: ?
-Može. Za jedan sat :smoke: !

Tako i bi... Odmah flash i sve proradi iz prve sa java64k simom :p.

Al' đavo ne spava. Ispade mi iz ruke i polomi mi se zadnja plastična maska:wall:. Ona crna što stoji fiksirana dole na 2 šrafa, ne gornja koja se skida da se dođe do baterije. Fali jedno malo parčence u gornjem levom uglu. Mislim, stabilno je sve, ali ružno.

Jel' ima šanse da nađem negde taj poklopčić?
 
@dkrstic nemoj siriti delimicno lazne informacije :)
Nije uvek slucaj da nece da radi stara 064 kartica i to sam ponovio 100 puta, meni radi, znam jos dosta ljudi kojima radi, takodje znam za par slucajeva gde ne radi. Jedino je 100% tacno da ne vredi nikakvo dodatno fleshovanje ili repair ili sta vec.
 
instalirao sam nemacku 58 malopre,sve radi extra.Jedino neznam kako da podesim internet.Pomoc.Hvala za nemacku verziju na RS:banana:
 
Nije uvek slucaj da nece da radi stara 064 kartica i to sam ponovio 100 puta

OK.
Iako je ishod bio 100%, možda je moj zaključak ipak bio preuranjen jer je baziran na malom statističkom uzorku - 3 !
Mada je pojam "stara" kartica rastegljiv.
Bio sam precizan što se tiče moje, a kog su godišta te kartice oko tebe?
 
Moja je 2002 ona svetlo - plava. Pocinje sa 2 (064/2******). Vecinu sam probao sa njom (vecina - oni koje sam ja flashovao, nekih 15-ak komada) i kao sto rekoh, vecina radi. E sad, drugar ima tu bas matoru, ista serija, (svetlo plava), ne mogu tacno da ti kazem mesec ali godina je negde 98 i pocinje sa 1 i radi mu.
 
E-Mail

1. Iz glavnom meniju pronađite opciju Messages , pa izaberite Msg. Setup i tu izaberite opciju Email
2. Izaberite opciju Setup pa tu izaberite Accounts
3. Izaberite Profile 1 . Pritisnite Options , izaberite Rename i upišite: Telenor e-mail
4. Pritisnite Options , izaberite Change settings i tu izaberite User settings
5. Provider - pritisnite Change i izaberite Profile 1 . Pritisnite Change , pa izaberite Options , pa Rename i upišite: Telenor, pa pritisnite Save.
6. Izaberite Telenor , izaberite Change setting , aparat Vam daje obaveštenje: Changes may affect application. Continue? izaberite Yes
7. Izaberite GPRS settings , pa izaberite Edit :
8. APN: internet
9. Login name: telenor
10. Password: gprs
11. DNS 1: 000.000.000.000
12. DNS 2: 000.000.000.000
13. Pritisnite Save . Vratite se do opcije User settings
14. User name: xxxxxx (Vaš broj telefona, bez 063) ili 62xxxxxx (ako se radi o 062 brojevima)
15. E-mail addr.: [email protected] ili [email protected]
16. Reply-t. Addr.: Ostavite prazno
17. User I: xxxxxx (Vaš broj telefona, bez 063) ili 62xxxxxx (ako se radi o 062 brojevima)
18. Password: Vašu šifru koju se odredili prilikom slanja poruke na broj 9830*
19. Potvrdite sa OK
20. Izaberite opciju Mail settings:
21. Downl. Only mails smaller than < xx > kByte Upišite 99
22. Leave copy on server: opciono
23. Types: POP3
24. POP3 server: pop3.063.telenor.co.yu ili pop3.062.telenor.co.yu
25. POP3 Port: 110
26. SMTP server: smtp.063.telenor.com ili smtp.062.telenor.co.yu
27. SMTP port: 25
28. SMTP Authentication: No
29. Pritisnite OK

*Pre nego što podesite parametre, potrebno je da kreirate nalog kod Telenora. To možete učiniti slanje SMS-a na broj 9830. Tekst poruke treba da bude: EMA ******** (lozinka koja može imati od 5 do 8 karaktera, dozvoljena su brojevi i slova engleskog alfabeta i pravi se razlika između velikih i malih slova). Tu istu lozinku unesite kao parametar. Kreiranjem naloga dobijate adresu [email protected] ili [email protected] i mailbox veličine 1 Mb.

jel neko podesavao sebi e-mail ko je na 063, ovo je sa telenorovog sajta i ja ne mogu da se snadjem tacnije stavka 4 i 5, kao da je tu nesto ispreskakano, moze li neko ko je podesio mail da okaci lepo upustvo.
 
Poslednja izmena:
Pozz,

Izgleda da je izašao novi firmware u nemačkoj verziji 58-mice. Za razliku od predhodne (47,1mb), ova teži (51,6mb). Datum izlaska je 2007-Oct-19. Jos je nisam probao...
Pun naziv:
EF81_IP17.0.16_de-BRDHandel-std_58_0147_3GSwupFU_SGLPK

FW je na http://eh.student.utwente.nl/~landy/index.php?dir=
user: mobile
pass elibom

Sve najbolje!
;)
 
E sada, ovako mi sada stoje parametri (dole) i ne radi mi E-mail, GPRS mi je podesen i radi bez problema, gde gresim?

Izvinjavam se na mozda glupim pitanjima ali sve ovo mi je konfuzno!

User info:

yourname:
moj broj fona bez 063
E-mail adress:
[email protected]
Replay-to address:
prazno
User ID:
mojbroj
Password:
Onaj koji sam poslao na 9863
SMTP user ID:
prazno
SMTP password:
prazno

Connection info

Data service provider:
Telenor WAP
Receive server type:
POP3
POP3 server:
pop3.063.telenor.co.yu
POP3 server port:
110
POP# uses SSL/TLS:
No
IMAP4 server:
prazno
IMAP4 server port:
143
IMAP4 uses SSL/TLS:
No
SMTP server:
smtp.063.telenor.com
SMTP server port:
25
SMTP usses SSL/TLS:
No
SMTP authenticate:
No

5. Provider - pritisnite Change i izaberite Profile 1 . Pritisnite Change , pa izaberite Options , pa Rename i upišite: Telenor, pa pritisnite Save.

ovo pod 5 ne mogu da izvedem tacnije iaberem profile3 (taj mi je slobodan) ali ne mogu da ga preimenujem!
A ni 6 ni 7 ne znam gde da izaberem!?

Drugi post iznad sam stavio podesavanja za e-mail sa telenorovog sajta za ovaj fon ali izgleda da bas podesavanje i nije za EF81 ali da su parametri isti!
 
Pozz,

Izgleda da je izašao novi firmware u nemačkoj verziji 58-mice. Za razliku od predhodne (47,1mb), ova teži (51,6mb)...

Kako je bilo u gradu :bottle::cigar::bottle::cigar::bottle:
Ja sam svoj fon flesovao u julu upravo sa tim firmware-om i veliki je 78.7MB.

Lepo meni tata prica da mogu u kaficima svasta da ti sipaju u pice a posle...:test:
 
Uspeo sam da podesim e-mail!
 
jel moze neko da mi napise nesto o gmailu i o google accountu samo nemoj te molim vas da mi napisete idi na ovaj link i trazi ili tako neto hvala
 
Kako je bilo u gradu :bottle::cigar::bottle::cigar::bottle:
Ja sam svoj fon flesovao u julu upravo sa tim firmware-om i veliki je 78.7MB.

Lepo meni tata prica da mogu u kaficima svasta da ti sipaju u pice a posle...:test:

Sorry, na dupliranju! Nisam znao! :S:

Lepo je bilo :bottle: Hvala na pitanju :wave:
 
Jel moze neko da mi pomogne i da mi kaze kako da zamenim ikone u glavnom meniju na vodafone 58 probao sam ikone sa ruskog sajta sve za 58 ali nece jel moze neko da mi kaze u cemu je problem hvala
 
Pozdrav svima !

Kako da posaljem fajl sa kompa na ef81 preko bluetootha?
Blue Soleil mi prijavljuje smo 3 servisa na telefonu, a MPM ne vidi telefon.
Telefon je uparen, konektovan itd .
XP bluetooth devices u control panelu ne vidi fon.
blue soleil i drajveri za bt su valjda uredni.

Takodje sam fon NIJE prijavio 'bt adress not set' nego, kao, sve sljaka OK.
FW mi je ruski 58.
fajlovi sa telefona idu na komp, ali vice versa- jok !

Sta da se radi ?
 
sredjeno !

Problem je bio Blu Soleil koji je napravio zbrku.
Koriscenjem legalnog Windows XP, i generickih drajvera, problem je uklonjen.
Hvala ti, Bil Gejtse, sto si mi ulepsao detinjstvo.
 
Gmail Mobile 1.5

brew/mod/java_ams/jars
Sad ga imaš

To sam chekao, mrzelo me da cheprkam po brew-u.
 

Prilozi

  • Gmail1.5.rar
    151.6 KB · Pregleda: 84
Jel moze neko da mi pomogne i da mi kaze kako da zamenim ikone u glavnom meniju na vodafone 58 probao sam ikone sa ruskog sajta sve za 58 ali nece jel moze neko da mi kaze u cemu je problem i ako ima neke ikone bas za vodafone 58 da mi ih okaci hvala
 
hmmm... imam problem sa QPST-om. Podesio sam QPST Configuration, odgovarajuci port, sve... ali kada idem na >Software Download>Backup>[START] (da odradim backup) Ispise mi: "SPC given could not unlock the phone. The phone will not respond for 10 seconds." i nakon toga mi u QPST Configuration pise da telefon nije konektovan, na dati port, a jeste? POMOC???
 
Nazad
Vrh Dno