Šta je novo?

Benq Ft791??

  • Začetnik teme Začetnik teme golum
  • Datum pokretanja Datum pokretanja
Svaki secka kad skrolujes web sadrzaj i slicno... Igre su mnogo manje zahtevne po tom pitanju...
 
Bahati [SiD] je napisao(la):
...

uostalom, sto dajes link u fazonu "ajde ne pricaj gluposti, ludi rusi izmerili", ako ti smrdi!? 😉

Smrdi mi pobednik, a sto se tice onog sa foto diodom ne znam sta da kazem, ima neke logike posto je dioda veoma brza, tako ako i ima kasnjenja reda su nS.
 
Bahati [SiD] je napisao(la):
...


dobar je dvi, al' cini mi se da ga ljudi precenjuju. ako je razlika izmedju dvi i d-sub prikaza na nekom dual monitoru zaista ocigledna, pre ce biti da je u pitanju skart a/d nego bilo sta drugo.

To je ono sto smo pokusali da ti objasnimo o razlici mp3 i audio cd 😀, ovde imas dve konverzije, jednu D/A i posle A/D, i kako da ne bude mnogo bolje sa DVI-om, da naprave externe konvertore od po 500€, opet bi razlika bila ocigledna.
 
Misko je napisao(la):
To je ono sto smo pokusali da ti objasnimo o razlici mp3 i audio cd 😀, ovde imas dve konverzije, jednu D/A i posle A/D, i kako da ne bude mnogo bolje sa DVI-om, da naprave externe konvertore od po 500€, opet bi razlika bila ocigledna.
moje licno iskustvo, a i drugih testera po netu je da dvi ne pravi ociglednu razliku ako imas pristojan a/d konvertor i kabl. znam ja vrlo dobro da dupla konverzija dovodi do gubitaka, al' poenta je u tome dal ih ti vidis ili ne. nesto slicno ko cd vs mp3 - ima razlike, al' dal' je ti cujes ili mislis da cujes? 😀

nema sta da ti smrdi rezultat, a/d konvertor nije presudna stvar kad su u pitanju ugao i odziv, a ako je dobro napravljen ni kad su u pitanju boje. ja predpostavljam da ti znas kol'ko je ustvari jednostavna naprava a/d, a ni rgb signal nije mnogo komplikovaniji - potrebno je umece da se za*ebe. 😉
 
boggyman je napisao(la):
...
pa ako se malo potrudis sve sto si pobrojao moze da se sredi za 10-ak minuta ceprkanja po meniju. ctp;

Svašta od tebe, pa naravno da sam se potrudio, testirao sam monitor, ne mogu sada da napišem da je đubre ako to što vidim može da se popravi. Ali ne može. Obaška što se kašnjenje u skrolovanju nikako ne može ispraviti, a iritira opasno.
 
supernova je napisao(la):
Pa jesam, npr. FSC X17-1. A i on nije jedini, al' me mrzi sada da tražim po beleškama.
:?: cek, cek, uzmes prozor sa tekstom, krenes da ga mrdas okolo i ne ostaju tragovi? to bih ipak morao da vidim pre nego sto bi poverovao. 😉
i aj, casti ti, seti se koji je to jos monitor koji ne brljavi pri pomeranju crnog teksta na beloj pozadini. tj. aj' da uporedimo beleske. 😉
 
Bahati [SiD] je napisao(la):
...


moje licno iskustvo, a i drugih testera po netu je da dvi ne pravi ociglednu razliku ako imas pristojan a/d konvertor i kabl. znam ja vrlo dobro da dupla konverzija dovodi do gubitaka, al' poenta je u tome dal ih ti vidis ili ne. nesto slicno ko cd vs mp3 - ima razlike, al' dal' je ti cujes ili mislis da cujes? 😀

nema sta da ti smrdi rezultat, a/d konvertor nije presudna stvar kad su u pitanju ugao i odziv, a ako je dobro napravljen ni kad su u pitanju boje. ja predpostavljam da ti znas kol'ko je ustvari jednostavna naprava a/d, a ni rgb signal nije mnogo komplikovaniji - potrebno je umece da se za*ebe. 😉

Ne bih se bas slozio sa tobom, D/A i A/D je daleeeeeeeeeeeeeeeeeeko od prostog.
 
supernova je napisao(la):
...
Svašta od tebe, pa naravno da sam se potrudio, testirao sam monitor, ne mogu sada da napišem da je đubre ako to što vidim može da se popravi. Ali ne može. Obaška što se kašnjenje u skrolovanju nikako ne može ispraviti, a iritira opasno.

ok. svako ima pravo na svoje misljenje cheers
 
Misko je napisao(la):
Ne bih se bas slozio sa tobom, D/A i A/D je daleeeeeeeeeeeeeeeeeeko od prostog.

😀 heh... pa jeste da su te kategorije prosto/komplikovano prilicno relativna i individualna stvar... 😀
 
Bahati [SiD] je napisao(la):
...
:?: cek, cek, uzmes prozor sa tekstom, krenes da ga mrdas okolo i ne ostaju tragovi? to bih ipak morao da vidim pre nego sto bi poverovao. 😉
i aj, casti ti, seti se koji je to jos monitor koji ne brljavi pri pomeranju crnog teksta na beloj pozadini. tj. aj' da uporedimo beleske. 😉

Pa, ne.
Mada je meni još draži test iz Commander-a - uđeš u Windows direktorijum i udariš Page Down. Ako ne štucne, dobar je. Naravno, podrazumeva se test na ozbiljnoj grafičkoj, na TNT-u 1 to štucne i na CRT-u.
 
supernova je napisao(la):
Pa, ne.
Mada je meni još draži test iz Commander-a - uđeš u Windows direktorijum i udariš Page Down. Ako ne štucne, dobar je. Naravno, podrazumeva se test na ozbiljnoj grafičkoj, na TNT-u 1 to štucne i na CRT-u.
pa to i nije neki test, tj. zavisi od vise faktora koji nemaju veze sa tft-om. 😉
 
Nazad
Vrh Dno