Šta je novo?

Belkin f6d4230-4,SBB, 4xWin7 & 1xXP :crash: :wall:s

boggyman

Čuven
Učlanjen(a)
15.09.2000
Poruke
912
Poena
619
Do pre neki dan je sve funkcionisalo, a onda, naprasno nema neta...

Desavalo se da modem nema signal, pa posle bezbroj reseta nekako uspe da se "zakaci", ali onda puca veza... Tacnije, smenjivalo se nepostojanje signala sa drasticno sporijim netom, tacnije, ravno 10X sporijim protokom od normalnog.

Mucio sam servisere iz SBBa, prvo su zamenili modem, a onda ponovo dolazili da mere signal i resili problem, ali samo do modema. :crash:

A od modema, preko rutera do racunara nista.

Posle zamene modema, resetovao sam ruter na fabricka podesavanja i sve podesio, ali veza konstantno puca preko wifi-ja, a preko kabla povezanog na ruter sve radi...

Any ideas ili da uzmem cekic i :crash::crash: :wall:
 
Da li si instalirao dobar Firmware za tvoju verziju i sta se nalazi na drugoj strani koji Wifi adapter, PCI kartice
 
Poslednja izmena:
fw nije nikad updateovan i ne postoji noviji...
sve ostalo su laptopovi sa integrisanim wifi kartama;
tacnije matori asus - centrino (intel wifi)
2 x msi-ja (atheros)
compaq (mislim da je ralink)
i toshiba (nemam pojam koja je kartica)

Od svih, jedino asus na XP-u koliko-toliko saradjuje sa ruterom. Ostali, "ni da cuju"!!

Sad mi pade na pamet, mada znam da ne bi trebalo da ima veze, ali problemi su poceli u vreme kad je burazer doneo svoj macbook...
 
Poslednja izmena:
Na ruteru i karticama, koji si podesio region?
Ja obicno stavim belgiju(posto nas nema) pa mozes da probas i ti tako.
 
gde se menja region? Uopste mi ne polazi za rukom da pronadjem to podesavanje...
Btw, od jutros wifi uopste ne radi. Ruter je vidljiv neko vreme, pa onda iskljuci wifi, u proseku na svakih 5 min.
 
Hm, to je vec problem sto prestaje da emituje.
Pa podesavas na stranici za wifi samog rutera.
 
predpostavljam da je nesto uginulo... samo da iskopam garanciju, pa ga reklamirati
 
mislim da znam u cemu je problem... ali pre toga, skini ovaj programcic, inssider, i baci pogled na signal svoje mreze... ako je signal konstantan to jest ako nema te "on/off" periode koje spominjes, sa ruterom je sve u redu.

po simptomima koje imas, problem je najverovatnije u razlicito podesenim kanalima za wireless na ruteru i klijentima. ako je u tome problem, treba da uradis sledece: na ruteru, izaberi neki kanal (1, 6 ili 9), snimi podesavanja i restartuj ruter (restart, NE reset!!).. na racunarima, prvo obrisi postojeci profil za wireless i onda napravi novi. windows zna da zabaguje kad su u pitanju kanali i cesto ne registruje promenu kanala: pokusace da koristi kanal koji je prvobitno zapamtio u profilu za wireless i, ako je taj kanal "blizu" novoizabranom kanalu na ruteru, tu i tamo ce se konektovati ali ce veza pucati, a ako su novi/stari kanal medjusobno "daleko", nece ni uspeti da se konektuje. posto u windows-u ne mozes rucno da podesis kanal, zato je potrebno da obrises prethodni profil i napravis novi. ovo posebno vazi za windows xp.

takodje, da li na racunarima koristis windows-ov softver za wireless ili onaj koji dolazi uz wireless kartice? toplo ti preporucujem windows-ov softver.
 
Nisam imao vremena da trazim garanciju a ni da odem da kupim novi, tako da cu isprobati pa javljam rezultate.
Inace uvek podesavam fiksni kanal za ruter i koristimo windowsov sw za wifi.

Hvala :)
 
probao sam sve, od WPA2 do unsecured i rezultat je isti.
pre 6 meseci ruter je odbijao saradnju sa HTC Dream (tada je bilo podeseno WPA2), promenio sam na WPA i proradio je. Od tada pa do problema je tako bilo podeseno. od problema sam isprobao sva podesavanja zastite i rezultat je poznat.
 
Moguce da je fizicki kvar, nakon sto si se ovo odradio.
Mozda ruter gubi napon pa nema dovoljno stabilni mrezu.
Samo jedna od opcija.
Odnesi ti ipak na reklamaciju, nije bas taj belkin jevtin da bi ceprkao po njemu.
 
Samo da nadjem garanciju i vreme...

Mnogo veliki smor ovaj kabl sto moram da ga vucem po kuci :D
 
jel si proverio kabal izmedju modema i rutera? jos jedino mi to pada na pamet....

reci mi jos, jel se ti konektujes na ruter ali ti ne radi net ili ne uspevas ni da se konektujes?
 
To je jedna od prvih stvari koje sam uradio.
Ne dozvoljava da se zakacim na ruter ni sa jednog racunara preko wifi-ja (osim ponekad sa kompa sa XP-om), ali preko kabla sve funkcionise

Samo da se dokopam kuce i isprobam sw koji si preporucio, pa javljam rezultate :)
 
hmm mozda je ipak fijuu.... :)

ovako, da sumiram, da bi se nakacio na wireless sledeca podesavanja moraju da budu ista na ruteru i na racunaru: ssid, security, kanal i preable (short ili long) i to je to, sva ostala podesavanja nisu presudna za konektovanje na wireless.

sad sam bacio pogled na manual za taj tvoj ruter i imam par saveta: ukljuci samo 802.11b, sirinu kanala stavi na 20 MHz, a MTU stavi na 1500 (vidim da je kod njega po difoltu na 1454), restartuj ruter i probaj pa javi.
 
Sve to znam i sve bilo podeseno kako treba... Radilo i naprasno prestalo

no, evo prikljucih ga malo pre i sve radi po defaultu!!! kako i zasto, nije mi jasno. 24 h je bio iskljucen iz struje i proradio sa default setovanjima. izgleda da sam pokupio nekog gremlina :)
 
Cekaj, sad sve radi???
Pa zar nisi to mogao i sam da uradis, verovatno imas neko hardware reset dugme, koje si mogao da stisnes?
 
doticno dugme pritisnuto vise desetina puta i nista.

posle poslednjeg reseta, sve podeseno kao sto je i bilo do prestanka rada, cak i isti kanali tacnije 8 i 2 (extended) i sve radi. ostavio sam inssider da loguje jacinu signala kad je proradio i do sada nije bilo znacajnijih padova signala.

u cemu je fazon, nije mi jasno...:wall::wall:
 
Vrh Dno