Šta je novo?

Bela linija na ekranu monitora koja nije vertikalna niti horizontalna

nemjoe

Zapažen
Učlanjen(a)
16.11.2021
Poruke
7
Poena
22
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Pozdrav svima. Od juče mi se pojavila linija na ekranu monitora koja izgleda ovako:

IMG_20211116_041331.jpg

Kao što se može videti, nije prava već izlomljena i nije vertikalna ili horizontalna, kao što to često biva kod sličnih problema.

Model monitora je ASUS 248MG, rezolucija 1920x1080 (144 Hz) i povezan je preko display porta, dok je grafička RX 570. Pokušao sam da reinstaliram drajver za grafičku, iako ne verujem da je do nje jer se ista linija nazire i u UEFI-ju. Potom sam menjao refresh rate sa 144 Hz na 60 Hz, ali nije bilo promene.

Nisam nikada imao sličan problem, pa nemam ideju da li je do samog monitora, kabla ili ipak grafičke kartice. Naravno, nadam se da je do kabla jer to najmanji udar na ne tako veliki budžet.

Ako neko ima ideju šta bi moglo biti uzrok, neka podeli sa mnom.

Unapred zahvalan,
Nemanja :)
 
Ovo liči na neko nagnječenje ili sličan spolji uticaj. Ispitaj ukućane, ako ih ima.

Teško da je nagnječenje jer živim sam i nisam imao "bliske" susrete sa ekranom. Faktički se pojavilo niotkuda.

Aha, fizičko jeste ali ako je udarac, nagnječenje ili ogrebotina baš mu je čudna forma. Nije kabel ni kartica, reklamiraj monitor ako je u garanciji a ako nije moraćeš do nekog servisa.

Nije u garanciji, svi su izgledi da ću morati da skoknem do servisa prvom prilikom.

Update: Više nije vidljivo kao što je bilo, samo se nazire, i to najviše na svetlo sivoj pozadini. Baš čudno.
 
Ako je na sivoj pozadini, onda bi mogao biti burn in, pogotovo ako je IPS panel.
Ako je burn in, nestaće vremenom.
Tako se i desilo!
IMG_20211119_024142.jpg
Menjao sam povremeno pozadinu u čisto sivu boju da bih bolje ispitao kako stoje stvari. U trenutku otvaranja teme, bilo je više nego očigledno i nije funkcionalno smetalo u radu, ali je prosto smetalo očima. Već dan nakon toga je počelo da bledi, da bi u potpunosti je nestalo nakon nekoliko dana. Nisam siguran šta prouzrokuje burn in, ali mi je drago jer ne moram da se gnjavim sa popravkama.

Hvala svim dobrim ljudima na odgovorima. :cool:(y)

@nemjoe : je l' ta maca samo tvoj avatar ili je i ukućanin? 😀
To sam ja, 24/7 :LOL: Avatar je u pitanju ;)
 
Nazad
Vrh Dno