Šta je novo?

Beep ploce?

no name

Čuven
Učlanjen(a)
25.12.2000
Poruke
688
Poena
630
Moja oprema  
CPU & Cooler
R5 5600G, R7 7700, i5 13600k, i5 12400f. i3 12100f, R7 2700X
Matična ploča
MSI B450M MORTAR MAX, AORUS B650 ELITE AX, ASROCK Z790 PG RIPTIDE
Pristup internetu
  1. Optički internet
Racunar mi bipne kratko na svakih 10-15 min rada u win, a mozda nekad i u kracem intervalu! Prvo sam mislio da je hard ali sam po zvuku sada blize da je u pitanju ploca!
Prvih par meseci rada nije pistao ali sada je vec polako pocelo da me nervira, posebno jer mi je cilj sto je moguce tisa masina.
Osim toga racunar radi skroz ok, prolazi lynx, igre ne zabadaju, test diska ok, nije klokovan!
Pre koju nedelju sam menjao kuler i nesto testirao sve rastavljeno, cisceno i sklopljeno ponovo i bez promene sa beepom!

Jel sretao neko nesto slicno ili ima neku ideju oko ovoga?
Nasao sam da moze beeper ploce da se iskljuci u winu pa cu to sledece probati! Nisam mu jos jedino radio clear cmos.

Hvala
 
Poslednja izmena:
Nešto ga muči a beep dođe kao uzvik bola, recimo. ;)

Prvo bih proverio da neki program ne pokušava da se pokrene u pozadini ali da to iz određenih razloga nije u mogućnosti da učini.

Recimo Nod32 pušta vrlo ružan zvuk kada ne pronađe vezu ka serveru a želeo bi da se dopuni, takođe je moguće da je u pitanju neki nezvani gost na tvom računaru tako da ne bi smetalo da dobro proveriš da nema takvih, neželjenih programa.

Drugo što mi pada na pamet u ovom momentu su temperature ploče i procesora,
što ne bi smetalo da se proveri, pogledaj da li su ti uključeni alarmi u BIOS-u i na koliko stepeni.

Toliko ako se setim još nečega, kasnije, napisaću.
 
Može da bude glupost kao npr da je u biosu podešeno da upozorava beep-om ako proc ode preko 60-70-80c. Pogledaj, jer ja naučih da su svakakve gluposti moguće.

Edit: Sad pročitah iznad da je to već savetovano.

Proveri i system fan failure opciju (mada bi pištao neprekidno)
 
Poslednja izmena:
Temperature su ok u to sam jedino siguran!
Ovo za viruse sam vec nasao na netu da bi mogao da bude uzrok, mada imam av i fw i sve kako treba, ali oko toga nikad ne mozes biti siguran!

Nego ovo za podesevanja u biosu oko kontrole ventova i temperature CPU mi se cini kao nesto sto bi mogao biti uzrok! To sam ranije pokusao nesto da kontrolisem rpm intelovog stock pwm fana, a ne mogu da se setim da se pre toga ista culo, isto tako sam ubedjen da je posle u biosu sve vraceno kako je i bilo!

Ovih dana cu se malo vise posvetiti problemu!
 
da li ti je to beep od PC speakera ili iz zvucnika ?
 
da li ti je to beep od PC speakera ili iz zvucnika ?

zvuk je bio sa ploce! Disable beppera iz wina nije pomoglo!
Izgleda da je pojava prestala posle jednog load safe defaults iz biosa. cak nije moralo ni clear cmos.
Verovatno je ploca blesavila posle nekog od ranijih podesavanja ventova, koje sam spomenuo!
 
Nazad
Vrh Dno