Šta je novo?

BBS - Better Battery Stats **OBAVEZNO pročitati prvi post**

Jeste.
 
To je to onda. Ako iskljucis BT dobices koji procenat vise.
 
Tja... onda ništa, BT koristim za Android Watch, Mi Band i za radio u kolima, treba mi.
Hvala u svakom slučaju.
 
To je sasvim normalno za BT.

1.4% po satu i nije strasno sa svime popaljenim :)
 
Mda, to sam i ja kontao, jedino da napravim 3310 od telefona.
Inače pre root-a i ElementalX kernela, to je bilo strašno...
 
Može li neko da pogleda moj dump fajl.
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2017-09-30_090639609.txt
    22.1 KB · Pregleda: 101
Moraćemo povećati slova u naslovu teme [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ja imam nerutovan tel, imam instaliran ADB i drajvere kako treba vidite slike.Kada unesem komandu za davanje dozvole adb -d shell pm grant com.asksven.betterbatterystats_xdaedition android.permission.BATTERY_STATS, pošto sam preuzeo zadnju verziju sa xda , aplikaciji ne znam da li je dobro i da li je data dozvola za rad aplikaciji .

Pratio sam i ovo uputstvo
Before posting a dump please make sure that the references for kernel wakelocks and alarms were processed correctly. Reading a dump takes a few minutes and it would be great if you could not waste the time of whowver studies in, aiming at helping you.
Generally a dump "since unplugged" is better than "since charged". When you start your analysis make sure to follow following procedure:
- plug/unplug the charger
- leave the phone alone 1-4 hours
- save a dump and check that the chapters "Kernel wakelocks" and "alarms" (if you have root) are populated
- Post the dump as attachement

Buni me da li je data dozvola za rad? i šta mislite po ovim otkačite dump fajl-valjda obeležite? izvinjavam se ako grešim .
I pratio sam vaša uputstva iz teme, meni je obeležen dump fajl u podešavanjima aplikacije.
 

Prilozi

  • tt.jpg
    tt.jpg
    85.2 KB · Pregleda: 68
  • ttd.jpg
    ttd.jpg
    154.7 KB · Pregleda: 68
  • ll.jpg
    ll.jpg
    94.9 KB · Pregleda: 63
Poslednja izmena:
Ma ostavi ga da odleži preko noći najbolje, dakle skini sa punjača pre spavanja i ujutru izvuci log, kao što si već uradio.
Samo mora da prođe neko vreme da bi se iz tog loga zaključilo nešto, ti si fazon izvukao log od 10 sekundi.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Instalirao sam na S4 i9506 verziju ovaj LineageOS 14.1 7.1 nougat.
E sad, imam facebook, messenger, instagram, viber. Tel bio na 90% posle kratkog cetovanja spala baterija ispod 60%. Odem u battery tamo da vidim sta je svuklo, kad tamo samo 4 stavke. Screen 4%, messenger 1, jos neke dve stavke jedna 1% svukla a druga 2% i to je to. A meni 30+ otislo procenata, a tamo ukupno 8% da je potroseno. Evo skinuo sam ovu 1.16 verziju. Veceras ostavljam da odradi do jutra da pregledate.
 
Slobodno skini poslednju stable verziju. Treba prvi post da se update-uje.

Sent from dark edge
 
Nije ovo nesto dobro. Sad sam preglodo logove od ostalih. Kod mene samo servise ucitavalo i to ne pise kolko je koji % svuko. Ostalo prazno..
Jos sam je ubacio u sistem kao sistemsku aplikaciju. Veceras cu da ostavim da odradi sa ovom zadnjom verzijom..
 
Treba mi pomoć oko podešavanja aplikacije. Dva puta sam pokušao da uradim sve prema uputstvu ali ujutro kad napravim dump file u njemu vidim da se se statistika nije resetovala nakon punjenja. Tako mi je jutros pisalo potrošnja baterije od 87% do 97% a vreme nekih 16h. A prošlo je oko 8h od kad sam ga skinuo sa punjača.
Kad otvorim aplikaciju stoji mi ono "unplugged".
Znači, aplikacija kao da ne registruje kad se telefon skine sa punjača.
 
Najnovija verzija?

Sent from dark edge
 
Jel si dao root ovlašćenja?
Stavio je kao system app?

Sent from dark edge
 
Root funkcioniše a evo sad sam instalirao kao system app.
Videćemo kod sledećeg punjenja da li će to rešiti problem.
 
Kad staviš kao system app restartuj.



Sent from dark edge
c12806d702c25b1834b679c987a0c306.jpg
 
Poslednja izmena:
Primjetih da ne radi BBS posle zadnjeg updatea Magisk Managera, stalno vrti Computing... i vidim nove SU sesije zahtjeva (iskace stalno notifikacija).

Je l' do mene nesto ili...

[emoji848]

Zadnja verzija XDA esition, nije kao system app (a do sada je radila kao user app. Ne mogu da udjem u podesavanja od ovog Computinga, clear data ne pomaze.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sad sam apdejtovao magisk manager na poslednju verziju, radi BBS normalno. Doduše, kod mene je system app.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Sad sam apdejtovao magisk manager na poslednju verziju, radi BBS normalno. Doduše, kod mene je system app.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Izbrisao sam BBS pa opet instalirao. Vjerovatno se zbunio jer sam odradio backup na encryptovanom telu a vratio na decryptovanom. Sada je u dure.[emoji108]

Postavio sam je kao system app sad svakako, ima onaj systemize (systemless) magisk modul, dobra je stvar i za jos neke appove.

[emoji106]
 
Poslednja izmena:
Kad staviš kao system app restartuj.



Sent from dark edge
c12806d702c25b1834b679c987a0c306.jpg

Izgleda da sad radi kako treba. Nažalost nisam odmah primetio da računa statistiku "From boot" tap da je prošlo 40ak sekundi dok sam prebacio na "unplugged"

Ajde molim te pogledaj ima li nekih nepotrebnih potrošača. Meni deluje mnogo 23min awake-a s obzirom da mi je isključen sync. Samo gps i wifi su mi uključeni a mreža na 2g.
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2017-11-24_051911493.txt
    163.7 KB · Pregleda: 77
Poslednja izmena:
To je okej sve.

0.6 po satu, ne može bolje, ako bi isključio gps, isključio wifi, bilo bi bolje, ali čemu onda, jel tako. Možeš da skineš onaj calendar widget sa home screen-a i da ugasis automatic date and time, vidim da prave bespotrebne alarme.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ma meni je lg g2 referentna vrednost, a on mi je pri istim uslovima trošio 1% na svaka 3sata.
Pretpostavljam da je za to zaslužna i verzija androida (g2 je bio na lolipopu). Negde sam pročitao da je i mi5 na 6ici bolje držao nego na nugatu.
Verovatno onda, kao što i ti kažeš da ne može bolje od ovog.

U svakom slučaju hvala na pomoći. ,
 
Ne znam što mi nestade prethodni post. Hteo samo da uradim Edit.

Što se tiče kalendara, sad sam i ja video taj alarm u dumbfileu, ali ja uopšte ne koristim Taj widget. Jedini widget koji koristim je defaultnj sat sa prognozom.
Kalendar BiH najradije skroz uklonio ali neznam da li će to uticati na rad sistema.
 
Da li moze da se nesto vidi odavde (makar da se vidi da li je sve kao ok) ili da stavljam BBS ?
 

Prilozi

  • Screenshot_20171127-202811.png
    Screenshot_20171127-202811.png
    180 KB · Pregleda: 61
Pa ovo je bbs tema, tako da... Izvuci dumpfile i okači [emoji6]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Sad vidim da bbs moze da radi i bez roota uz dva reda komandi iz adb-a. Od kada je to moguće?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno