Šta je novo?

Battlefield 3 FPS

ArmoredSaint

Poštovan
Učlanjen(a)
25.07.2014
Poruke
433
Poena
69
Pozdrav svima, nisam bio siguran gde da postavim ovu temu, pa sam postavio ovde, smatrajuci da je najprikladnije.
Naime, radi se o sledecem: Imam FX 6300, R9 270 (bez x), 4gb ram-a na 1333 Mhz. Igram BF3 Multiplayer na ALL MEDIUM podesavanjima, 2x AA, rezolucija 1440x900, vsync off, i FPS mi u odredjenim delovima, u scenama sa malo vise detalja (rasturene zgrade recimo) pada do 35-6. Intreresuje me da li je to normalno? Ocekivao bih to da igram Na ULTRA podesavanjima i na vecoj rezoluciji, ali na ALL MEDIUM i 1440x900 mislim da to ne bi trebalo da se desava. Svi driveri su update-ovani, sveze instaliran 64bitni Windows 7. Moze li neko da pomogne, ili da neki savet za ovaj problem, kako da ga resim, jer prilikom tolikog opadanja FPSa izgubim svaku zelju da igram igru.. Na stranom forumu su mu odgovorili da je u pitanju RAM koji je spor, dok na drugim mestima pisu da plus 4gb rama nece doneti nikakvu prednost u radu igre i povecanju FPS-a.
Takodje, da napomenem, prilikom igranja, i CPU i GPU usage ne prelaze 66-7% a RAM usage je oko 3100-3200mb.
POMOC!:wall:
 
Brzina memorije nema veze s tim. Pad frejmova može da se desi, mada ako je usage toliko mali, problem je nešto drugo. Tipa pagefile, stavi ga na neku fiksnu vrednost pa vidi da li pomaže. Imaš HDD ili SSD?
 
Sistemski je problem verovatno,ja sam na xeonu e5450 i r7 260x 2gb igrao multiplejer na ultra,nisu padali frejmovi ispod 50 nikad... znaci ni da secne... Ali sam imao 8gb ddr2 rama...
 
Je l' to na serverima sa 64 igraca? Probaj da disable Origin in game (Game Properties) ili iskljucis MSI Afterburner. Neki su rekli da im je ovo pomoglo u BF4 pa mozda uspe i za trojku.
Bilo bi dobro da okacis screenshotove CPU i GPU load-a pa da vidimo da li ima nekih anomalija. Takodje, ukucaj render.perfoverlayvisible 1 u konzolu kako bi dobio performance graph. On bi trebalo da pomogne u dijagnozi problema. Mislim da je komanda za SS screenshot.render.
 
Poslednja izmena:
@Dark Magician HDD, Baracuda 1tb. Inace sta je pagefile, i kako da stavim fiksnu vrednost?

@Monarch Nebitno da li su 64 ili manje, radi isto.. Origin vec disable-ovan. Uskoro cu krenuti da igram pa cu poslati performance graph.

Zna li jos neko , neko potencijalno resenje?
 
Virtuelna memorija, koja upisuje na hard disk, kada nema dovoljno slobodnog RAM-a. U System Properties je, stavi na 8GB inicjalni i maksimalno recimo, za svaki slučaj.
 
Virtuelna memorija, koja upisuje na hard disk, kada nema dovoljno slobodnog RAM-a. U System Properties je, stavi na 8GB inicjalni i maksimalno recimo, za svaki slučaj.

Da li je to onaj problem koji je trazio da stavim taskbar i ceo vizuelni sistem na Windows 7 Basic jer "Virtual memory is running low"? Tako da sam stavio da se sve to iskljucuje prilikom igranja.


@Smith_bre Gde bi to trebalo da se nalazi? Pod kojim nazivom?
 
BF3 je leteo na Phenom II 955BE, HD 6950 i 4GB 1600MHz. Imao sam preko 100FPS konstantno, nije hteo ispod 90 nikad. Ne valja tu nesto. Driver tu zeza sigurno, ka bih prvo to pogazio sa DDU, pa onda svež driver da se instalira.
 
BF3 je leteo na Phenom II 955BE, HD 6950 i 4GB 1600MHz. Imao sam preko 100FPS konstantno, nije hteo ispod 90 nikad. Ne valja tu nesto. Driver tu zeza sigurno, ka bih prvo to pogazio sa DDU, pa onda svež driver da se instalira.
Vec sam odradio to prekjuce i instalirao ove najnovije, Omega. Svez windows 7 64bit Ultimate, Torrent edition :)

@Kasa5033 Naravno, govorimo o multiplayer-u, da napomenem za svaki slucaj.. Svakako, ne valja..
 
Ljudi,igram BF3 mp vec neko vreme stigao sam do 29 ranka,i stalno mi pise da sam banovan od strane PB GUID,na EA forumu kazu da su me uhvatili dok ,,citujem" (mozda sam 2,3 puta upalio boxove ali to je bilo ranije da bih osvoio brzo neke puske,i posle toga mi je radilo normalno do pre 3 dana) i kazu nema povratka,bukvalno mi nijedan server ne radi,da li neko zna moze li se to nekako srediti?Pozz
 
Ljudi,igram BF3 mp vec neko vreme stigao sam do 29 ranka,i stalno mi pise da sam banovan od strane PB GUID,na EA forumu kazu da su me uhvatili dok ,,citujem" (mozda sam 2,3 puta upalio boxove ali to je bilo ranije da bih osvoio brzo neke puske,i posle toga mi je radilo normalno do pre 3 dana) i kazu nema povratka,bukvalno mi nijedan server ne radi,da li neko zna moze li se to nekako srediti?Pozz
Najironicniji post ikada :d
 
Ljudi,igram BF3 mp vec neko vreme stigao sam do 29 ranka,i stalno mi pise da sam banovan od strane PB GUID,na EA forumu kazu da su me uhvatili dok ,,citujem" (mozda sam 2,3 puta upalio boxove ali to je bilo ranije da bih osvoio brzo neke puske,i posle toga mi je radilo normalno do pre 3 dana) i kazu nema povratka,bukvalno mi nijedan server ne radi,da li neko zna moze li se to nekako srediti?Pozz
Da kupiš opet igru na drugom nalogu, i da ne varaš. Trebalo je da znaš da to ne treba da radiš. Možda možeš da moliš da te puste, ali su mislim uveli trajnu suspenziju, jer ljudi nikad ne nauče lekciju. A uništavaju drugima.
 
Kasno se javljam ali evo nekih podataka:
Prva slika MEDIUM 1440x900, AAx2, Vsync OFF.
to1.jpg
Druga slika MEDIUM isto, manji fps.
to2.jpg

Na prvoj slici opterecenje CPU Average 61%, GPU average 67%, HWInfo
Na drugoj CPU Average 42, GPU Average 51 %, HWInfo

Pre merenja sam apdejtovao bios za maticnu Gigabyte 970A-DS3P, i ne vidim neke performanse, eventualno 1,2 fps-a, ako ne umisljam..

Sta znace ovi brojevi u igri na perfoverlay-u, za CPU i GPU, ne verujem da je usage, s obzirom da HWInfo prikazuje drugu vrednost, dosta vecu?
 
Poslednja izmena:
pa na koliko ti pada fps?ako ti je jedini problem sto je pao na 50 onda krastavac.
 
Sa slicnom konfiguracijom na ultra imam 80-140 fps, ne znam zasto ti je opterecenje tako malo
 
Skini starije drajvere. 2xx serija nesto ne voli Bf3.
Meni sa R9 290 jedva da je bio igriv a sa 7970 leti u pm
 
Skini starije drajvere. 2xx serija nesto ne voli Bf3.
Meni sa R9 290 jedva da je bio igriv a sa 7970 leti u pm

Pa koje bih mogao da skinem? Trenutno koristim Omega, ove od pre par dana?


Inace ughvatio sam jos jednu sliku
eto eto.jpg

Free Physical Memory je veoma nizak kao sto vidite pada i na nulu cesto, dok je vrednost koju prikazuje dok ne igram igru oko 900. Sta to moze da bude, je li to RAM, i da li je to znak da mi fali jos?

Takodje prva 2 jezgra rade vise od ostalih 4 konstanto.
 
Ne znam to moras sam da ustanovis metodom eliminacije. ;)
 
Drajveri, ili s pagefile imaš problem. Ako je uopšte problem, jer se desi da padne frejmrate u nekim slučajevima.
 
Pogledah sad neke benchmarkove i po njima fps koji dobijas je normalan. 6300 je los procesor, jos kad mu oduzmes CPU overhead koji uzrokuju AMD-ovi ****** drajveri, dobijes to sto dobijes.

GTX 690
bf3%20EG%20PROZ.jpg


AMD 7970
bf3_1920.png

Sto se tice CPU usage-a, TechSpot i Gamegpu su dobili slican usage. Izgleda da je multi-threading vise optimizovan za Intel.
 
Ljudi,igram BF3 mp vec neko vreme stigao sam do 29 ranka,i stalno mi pise da sam banovan od strane PB GUID,na EA forumu kazu da su me uhvatili dok ,,citujem" (mozda sam 2,3 puta upalio boxove ali to je bilo ranije da bih osvoio brzo neke puske,i posle toga mi je radilo normalno do pre 3 dana) i kazu nema povratka,bukvalno mi nijedan server ne radi,da li neko zna moze li se to nekako srediti?Pozz

Treba te i banovati dozivotno od igranja bilo koje igre, sa bencha i interneta uopste.
 
Ljudi,igram BF3 mp vec neko vreme stigao sam do 29 ranka,i stalno mi pise da sam banovan od strane PB GUID,na EA forumu kazu da su me uhvatili dok ,,citujem" (mozda sam 2,3 puta upalio boxove ali to je bilo ranije da bih osvoio brzo neke puske,i posle toga mi je radilo normalno do pre 3 dana) i kazu nema povratka,bukvalno mi nijedan server ne radi,da li neko zna moze li se to nekako srediti?Pozz

I da, zaboravih da ti napisem. Vidim da ti neki govore da kupis novu igru. E pa dzaba ti da kupujes novu igru jer ti ban stoji na svim EA serverima. Sto znaci da bi ponovo mogao da igras, morao bi da kupis novu igru, novi origin nalog, nov komp sa svakom novom komponentom jer su i one hard banovane, nov windows, nov internet odnosno drugi provajder, plasticna operacija lica odnosno izmena licnog opisa jer ako imas web kameru, 100% su te snimili kako izgledas dok igras - al ne brini u ovome cu rado da ti pomognem, onda ce verovatno da ti stigne poziv da ides da das izjavu u MUP-u jer je haking u tim tamo drzavama tesko krivicno delo koje povezuju sa terorizmom, tako da se dobro pripremi kad krene interogejsn.
 
I da, zaboravih da ti napisem. Vidim da ti neki govore da kupis novu igru. E pa dzaba ti da kupujes novu igru jer ti ban stoji na svim EA serverima. Sto znaci da bi ponovo mogao da igras, morao bi da kupis novu igru, novi origin nalog, nov komp sa svakom novom komponentom jer su i one hard banovane, nov windows, nov internet odnosno drugi provajder, plasticna operacija lica odnosno izmena licnog opisa jer ako imas web kameru, 100% su te snimili kako izgledas dok igras - al ne brini u ovome cu rado da ti pomognem, onda ce verovatno da ti stigne poziv da ides da das izjavu u MUP-u jer je haking u tim tamo drzavama tesko krivicno delo koje povezuju sa terorizmom, tako da se dobro pripremi kad krene interogejsn.

Brt ne znam sta je tebi cim ovako pises,izgleda sa ga bacas na ovu igricu,pitao sam onako za akaunt,otkud znam kako to ide,nikad pre nisam igrao mp,da je kupim opet tesko jer sam je skinuo dok je bila free :)
 
e nisam ugasio origin in game,pre na staroj grafi sam skinuo sa torenta,nije imalo veze sa originom,a sad kad sam sa origina skinuo stuca,nesto tu nije u redu,mozda ga origin in game zeza :)
 
Nazad
Vrh Dno