Šta je novo?

bacanje UPS-a

Slayer

Čuven
Učlanjen(a)
17.01.2001
Poruke
1,155
Poena
649
Kako i gde baciti UPS od 3000 VA. To je jedno veliko cudo, velicine prosecnog kucista, i prilicno sam siguran da ne bi trebalo da ga spustim pored kontejnera. Zna li neko? Proizvodjac je APC.
 
Gde god da ga ostaviš, osvanuće na buvljaku :d
 
Zar je toliko neispravan da se ne može popraviti? Ipak je to skupa sprava i popravka možda bude isplativa...
 
Prodaj ciganima koji skupljaju akumulatore, trebalo bi da ima bar 20kg olova.
 
otisle su sve baterije i mislim kompletna elektronika unutra :d 20-30 (odkad sam ja ovde) strujnih udara ucini svoje...
 
doci ce to do Igoritze :d
 
Ovo je i mene interesovalo kad sam bacao UPS 800VA. Posle dugo razmišljanja stavim ja njega pored kontejnera, i odem u radnju. Tu su se muvali neki cigani, i dok sam se ja vratio iz radnje, nema UPSa. Jedno 10 minuta, cirka. E to ti je sigurno odlaganje opasnog otpada! :D
 
znam ja to, ali ja bih da se ponasam malo, savremenije. Znam da MSi ima pravilo da ce da uzmu svaki uredjaj njihove proizvodnje kad je zreo za djubre i oni se pobrinu, a pojedina ili firma (u mom slucaju) ne mora da brine da ce ih neko prijaviti :)

if you get me ;)
 
We get you, ali je ovo zemlja Srbija i i mnogo vaznije stvari nisu na mestu... lepo bi bilo da recimo APC ili njegov distributer daje recimo 5-10% popust ako mu odneses stari, pokvareni uredjaj a kupujes novi, a mozes i za dzabe da im ga predas ukoliko ne kupujes novi... ima slicnih stvari na zapadu, ali jos jednom ovo je zemlja Srbija!
 
zovi gradsku čistoću ...

ako taj UPS oni prepoznaju kao uređaj koji bi trebalo posebno da se tretira najbolje će te uputiti, ali sam ubeđen (99.9%) da oni to posmatraju kao bilo koje drugo "kabasto smeće" koje odvoze na poziv, a imaju i onu akciju gde se valjda svake prve ili poslednje subote odvozi kabasto smeće ...
 
ja cu ti ga "reciklirati"i jos pritom voditi na pice :)

poz.
 
Nazad
Vrh Dno