Šta je novo?

Baby video alarm

Srga

Čuven
Učlanjen(a)
12.04.2002
Poruke
835
Poena
620
Zanima me gde mogu da nadjem NAJJEFTINIJE resenje za video nadzor bebca.
Uslovi su da mora da ima zvuk, dok je za sliku svejedno da li je color ili crno/bela.

Napominjem da na spratu u sobi vec imam razvucenu jednu UTP liniju koju bi mogao da iskoristim za IP kameru - ali se sve nadam da postoji jeftinije resenje od obicnih IP kamera koje su oko 140 EUR. Imam naravno i WiFi access point.

A cenim da je za neko posebno resenje te namene u prodavnicama bebi opreme potrebno odvojiti dosta vecu cifru ...

Varijanta neke wifi web kamere sa MIC ili slicno.... Neke ideje ?
 
Poslednja izmena:
Ja sam letos u Delta City -ju , mislim da bas u chicovoj prodavnici, video beby video interfon, radi na baterije i uz njega dobijes punjac, prijemna jedinica je naravno mobilna sa ekranom u boji i cena je bila secam se izmedju 10.000 i 11.000 dinara.

Najjeftinija varijanta ti je da kupis 1xmic, 1 x camera color oko 15e, ispravljac za kameru 3e , par konektora oko 5e i polovnu TV karticu za komp oko 15-20e. Mikrofon i kameru sa ispravljacem namontiras kod bebca u sobu pa kroz mrezni kabal (max 15-20m) dovuces do TV tunera PC-a i prikljucis na video in koji ima svaki TV tuner. Ovo sve ti je max 45e.

E sad imas bezicnu varijantu gde dobijes bezicnu kameru koja ima mikrofon na sebi koju sa ispravljacem postavis kod bebca a prijemnik za tu kameru nakacis na TV ili opet TV tuner na PC-u. Prednost ovoga sto mozes da setas peijemnik od prostorije do prostorije (naravno tamo gde imas TV) i naravno nema nikakvih kablova od kamere do prijemnika. A cena ovakve varijante ti je od 40 do 55e.

Kvalitet kamere ti je ekstra za ove potrebe ma zasta se odlucio (pricam iz iskustva jer sam i ja posmatrao moju curicu), jedino neznam na ovim bezicnim varijantama kolika je osetljivost na zvuk, ali ako montiras kamericu na kraj kreveca npr. kod nogica radice besprekorno.
 
..ili web camerica (15ak evra), i nekoliko usb produžnih (200 din komad..)
 
Hoćeš klinče da gledaš na komp monitoru, na TV-u ili zasebnom prenosnom monitoru?

Pogledaj: http://www.blackwhite.co.yu/
Nisam nikada kupovao kod njih, ali u cenovniku možda nađeš nešto interesantno/korisno.
 
Thanx PiDzej - ovde vec vidim dve tri varijante koje su interesantne...

Zamisao je bila da prodjem sto jeftinije - ali mi se cini na kraju da cu ipak uzeti korektnu IP kameru - pa da onda i sa posla mogu da pristupim kucnoj kameri da gledam bebca kad se zazelim :)

Varijanta sa televizorom i TV karticama mi i nije bas interesantna prvenstveno sto nemam slobodan port da zabadam TV kartu, a do TV mi je malo nezgodno da razvacim kabl a da se ne vidi ...


E sad mi pade jos jedan ideja na pamet - koja vec spada u neku softversku raspravu a ne ovde na forumu "domace trziste" .... Ali ipak ide glupo pitanje:
Kojom softverskom dzidzabidzom bih mogao po potrebi da pristupim udaljeno na laptop i preuzmem kontrolu nad njegovim mikrofonom i kamericom ?
 
Javim ti ime programa kad dodjem u stan s posla. Testirali smo neki, ortak je sa svog računara cunjao po mom kako je hteo ;)
 
Nazad
Vrh Dno