Šta je novo?

Automatic updates off

drtroad

Slavan
Učlanjen(a)
04.06.2006
Poruke
110
Poena
319
Radi se o Win XP S.Pack 2. na jednom racunaru.
Problem je sto non stop izlazi windows security alerts da je automatic updates turn off, probam to da ukljucim i kao da se nista ne desava. Da li ima pomoci?
 
Da li ti problem predstavlja to sto ti iskace poruka,ili to da ne mozes da apdejtujes win?
 
Radi se o Win XP S.Pack 2. na jednom racunaru.
Problem je sto non stop izlazi windows security alerts da je automatic updates turn off, probam to da ukljucim i kao da se nista ne desava. Da li ima pomoci?


Start -> Control Panel -> Windows Security Center -> Change the way Security Center alerts me -> Uncheck Automatic Updates
 
Problem je sto sta god da uradim ostaje automatic updates ostaje off. Znaci ne mogu da update windows.

Inace uvek mi je u opcijama stajalo notify me but don`t automatically download or install them.
 
Jesi pogledao da li ti radi servis za update(Start>Control panel>Administrative tools>Services>Automatic updates)?
 
U services (local) nema automatic update procesa?
 
To reinstall the Automatic Updates service, follow these steps:
Click Start, click Run, type the following command, and then click OK:
%windir%\System32\rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 %windir%\inf\au.inf
If you are prompted to insert your operating system CD, type the following path in the Copy files from box, and then click OK:
%windir%\ServicePackFiles\i386
Znaci,ako nemas cd,imas potrebne fajlove u ovom folderu(%windir%\ServicePackFiles\i386) na hardu.
 
Poslednja izmena:
To reinstall the Automatic Updates service, follow these steps:
Click Start, click Run, type the following command, and then click OK:
%windir%\System32\rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 %windir%\inf\au.inf
If you are prompted to insert your operating system CD, type the following path in the Copy files from box, and then click OK:
%windir%\ServicePackFiles\i386
Znaci,ako nemas cd,imas potrebne fajlove u ovom folderu(%windir%\ServicePackFiles\i386) na hardu.

To je to hvala puno, radi. Pozdrav
Nakon, update i restarta sve po starom.
 
Poslednja izmena:
Windows security alerts ukljuceno, a ne mogu da ukljucim update windowsa, znaci nema update non stop je off.
 
Vec smo zakljucili da nema automatic updates servisa.Jesi li pokusao ono sto je spock1 predlozio?
 
Poslednja izmena:
Evo kako izgleda, nisam mogao ranije taj racunar nije kod mene.
 

Prilozi

  • log.txt
    29.6 KB · Pregleda: 987
Poslednja izmena:
Iskljuci nod privremeno
Skini Ovaj program na desktop
Ne diraj prozor programa dok radi
Kad zavrsi (mozda restartuje) okaci mi log koji izbaci u attachment formi (iskljucivo)
 
Hvala unapred.
Ajde da vidimo kako se to otklanja, makar na kraju instalirao nov win na racunaru.
 

Prilozi

  • log1.txt
    15.4 KB · Pregleda: 65
Skini ovaj fajl na desktop
Prevuci ga levim klikom misa na ikonicu tog programa (Combofixa)
kad zavrisi okaci log koji dobijes.
 

Prilozi

  • CFScript.txt
    536 bajta · Pregleda: 39
Kazi mi kakvo je sada stanje, jel' se popravilo nesto?
 
Probaj da nadjes ovaj fajl c:\windows\system32\TwnLib4.dll
Ukljuci skrivene fajlove
posalji ga na http://www.virustotal.com/ i posle postavi izvestaj da vidimo o cemu se radi.

btw.

Imacemo posle da deinstaliramo combofix tako da jos nismo zavrsili
 
Poslednja izmena:
Da i posle okaci ovde izvestaj. Imas browse i nadjes ga i posaljes, izvestaj se odmah pojavi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno