Šta je novo?

Automati sa video igrama (oni iz buvara :))

Kucaj na pretraživač
"arcade video games for sale" ili nešto slično i dobićeš gomilu linkova sa cenama.
 
Da li je moguće da nov aparat košta 4-5 hiljada ?!?!?!?!

Ko im kupuje to ?
 
Da li je moguće da nov aparat košta 4-5 hiljada ?!?!?!?!

Ko im kupuje to ?
Da, to je cena kabineta bez igre. Osim toga, te stvari mogu da traju godinama. Arkade (vlasnici/menadzeri) kupuju te stvari jer im treba za posao. Najjeftinije sto sam video su stvari od kineskih i hongkongskih prodavaca, najcesce kopije dizajna iz japana. Polovni astrocity (isteklo vreme poluraspada) sam vidjao za 300$ na oglasima, ali to je vise steal nego deal. Naravno, to bas i ne znaci da ako napravis arkadni kabinet da ce te odmah zatrpavati novcanicama od nekoliko hiljada dolara. Nije neko veliko trziste, mala potraznja i odgovarajacu ponuda.

Primer za SF4
http://multiplayerblog.mtv.com/2008/08/26/how-to-buy-an-sf-iv-cabinet/

Ako hoces kabinet za igranje voznji, raznih ritam igara, rail-shootinga, letackih simulacija, u pitanju su druge cifre.
 
Pozdrav,

i meni je detinjstvo bilo ispunjeno arkadama, pa sam kao i vi, vodjen nostalgijom odlucio da napravim jedan slican projekat...

Pre nego sto napisem bilo sta u vezi svog projekta hocu da naglasim da je dosta ovih igra "abordonware" i da ni na koji nacin ne ohrabrujem ljude da koriste piratski softver.

Kao sto je vec neko prethodno napisao, prva ideja mi je bila da kupim citav kabinet i u njega ubacim neku staru kantu i to vozim preko emulatora. Medjutim, kao sto ste i sami dosli do zakljucka, kabineti kostaju dosta - bez da spominjemo troskove transporta.

Onda sam skontao, zasto ja ne bih napravio joystick u stilu starih automata koji bi mogao da bude prikljucen na bilo koji komp. U nedostatku PayPal podrske za Srbiju, par godina sam, onako kad naletim, se raspitivao za mogucu kupovinu ruchica i dugmica za moj projekat. I tako pre jedno 2 meseca lik koji je ranije drzao igraonicu mi je dao punu kesu joystick-a i dugmica.

Ideja je sledeca: nakalemiti ruchicu i dugmice od arkade na JoyPad.

Potreban je jedan kvalitetan JoyPad sa minimum 8 dugmica - kad kazem kvalitetan mislim na dobro odradjene drajvere [najbolje genericke] u cilju sto vece kompatibilnosti sa operativnim sistemima koji postoje i koji ce se pojaviti u buducnosti. U ovu svrhu moze posluziti i USB numericka tastatura.

JoyPad ostvaruje izvrsavanje komande dugmica tako sto podmnozje dugmica, preko kog je nanesen elektro propusni sloj, napravi kratak spoj na plochi JoyPad-a kada dodje u kontakt sa istim, tj. kada je pritisnut. Da bi vam bilo jasnije na sledecoj slici mozete videti od prilike kako izgleda kontakt ploca na JoyPad-u:

avzzG.jpg


Posto se izvrsavanje zadate komande na arkadi ostvaruje putem pritiska mikroprekidaca ili platinskog dugmeta, ideja je da se jednostavno zaleme crna i crvena zica za odgovarajuce izlaze na mikroprekidacu.

Ne razumem se u elektroniku pa svoj projekat jos uvek nisam zavrsio, jer sam planirao da dodam autofire funkciju na 6 dugmica, koji bi imao kontrolu inteziteta i ukljucivanje/iskljucivanje koriscenjem kruznog potenciometra - onog kao na starim auto radio kasetofonima.

Napravicu testni primerak u toku sledece bez autofire opcije pa cu proslediti slike kako je ispalo.

Toliko za sada, pozdrav.
 
Ideja ti pije vodu posto ionako vecina arkadnih aparata je imala digitalne dzojstike odnosno palice..Za preradu u dzojstike su i ranije korisceni dzoojpadovi u pojedinim projektima npr : http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=59054

Samo ipak je prava draz sto si za arkadom stajao imorao da placas zetone za koje ipak nisi imao novca onolikokoliko bi zeleo :(
 
@dejan_osipaonic
Dakle, ko prvi uspe da kupi ovo cudo, neka zove!
Em ce on biti srecan, jer ce zgrnuti brdo para od prodaje zetona (pa i sa nekom simbolicnom cenom od 10 din po zetonu ili varijanta 1 pivo 2 zetona :D), em cemo mi biti srecni i zadovoljni saznanjem da smo ograniceni (mislim, novcano). :D :D :D
 
ja bih pre kupio neki aparat poput tog sto je otisao na limundu, ili se nagodio s nekim iz nekog raspalog luna parka, povadio sve iz njega i turio neki cheapo PC koji ce da tera MAME. i naravno gurnuti neki soc televizor 28" :)
eventualno naruciti kontroler poput onog sto rade na www.xgaming.com
ili ubudziti 2 hori ili mad catz arcade stick-a, mislim da je to jos jeftinije..

Realno, onda nemoj da čekaš ni da kupiš stari automat ako češ sva crevca da mu povadiš. Za tu cenu možeš sam da napraviš kućište od medijapana i izlepiš ga nalepnicama.
 
Realno, onda nemoj da čekaš ni da kupiš stari automat ako češ sva crevca da mu povadiš. Za tu cenu možeš sam da napraviš kućište od medijapana i izlepiš ga nalepnicama.

mislio sam i o tome :D

jebga, posmatraj stvari realno, matori smo ljudi (relativno), draz ubacivanja zetona i blejanje kod mini golfa na kalemegdanu jeste bila velika, ali veliki udeo je i nostalgija za mladoscu, nekim bezbriznim periodom, bar kod mene je tako.

ako bih napravio cak aparat da izgleda identicno kao 'pravi' arcade kabinet iz naseg doba, prelakirao ga fino, stavio taj starinski ekran s pixelima ko klikeri, i na njemu mogao da poteram npr. street fighter povremeno u drustvu uz pice, meni je to OK.

cak i samo igranje danas, da imam pravi aparat ne bi mi bilo ni izbliza tako interesantno i iz razloga sto sada sve postoji na kucnim konzolama ili PC-u. pocetkom 90ih nije bilo tako i vecina tih igara su bile ekskluzivne, mogle su se igrati samo na aparatu.
 
Hehe, ja sam nostalgiju rešio kupovinom Amige 1200, a kad baš zagusti tu je i dobro stari ZX 48 :)
Jedino je problem što nemam više ni jedan CRT u kući...
 
Ja sam pre godinu ipo dana kupio na domaćem aukcijskom sajtu* dve arkade, koje nažalost stoje jer treba dosta toga da se uradi a ja nemam vremena (uglavnom je drvenarija problem, vlaga je "odradila svoje"). Što se finansija tiče, skuplji je bio prevoz nego izlicitirana cena (4500 vs 4200 RSD).
Nažalost, kako već rekoh, drvenarija je dosta loša, treba da se popravlja, šmirgla, gituje, farba itd., džojstici i tasteri su na jednom aparatu upotrebljivi, a na drugom ne, monitori rade (jedan daje malo lošiju sliku), žetonjere su OK. Po nekoj računici trebalo bi mi oko 60 € za delove po aparatu (kompletno novo ožičenje, džojstici, tasteri i resto sitnih delova), ali me zato drvenarija ubi, komšija stolar traži 200 € da kompletno sredi oba kabineta.
Od igara dobio sam tri programske ploče, Silk Worm, Tiger Road i (nažalost neispravni) Street Fighter.

* - Onaj kiseli :)
 
Joooj, Silk Worm je jedna od meni omiljenih igrica!!!

Nego, jel se neko seca onog mega kabineta sto je pored tastera imao i onog gotivnog skorpiona!!
 
Sad kada ste u meni probudili nostalgiju i secanje na Rupu na Kalisu, pored Zvezdinog terena, da postavim pitanje, mozda se neko i seti. Na samom ulazu, stajala je jedna voznja sa 4 volana? Jel neko zna kako se zvala?
 
Ne, ali ja sam vid pokvario devedes sedme i osme u lokalnoj buvari u zgradi cepajuci kadilake, ali yep, bilo je kul igrati
 
Od automata bi voleo da posedujem sledeće
Cadilacs and Dinosaurus, Bubbles Bobbles, Golden Axe, Trojan, Alien Storm
i jedan da mi radi po ceo dan u kući bi bio više nego dovoljan :)
 
Damn, ja sam mislio da je Golden Axe iskljucivo igra za Segu :eek:
Bas po dzinu iz te igre sam i stavio svoj prvi nick u igraonici 2001. "Giant" :) Obozavao sam igru
 
Evo slika kao što sam obećao_Ostala su samo dva starija aparata, bilo je tu još novijih aparata u mnogo boljem stanju, ali ih je neko pokupio.Nisam imao produžni da vidim šta je od igara u njima, a i smor mi bio da ih sređujem.
130.jpg

127.jpg

131.jpg

128.jpg

Oduvek mi bila želja da imam jedan u sobi, ali zbog malog prostora to nikada nije bila opcija.
 
Sad da ja pitam nesto bezveze .Jel ima bre negde crteza za izradu tih kabineta na netu ?????? Cisto ono da ako bih mozda krenuo u izradu kabineta da ne gadjam odnose nekih mera na slepo -----ako ne onda bih morao da nadjem neki luna park da izvadim mere :)))))
 
Sad da ja pitam nesto bezveze .Jel ima bre negde crteza za izradu tih kabineta na netu ?????? Cisto ono da ako bih mozda krenuo u izradu kabineta da ne gadjam odnose nekih mera na slepo -----ako ne onda bih morao da nadjem neki luna park da izvadim mere :)))))
Kratak odgovor: da.
Dugacak odgovor: arcadecontrols.com
Mozes da napravis kako god zelis kabinet, ne mora izvana nista da bude po nekim "tacnim" merama. Svaki proizvodjac kabineta ima svoje dimenzije za razlicite modele.
 
 
Nazad
Vrh Dno