Šta je novo?

August 2008 i Canon EOS 50D sa DIGIC IV chipom

astrolog

Slavan
Učlanjen(a)
06.10.2004
Poruke
1,083
Poena
349
357907287_86rUz-S.jpg


Canon je izbacio najnovije DSLR cedo koje se drasticno razlikuje od 40D. Novina ima na pretek i lepo je videti sta sve donosi nova hardverska stabilizacija i novi senzor.
Ako ste zainteresovani mozete pogledati ovde kompletne specifikacije:
Uzivajte: :)
http://www.photographybay.com/2008/08/21/canon-50d-info-leaked-real-specs/
 
Nema 50D ni softversku ni hardversku stabilizaciju, Canon to ima iskljuchivo u (pojedinim) objektivima. Mozda si mislio na novi procesor i senzor (DigicIV i 15Mpix).
 
Nema 50D ni softversku ni hardversku stabilizaciju, Canon to ima iskljuchivo u (pojedinim) objektivima. Mozda si mislio na novi procesor i senzor (DigicIV i 15Mpix).
Ne znam sta ima a sta nema. Uglavnom nisam izmislio vec procitao sa hrvatskog sajta. A tamo nezvanicno iznose ovo:

"Nažalost, kineski ogranak Canona već je uklonio objavljene specifikacije, no ne dovoljno brzo. Blogovi diljem interneta prenijeli su ih, a pokazalo se da će ovaj novi model Canona donijeti podosta novosti.

Prema objavljenim podacima, Canon EOS 50D trebao bi sadržavati ugrađenu hardversku zaštitu od trešnje prilikom snimanja, trebao bi sadržavati optički senzor DIGIC 4 od 15.4 megapiksela, snimanje pri 6,3 sličica u sekundi, rang ISO osjetljivosti 100 do 12.800, ugrađeni međuspremnik sposoban za primanje 16 slika u RAW formatu ili njih 60 u JPEG-u te brojne druge novitete."

Eto to pise a ne verujem da si ti vise obavesten o novom aparatu da bi smeo da tvrdis da nece imati hardversku zastitu od stresene fotke. Znam ja da oni imaju IS objektive i zato sam i napisao da bi ukoliko je tvrdnja tacna bilo jako lepo za D50. :)
Uostalom videcemo kada se oglasi oficijalni sajt.
 
e ja taman pazario 30D
neka fala netreba :)
salim se...

Dust Reduction je novina kao i ISO 12800,naravno i digic IV
tu je sad i live view

to je definitivno serija canon dslra koju cu pratiti ;)

evo video ko zna norveski http://www.youtube.com/watch?v=EBnDEx9lQCQ
pa ovde na japanskom :)
http://bptv.nikkeibp.co.jp/article/080826/080826134.html
i ovaj http://www.youtube.com/watch?v=0x9FiAH1_FY
na kojem se vidi da je i detekcija lica novina...

sa ce pasti cena 10,20,30 pa i 40D
zgodno da oni koji nisu presli u dslr vode,predju uskoro jer ce cene padati...
 
Poslednja izmena:
Eto to pise a ne verujem da si ti vise obavesten o novom aparatu da bi smeo da tvrdis da nece imati hardversku zastitu od stresene fotke. Znam ja da oni imaju IS objektive i zato sam i napisao da bi ukoliko je tvrdnja tacna bilo jako lepo za D50. :)
Uostalom videcemo kada se oglasi oficijalni sajt.

To shto pishe je posledica google automatskog prevoda sa kineskog na engleski. Zato su i sklonili te specifikacije. Objashnjeno je to na nekoliko malo relevantnijih sajtova od tog hrvatskog (taj problem sa prevodom).

Evo shta kaze jedan od najrelevantnijih sajtova:
http://www.dpreview.com/previews/canoneos50d/

Znachi, ni govora o IS u telu. To kod Canona necemo gledati. Bar ne josh duugo vremena.

poz
 
Ostalim korisnicima je bitno to što se pojavio DigicIV, a njega će premijerno u prosumer klasi dobiti S6 IS, koji će imati snimanje videa u 1024 x 768 piksela pri 30 fps i 1280 x 720 u 15 fps.
 
A taman sam se nameracio na 40D :d
 
kao prvo, ne postoji ništa što se zove "hardverska" i "softverska" stabilizacija. postoji digitalna, koja se dobija povećanjem ISO vrednosti, i postoji optička stabilizacija. Optička može da bude u objektivu, što je pomeranje sočiva i može da bude u telu, što je pomeranje senzora.
Kod Canona nikad nije bilo nikakvog izgleda za in-body stabilizaciju i neće ga još dugo ni biti. Kod Nikona je bilo nekih glasina za D90, ali na žalost, ništa od toga. Moja procena je da će ga biti kod njegovog naslednika.
50D nije ništa spektakularno i nije ništa drastično bolji od 40D, sem što ima 15Mp (ako to nekome znači). Mnogo je veća razlika između 30D i 40D, nego između 40D i 50D. A da ne pričamo o svemirskoj ceni od 1300 evra :S:
@ByMax
Nikon D90 snima video u 720p rezoluciji pri 24fps :p
 
pa nije po karakteristikima i novotarijama veca je razlika izmedju 40-50d nego 30-40d
mada u principu nebitno,sve su to dobre makine ;)
samo dobro staklo i neboj se
 
Poslednja izmena:
Mislim da ce se mnoge "Canondzije" vise radovati nasledniku 5D nego ovoj 50-ici. :)
 
Da mogu da priustim naslednika 5D, cak i naslednika 1D (suska se...) i ja bih im se radovao :)
 
Ne znam sta ima a sta nema. Uglavnom nisam izmislio vec procitao sa hrvatskog sajta. A tamo nezvanicno iznose ovo:

"Nažalost, kineski ogranak Canona već je uklonio objavljene specifikacije, no ne dovoljno brzo. Blogovi diljem interneta prenijeli su ih, a pokazalo se da će ovaj novi model Canona donijeti podosta novosti.

Prema objavljenim podacima, Canon EOS 50D trebao bi sadržavati ugrađenu hardversku zaštitu od trešnje prilikom snimanja, trebao bi sadržavati optički senzor DIGIC 4 od 15.4 megapiksela, snimanje pri 6,3 sličica u sekundi, rang ISO osjetljivosti 100 do 12.800, ugrađeni međuspremnik sposoban za primanje 16 slika u RAW formatu ili njih 60 u JPEG-u te brojne druge novitete."

Eto to pise a ne verujem da si ti vise obavesten o novom aparatu da bi smeo da tvrdis da nece imati hardversku zastitu od stresene fotke. Znam ja da oni imaju IS objektive i zato sam i napisao da bi ukoliko je tvrdnja tacna bilo jako lepo za D50. :)
Uostalom videcemo kada se oglasi oficijalni sajt.

Au :d
 
Nalupetali su se ovi sa hrvatskog sajta ;)

Digic 4 nije senzor od 15MP vec chip za obradu podataka (da ne kazem slike, moze se drugacije shvatiti) a aparat ne poseduje "ugrađenu hardversku zaštitu od trešnje prilikom snimanja".

Bitno da poseduje "međuspremnik" LOL :D
 
Nalupetali su se ovi sa hrvatskog sajta ;)

Digic 4 nije senzor od 15MP vec chip za obradu podataka (da ne kazem slike, moze se drugacije shvatiti) a aparat ne poseduje "ugrađenu hardversku zaštitu od trešnje prilikom snimanja".

Bitno da poseduje "međuspremnik" LOL :D
Ma da tako je druze. :)
Digic III je i u mom Canonu A570IS sa senzorom od 1/2.5 ko i u A650IS sa senzorom od 1/1.7. Mislim da vecina zna sta je sta u fotoaparatu a natrcao sam na hrvatski sajt koji daje link koji sam okacio.
Sve su ovo neproverene informacije ( tako i pse ) i samo se moze nagadjati sta ce novi 50D imati a sta ne.
Sto se mene licno tice voleo bih da vidim kakve ce fotke da pravi a to je najbitnije, pa makar imao i DIGIC 10. :d
 
Driver nam je ovih dana vrlo raspolozen (za zaebanciju),da li se desio sreTJan dogadjaj?Ako jeste,sve chestitke!;)
 
Ma da tako je druze. :)
Digic III je i u mom Canonu A570IS sa senzorom od 1/2.5 ko i u A650IS sa senzorom od 1/1.7. Mislim da vecina zna sta je sta u fotoaparatu a natrcao sam na hrvatski sajt koji daje link koji sam okacio.
Sve su ovo neproverene informacije ( tako i pse ) i samo se moze nagadjati sta ce novi 50D imati a sta ne.
Sto se mene licno tice voleo bih da vidim kakve ce fotke da pravi a to je najbitnije, pa makar imao i DIGIC 10. :d

Zato treba gledati proverene informacije ;)

http://www.usa.canon.com/consumer/c...ategoryid=139&modelid=17499#ModelTechSpecsAct
 
Ma da tako je druze. :)
Digic III je i u mom Canonu A570IS sa senzorom od 1/2.5 ko i u A650IS sa senzorom od 1/1.7. Mislim da vecina zna sta je sta u fotoaparatu a natrcao sam na hrvatski sajt koji daje link koji sam okacio.
Sve su ovo neproverene informacije ( tako i pse ) i samo se moze nagadjati sta ce novi 50D imati a sta ne.
Sto se mene licno tice voleo bih da vidim kakve ce fotke da pravi a to je najbitnije, pa makar imao i DIGIC 10. :d

Ma vec se sve zna o aparatu, nema nikakvih nagadjanja, imash chak i preview na dpreview:) na 10 strana, a sample fotke na zvanichnom sajtu i verovatno josh na nekim mestima, tako da nema nepoznatih stvari, duhova, itd :) 50D sigurno nema stabilizaciju senzora, i verovatno je Canon (a i Nikon) nikada nece imati. Ona u objektivu em je bolja, em je danas skoro pa dzabe i skoro svaki novi objektiv ce je imati, senzorsku stabilizaciju imaju samo neki iz ochaja :)

Driver nam je ovih dana vrlo raspolozen (za zaebanciju),da li se desio sreTJan dogadjaj?Ako jeste,sve chestitke!;)

Ma nije josh, neshto se oduzilo :)
 
Poslednja izmena:
Bilo shta vishe da su stavili to bi se granichilo sa 1D, a to je nemoguce..
 
Ostalim korisnicima je bitno to što se pojavio DigicIV, a njega će premijerno u prosumer klasi dobiti S6 IS, koji će imati snimanje videa u 1024 x 768 piksela pri 30 fps i 1280 x 720 u 15 fps.
Hoće li uz njega ići i šaržer sa memorijskim karticama? Koliko će u ovoj rezoluciji stati na 4GB, ako ne promene codec? 15 s, 25 s... čitava 2 minuta?
 
Na dpreview. su objavili odavno i primere slika od ovog aparata ali na primerima sa visokim iso-om pojavile su se neke cudne horizontalne linije i nakon par dana su se predomislili i izbacili su saopstenje da to ipak nije finalni proizvod:

"Update: we've been informed that contrary to our original understanding, this is actually not a final production camera, so please consider these samples as 'pre-production' Beta quality."
 
To napišu za sva tela koja su na hands-on preview-u. Pravi review će ipak da sačeka serijski primerak. 50D nije izuzetak, nego praksa tog sajta.
 
To ne pisu kod svih aparata i to nije praksa, imas sada primer D90 kod kojeg su objavili Hands-on Preview dosta pre nego sto se pojavio u prodaji i nigde nisu pisali da su pogresno shvatili i da je to ipak beta proizvod...
Zar kod svih aparata prvo pomisle da je finalni proizvod i nakon nekog vremena predomisle se i izdaju drugo saopstenje da je to ipak beta?
To nije praksa na dpreview.
 
Poslednja izmena:
To ne pisu kod svih aparata i to nije praksa, imas sada primer D90 kod kojeg su objavili Hands-on Preview dosta pre nego sto se pojavio u prodaji i nigde nisu pisali da su pogresno shvatili i da je to ipak beta proizvod...
Zar kod svih aparata prvo pomisle da je finalni proizvod i nakon nekog vremena predomisle se i izdaju drugo saopstenje da je to ipak beta?
To nije praksa na dpreview.

Slabo pratish dpreview izgleda...
 
Kod kojeg aparata jos pise ovo osim na 50D tamo gde im je Samples Gallery:

"Update: we've been informed that contrary to our original understanding, this is actually not a final production camera, so please consider these samples as 'pre-production' Beta quality."

Zasto su uradili update sa tom izjavom?
Ja nisam video ni kod jednog drugog aparata da kazu da je "'pre-production' Beta quality"
 
Poslednja izmena:
Manje-vise kod svakog preview se radi sa aparatom sa beta verzijom softvera. Pravi preview rade sa produkcionom verzijom. Evo sta pise za A900:
"Important note: Some of the images in this gallery were taken with an early pre-production camera and may not reflect the final image quality (though to us they seem fairly close). Sony has kindly allowed us to publish these shots on the understanding that we do so only with this warning, and with the EXIF stripped from the files. The preproduction samples are clearly indicated in the gallery (and the filenames end with 'PP')."
 
Nazad
Vrh Dno