Šta je novo?

Audio sistem za kola

kamango604

Slavan
Učlanjen(a)
07.02.2006
Poruke
1,464
Poena
350
Ako ne sme ova tema nek neko brise...

Dakle treba da napravim nesto za kola.Budzet je 200e.Tolikom barem se ima a mozda se iscedi jos nesto tek preko.Dakle treba mi sve od playera do zvucnika.

U principu treba mi nesto jako.Ne trebaju mi neke perverzije od playera sa LCD ekranima vec neki prosek ali zato neki jaci zvucnici.Trebaju mi 4x13cm jer su mi tolike rupe.E sad ne znam da li da se nabaci tu neki woofer.Vidim ima dzabe Xwave za 2800din sa kao 400w.

I trebala bi mi pomoc oko spajanja.Jer prosli put elektricar odrao caleta kaze cd playeri se skuplje ugradjuje i naplati mu 20e.Koji bi tu trebali kablovi?I el ima veze jer kola imaju oni mali akumultor(half size).

Ja sam nesto gledao ovako.Sony CDX A250 i 4x SAL WRC130.To mu ispadne oko 11k.Ili da idem na jeftiniji player ali jace zvucnike.Npr. neki stariji Blaupunkt ali zato Magnat zvucnike.Za Magnat mi treba samo preko 10k.

Hvala unapred.
 
Nisi napisao u kakvim kolima sve to ugradjujes,BTW 200e je premalo za nesto seriozno.Sto se tice HeadUnit-a,batali SONY-ja ....losijeg headunita od poznatih brendova nema (Svi SONY-jevi proizvodi za Car Audio su NJESRA !!!)
Kopaj malo po Car Audio shopovima pa mozes naci Pioneer 2900Mp ili 2920MP za 85-90evra.Za te pare Paje su vise nego odlicni
Od zvucnika isto bi ti preporucio Pioneer TS-A1311 13cm (Trosistemski,tweeter+midrange+woofer) kostaju izmedju 25-30e (par)
Linkovi :
Pioneer TS-A1311 : http://www.pioneer.eu/eur/products/25/131/201/TS-A1311/index.html
Pioneer DEH-2920MP : http://www.pioneer.eu/eur/products/25/121/61/DEH-2920MP/index.html
Pioneer DEH-2900MP : http://www.pioneer.eu/eur/products/25/121/61/DEH-2900MP/index.html

Pre Mesec dana su izasli i novi Pioneer low end modeli ali ne znam dal su stigli na nase trziste i po kojim cenama .
Svi Pioneer proizvodi imaju detalna uputstva za povezivanje pa ne verujem da ces imati velikih problema (Zvucnici dolaze sa kablovima od 5-6m duzine)!

Pozdrav
 
Sto se tice HeadUnit-a,batali SONY-ja ....losijeg headunita od poznatih brendova nema (Svi SONY-jevi proizvodi za Car Audio su NJESRA !!!)

A na osnovu chega to tvrdish? Jel imash neki Sonyjev plejer? Ja sam sa GT500 prezadovoljan, star je 3 godine i nijednom nije shtucnuo, chita svaki disk koji mu ubacim. I to je komplikovaniji model, sa vizuelizacijama, ali radi jednostavno fantastichno. Jedino moram da zamenim zadnje zvuchnike (Pioneer), jedan od njih je otisho u aut, kad stavim neke kasvetne ima da bude strava. :smoke:
 
Tnx:).

Nego ipak greska, trebaju mi napred 13cm a pozadi 16cm.Nema veze koliko vidim i nije neka razlika u ceni.Automobil je Daihatsu Applause 98`.

Ok za zvuznike, u principu isti djavo.Necu ja neki bes vec onako da moze malo jace da se potera.Sto se tice playera video sam neke blaupunkt na snizenju.Verovatno cu to.

E a sta sa wooferom, el vredi to necemu.2.8k, stvarno dzabaka.
 
Sto se tice HeadUnit-a,batali SONY-ja ....losijeg headunita od poznatih brendova nema (Svi SONY-jevi proizvodi za Car Audio su NJESRA !!!)
Apsolutno nisi u pravu! Svoja losa iskustva i subjektivno misljenje nemoj iznositi kao cinjenicu.
Za ostalo si uglavnom u pravu.


Inace, za 200€ moze da se uzme na primer dve 13-ice Magnat (npr. Ultra S 213 - 42€) i dve elipse (npr. Ultra 6900 - 35€) i neki Pioneer, Kenwood, Sony Head unit za ostatak para (Sony CDX-GT310, Pioneer DEH 2920MP, Kenwood KDC-w237). Mozda ti i pretekne koji dinar. To je otprilike to za predlozenu sumu.
(Naravno, ne tvrdim da je ovo jedina i najbolja kombinacija, vec samo primer!)
NIKAKO ne kupuj zvucnike i haeduite koji nude silne wate za male pare!!!!!! (razni xwave, evertone i slicno) - ZABORAVI!
 
slazem se sa loco, a zatim stekaj parice i kupi neko polovno pojacalo, nov woofer i za njega kutiju, kablove i osigurace...
 
Ok a sta sa strujom.El treba za tako nesto jaci akumulator.

Video sam po netu neka uputstva za pravljenje ktije pa verujem da bi sam mogao da napravim.
 
Vidim ima dzabe Xwave za 2800din sa kao 400w.
Bezi od toga kao djavo od krsta...
I trebala bi mi pomoc oko spajanja.
Udari search, ja sam dosta pisao o spajanju, snazi, akumulatorima, plejerima, kablovima... Ako se na snadjes, vici, pa cu ti izvuci linkove.
Koji bi tu trebali kablovi?I el ima veze jer kola imaju oni mali akumultor(half size).
Kablovi, manje vise kvadrat ipo ti je dosta za tu egzibiciju, a ako ces pojacalo onda je druga prica.
Sto se tice akumulatora, totalno je nebitno da li je 45Ah ili 150Ah, razlika je u tome koliko ces brzo potrositi aku... Da ti ne pricam situacije iz licnog iskustva, ali i na 45Ah dosta radi, nece ti se isprazniti aku za pola sata ili sl.
Ja uzeh pre par nedelja 74Ah, ali ja sam dosuse, veliki potrosac, ali istop bi mi radilo i sa 45Ah, ali ono... Imao sam, uzeo sam, i to Varta, na sizenju, pa mi upalo ne preterano skupo.
Ja sam nesto gledao ovako.Sony CDX A250 i 4x SAL WRC130.To mu ispadne oko 11k.Ili da idem na jeftiniji player ali jace zvucnike.Npr. neki stariji Blaupunkt ali zato Magnat zvucnike.Za Magnat mi treba samo preko 10k.

Hvala unapred.
Sony uzmi, ali SAL zaobidji, ako ces imalo kvalitetniji zvuk.
Sto se tice HeadUnit-a,batali SONY-ja ....losijeg headunita od poznatih brendova nema (Svi SONY-jevi proizvodi za Car Audio su NJESRA !!!)
Molim te [a i u ime ostalih kolega forumasa] da ne iznosis ovakve gluposti. I ja imam sonija, i reci mi da ne valja. Kada bi cuo i video kako to lepo svira, ne bi tako mislio. Kombinacija Sony-Conrad-Magnat...

A na osnovu chega to tvrdish? Jel imash neki Sonyjev plejer?
Pa, procitao je, rekli su mu, cuo je... :d:S::mad:

Sto se tice playera video sam neke blaupunkt na snizenju.Verovatno cu to.
Slusaj, da ti dam jedan savet... Ako mislis da ugradjujes iole kvalitetniju muziku, mani se Xwawe-a, ili snizenja i ostalo...
Za kvalitet MORAS da se otvoris, ne preterano, ali te varijante koje si zamislio [taj xwave i woofer za 2k8] zabvoravi. Imaces sve, a neces imati nista. Veru mi, a i ostali ce ti to reci.
Video sam po netu neka uputstva za pravljenje ktije pa verujem da bi sam mogao da napravim.
Obicno, ako nisi nikada pravio kutije, nemoj se cimati, lepse je da kupis, i na kraju ce te jeftinije izaci, a i lepse ce svirati.
 
i sa doktorom moram da se slozim, bez para neces imati nista, tako da prvo ti napravi osnovu, dobar HU, solidne zvucnike i uradi kablazu, mozda ce te izaci nesto vise od 200e a potom stedi za pojacalo, woofer i kutiju i zaboravi egzibicije sa SAL zvucnicima i sl. HU. E sto se tice struje, ako napravis neki zlo sistem (a neces) trebace ti kondezi, ali to je vec druga prica,... opusteno sa akumulatorom i nece biti frke.
 
Pain, moze za te pare da se odradi planirano fino.

Pre svega da i ja kazem da Sony uopste nije los, stavise stekao sam utisak da je bolji od Pioneera...

Prvo da vidis sta ti je u planovima, da li se zaustavljas na 4x13cm i HU-u i posle bi samo dodao woofer i pojacalo ili sta?
Ako je ovako, onda recimo sledece:

Sony CDX GT210 ili GT310, ako bude kesa 310... 90-95 ili 100-105e

2x(2x) Magnat Car Fit 132 13cm su, oko 30 i neki evro su, znaci racunaj 65 zajedno

i ostane ti za kablove i sitnice :)

Sto se tice hu, nemoj se ogranicavati na SOny-ju, Alpine bi bio best shoice ali nema se kesa za to a ovako pogledaj jos i neki konkurentni Kenwood ili Pioneer.

Da, takodje ovo sto su ti momci rekli za woofere stoji, nista bez pojacala i nekog kvalitetnijeg, bar 50e racunaj.
 
Poslednja izmena:
E stvarno vam puno hvala:).

Danas sam bas zujio po gradu i nista ne radi:S:.Player jos nisam odlucio jer stvarno ima veliki izbor i to verujem da ako se sluzim politikom "ako ne znas sta je dobro pitaj sta je skupo" da cu dobro proci.

E sad za zvucnike mi je malo frka.Iz Krusevca sam a ovde se vise prodaju oni jeftiniji SAL,LG,Sony i tako to.Ja bih hteo Magnat jer kako sam cuo oni su stvarno kickass.Tako da cu to da se strpim neki dan pa cu da pogledam kad dodjem u BG za neki dan.

E a jedno pitanje.Posto vec imam razvucene kablove od fabrickog sistema po kolima el treba da ih menjam.El zavisi i od njih kvalitet.Znaci kablovi nisu oni buvljacki nego fabricki.Kontam samo da na krajevima zamenim zvucnike a ovamo prebodem sve iz starog kasetofona u mp3 player?
 
Ne moras da ih menjas, radice, da li je preporucljivo staljati nove, bolje, pa zavisi od stanja tih i od toga sta zelis i koliko bi te izasli novi tako da je to vise na tebi. Uglavnom dobices kablove uz zvucnike najverovatnije. A ako je nesto malo kesa ja bi ipak zamenio mada nema svrhe ako su ok, onda jedino kontakt, tj povezivanje na zvucnike kavalitetno da se odradi i to ti je.
 
Pa ja i nevidoh neke bolje kablove od ovih mojih.Uostalom probacu.A i kako bi provalio da su losi kablovi.El ima nekih anomalija na zvuku ili....?
 
ma opusti se što se tiče kablova, za sistem od 200€ su odlični ti što imaš u kolima, što se tiče zvučnika Pioneer E serija (13tica košta nekih 5000din) je extra, teško će ti se uklopiti u cenu ali lošiji pioneer-i ti se, po mom mišljenju, ne isplate.
Ćaletu sam pakovao sistem od 150€ ( četiri magnata 13 i kenwood cd) i koristio ultra s seriju magnata. Dvo-komponentni (ne sećam se oznake) su se baš dobro pokazali za te pare, dok jeftinije (koaksijalne) iz iste serije baš i ne bih preporučio...
 
ne zelim da ocrnim magnat zvucnike, dobri su za te novce, medjutim imao sam priliku da na istom HU i ostatku sistema slusam pioneer i posle magnat,... woow odlucio sam se za pioneer...
kada sam spominjao kablazu prvenstveno sam mislio na dovlacenje + i - do pojacala, potom i signala,... nemoj da stedis, ali sve zavisi kakvo pojacalo ces da ubacis,...
Nije lose da promenis i ostale kablove i napravis potpuno novi setup, ponajvise zbog nekog moguceg spoja koji ce te posle muciti do j@ja... i ima kvalitetnijih, nije vazna cena, ali koliko sam ja moje kablove platio c c c c...
 
Pa ja i nevidoh neke bolje kablove od ovih mojih.Uostalom probacu.A i kako bi provalio da su losi kablovi.El ima nekih anomalija na zvuku ili....?

Ne bi trebalo da ima anomalija ako su ok pa i da su slabijeg kvaliteta, mislim to se bar nece osetiti kod tebe.
 
nema nikakvih anatomija na zvuku pa ces biti zadovoljan!
 
ne zelim da ocrnim magnat zvucnike, dobri su za te novce, medjutim imao sam priliku da na istom HU i ostatku sistema slusam pioneer i posle magnat,... woow odlucio sam se za pioneer...

A da li su bili iste cene ti Pioneer-i? ;)
Ja sam skoro kupovao elipse i Pioneer elipse ekvivalentne Magnatovim koje sam uzeo su bile osetno skuplje.
Magnat nisu najbolji zvucnici, ali definitivno trenutno imaju najbolji odnos cene i kvaliteta.
 
Ma da, ko zna sta je stavljao, koji rang. Tako da tu tvoju izjavu ne mogu da smatram merodavnom, a posebno jer sam subjektivan, zbog Magnata koji mi kidaju sa zadnje police... :D
 
meni sa police kidaju Pioneeri, ali kidaju i lepotom zvuka u odnosu na magnat, NO kazem da je magnat ok, meni iz gepeka kida bubrege Magnat tako da... koliko para toliko i muzike, MUZIKE!
 
Koja je razlika između ova dva modela magnat zvučnika: POWER PLUS 162 i ULTRA S 216? Po specifikacijama su vrlo slični a razlika u ceni je 2900din - 3700din...
 
nije problem ako nisi iz bg, ja sam iiz nisa i moze da se maruci bilo preko tehnomanije a mozes i da zovnes magnat i oni isporucuju na kucnu adresu. meni postarina izasla 200din za par dvosistemskih dvokomponentnih (power plus 216). mogu da ti ih preporucim, 4100din u tehnomaniji bez postarine. odlicno rade i to bez pojacala direktno na hu, imaju ventilisan kalem sto je retko u toj cenovnoj kategoriji. a imas i verziju od 13cm (power plus 213)koji bi tebi odgovarali.
 
Za zvucnike mogu samo da ti kazem da se klonis tih SAL , Xwave i ostalih gluposti ako hoces kvalitet a za HU ti toplo preporucujem neki Alpinin model. Oni jednostavniji nisu skuplji od 100e a razlika izmedju skupljih i jeftinijih je u displeju i nekim opcijama koje trebaju samo 1% ljudi . Ja licno imam CDE-9873 i prezadovoljan sam sa njim pre toga sam imao Pioneer-4900 i neki Kenwood stariji ne secam se modela ali da se ne uvrede vlasnici pomenutih marki razlika u kvalitetu je primetna. Takodje sam na probi imao i gorepomenuti Sony GT500 i lepo je svetleo ( vizuelizacije i ostala 5ranja ) ali to je samo za zamazivanje ociju. Generalno nemoze se reci da je Pioneer ili Kenwood bolji od Sony-a sve zavisi od modela i serije npr. Kenwood jedne godine izbaci mrak seriju a sledece misleci valjda da se dobra glas procuo izbaci krs da naplati za proslogodisnji gubitak isto radi i Pioneer.
 
Pozdrav.slabo se razumem u zvuncike za kola pa ako moze neko da mi objasni.JA ne znam uopste sta su Dvosistemski, Trosistemski i Dvosistemski zvucnik-Dvokomponentni ako neko moze da mi objasni....
 
uh...pogledaj npr neke kucne zvuchnike....Imaju jedan veliki zvucnik, jedan srednji i jedan mali. Taj veliki je za niske tonove (bas), taj srednje velicine za srednji opseg, npr glas, a mali za visoke tonove...

Dvosistemski za kola su elipse...Oni u sebi pored basa imaju i visoki, ali su uradjeni tako da pokrivaju i srednji opsteg (iako nema sredjneg, chuje se k`o da ga ima)

Trosistemski su ...kao dvosistemski, samo imaju odvojen i za srednji opseg..
ovo ti je trosistemski za kola http://ser.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09017918

komponentni su ti npr ovo...
http://ser.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09018377
Dakle u paketu dobijes taj veliki zvucnik, koji je zaduzen za niske tonove (njega npr ugradish u dno vrata), a ovaj mali je zaduzen za visoke tonove, i on se ugradjuje shto je moguce blize visini ushiju...
 
Evo i ja dakazem svoje iskustvo. Imao sam blaupunkt HU fabricki (opel Tigra) i hteo sam, naravno, neku bolju muziku da stavim u kola. Posto sam tada bio student, budzet je bio limitirajuci faktor. Zalepio sam se za Alpinu kao da sam lood i na kraju sam je i izpazario (HU CDA-9805 i 16" Alpina zvucnic S-serija).
Sa zvucnicima sam bio i jos uvek jesam prezadovoljan, posto su membrane napravljene od kevlara tako da je zvuk savrsen (i cena je bila 70 evra par)
Sto se tice HU, ne mogu da prezalim 160 evra koje sam "bacio", jer taj isti nesretni HU "ne cita" nista sem audio CD-ova. Smara to posle 3 godine da stalno menjas diskove u voznji umesto da pustis mp3 i miran si par sati.Dalje, laser se relativno brzo "zaprljao" te je poceo da preskace na najmanje neravnine na putu itd.
Iz svega toga sam zakljucio da i nije toliko bitno koja je "marka" u pitanju (iako sam i dalje veoma veliki fan Alpine) nego je stvar u tome da nadjes ono sto ti najvise odgovara u datom (a i u buducem) trenutku.
 
Nazad
Vrh Dno