Šta je novo?

Audigy 2 da li vredi?

LaKosta

Slavan
Učlanjen(a)
20.06.2004
Poruke
457
Poena
319
Posedujem sb live! 5.1 i imam probleme sa njim prilikom igranja nekih igara,konkretno sa halo i max payne 2.Kada likovi u u igri pricaju meni nesto cuje se neko pucketanje i sl.E sad na forumu sam video da nisam jedini sa ovim problemom i neki ljudi su preporucili kx project drajvere.Doticni drajveri su situaciju poboljsali malo ali problem nikako nije nestao.Nisam 100% siguran ali mislim da se problem manifestuje samo kad ukljucim eax.Inace dvd playback je perfektan.
E sam sve to mi je dosadilo i odlucio sam da karticu prodam i kupim audigy 1 ili 2 ako je ovaj problem na doticnim karticama resen.
Molio bih vas da ostavite svoje utiske o ovim karticama i da mi kazete kakva je razlika izmedju punokrvne kartice i player verzije.
Inace imam altec lansing 251 ako vam to nesto znaci.
 
Razlika izmedju player i ostalih verzija je sto je player bulk i bez dodatnog softvera a one druge su u lepoj kutiji sa raznim dodacima. Znaci bezveze, uzmi lepo player verziju :)

Ako zelis da prodjes jeftino uzmi Audigy 1, on je vrlo malo skuplji od Livea u Player varijanti. Ako imas kesha, uzmi i Audigy 2, sta god da uzmes sigurno neces zazaliti, rukovodi se samo kesom. Bices zadovoljan i sa jednom i sa drugom kupovinom

I ne budi neozbiljan, deinstaliraj te MP2 i Halo :)
 
OptiPlex je napisao(la):
I ne budi neozbiljan, deinstaliraj te MP2 i Halo :)


Je li moraš svakome da namećeš svoj ukus za igre? Pusti čoveka da igra šta hoće. Nije ovo Opto-centrični svet.:d
 
Notax brate mili vidis li ti smajli ???

LaKosta - otkud znam :) Verovatno ih nema, druga karta je u pitanju. Audigy je svakako klasa iznad a da li su bas u Max Payne-u prisutni bagovi stvarno ne bih znao. Generalno nema nikakvih problema sa igrama, pogotovo ne tako gadnih kao kod tebe (posto kazes da je to u stvari primer a da se manifestuje na daleko vecem broju igara). U principu ta karta nikakvih problema sa igrama nema.
 
OptiPlex je napisao(la):
Notax brate mili vidis li ti smajli ???

Opti, i ja imam smajli u prethodnom postu. Istina bež žuba.
:D Ovaj je bolji. :d He! Omako mi se bežubi - jopet!
 
Poslednja izmena:
Obojica ocigledno vidite smajlije ali se duboko u sebi ne slazete s njihovim prisustvom :d
 
OptiPlex je napisao(la):
Razlika izmedju player i ostalih verzija je sto je player bulk i bez dodatnog softvera a one druge su u lepoj kutiji sa raznim dodacima. Znaci bezveze, uzmi lepo player verziju :)
Ostale verzije se razlikuju i po tome što imaju ono što se nekad zvalo Live!Drive a sada Front-Panel Audio Connectivity, ili poseban eksterni modul.
Ali to je i onako korisno samo za ozbiljnu primenu.
 
Hvala svima na pomoci.Idem sutra da kupim audigy player.Cena je inace vrlo povoljna.Vec od 40.
 
LaKosta je napisao(la):
Hvala svima na pomoci.Idem sutra da kupim audigy player.Cena je inace vrlo povoljna.Vec od 40.

A što za 40, kada ima za 37 ?? :D
 
Ajde baci mi gde ima na pm kad vec nismo u domacem trzistu
 
Da se vratim na pocetak: Ja sam imao isti problem sa Live! value dok nisam zamenio drajvere za graficku (stavio sam 45.23)?! Tako mi je Max Payne 2 radio par dana dok nisam pokupio neki virus. Posle ciscenja se opet pojavilo krckanje. Tada sam naleteo na ovu temu, skinuo kx project drajvere i nove forceware i sada fercera bez problema.
 
Kartu sam vec prodao ali imam da vam kazem jednu zanimljivost.Pre dve nedelje sam skino te iste kx drajvere i kada sam ih instalirao preoblem je u halo-u ublazen ali nije nestao.Posle toga sam se opet vratio na creative drajvere.I uzmem juce opet da instaliram kx i CUDO!Halo radi bez problema.Nazalost nisam imao mp2 da probam.
 
Kupih danas audigy player i mogu reci da sam vrlo zadovoljan.Problemi u igrama su nestali samo me jedna stvar kopka.Konektori nisu pozlaceni(nego su obicni raznobojni kao kod live-a) i umesto firewire porta stoji obican game port.Da li je ovo zbog toga sto nisam uzeo platinum varijantu kartice???

EDIT:Zabpravih dobio sam i kopiju hitmena 2 ali na nemackom @#$%[email protected] nekom treba nek se javi-poklanjam
 
Poslednja izmena:
LaKosta je napisao(la):
Kupih danas audigy player i mogu reci da sam vrlo zadovoljan.Problemi u igrama su nestali samo me jedna stvar kopka.Konektori nisu pozlaceni(nego su obicni raznobojni kao kod live-a) i umesto firewire porta stoji obican game port.Da li je ovo zbog toga sto nisam uzeo platinum varijantu kartice???
Koliko ja znam samo Audigy 2 ima FW.
 
Koliko zvucnih kanala ima Audigy 1 i koliko ima Audigy 2 (Ako sam dobro postavio pitanje)? SB Live ima 32, a SoundStorm 64, to jedino znam...
 
LaKosta je napisao(la):
Kupih danas audigy player i mogu reci da sam vrlo zadovoljan.Problemi u igrama su nestali samo me jedna stvar kopka.Konektori nisu pozlaceni(nego su obicni raznobojni kao kod live-a) i umesto firewire porta stoji obican game port.Da li je ovo zbog toga sto nisam uzeo platinum varijantu kartice???

EDIT:Zabpravih dobio sam i kopiju hitmena 2 ali na nemackom @#$%[email protected] nekom treba nek se javi-poklanjam

To sto si pazario za 35-40 eura nije Audigy "player" vec Audigy LS, koji se od prvopomenutog razlikuje bas po tome sto nema firewire vec game port.

http://www.soundblaster.com/products/audigyLS/

Audigy sa firewire konektorom je kostao oko 60 eura, dok ga je jos bilo u prodaji. I ovaj tvoj Audigy LS se povlaci iz proizvodnje, a zamenice ga Audigy 2 "value", koji se od Audigy 2 "player" modela razlikuje po tome sto nema firewire port, ali nema ni game port!

Takodje, sve OEM (kesica...) verzije Creative kartica imaju plasticne kontakte. Dakle mirno spavaj, dobio si ono sto si i platio.
 
Zorro je napisao(la):
To sto si pazario za 35-40 eura nije Audigy "player" vec Audigy LS, koji se od prvopomenutog razlikuje bas po tome sto nema firewire vec game port.

http://www.soundblaster.com/products/audigyLS/

Audigy sa firewire konektorom je kostao oko 60 eura, dok ga je jos bilo u prodaji. I ovaj tvoj Audigy LS se povlaci iz proizvodnje, a zamenice ga Audigy 2 "value", koji se od Audigy 2 "player" modela razlikuje po tome sto nema firewire port, ali nema ni game port!

Takodje, sve OEM (kesica...) verzije Creative kartica imaju plasticne kontakte. Dakle mirno spavaj, dobio si ono sto si i platio.
Aaaaa jeb ga.A bas sam hteo da se kurcim pred drugarima.To mi je za nauk da od sada uvek kupujem retail
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno