Šta je novo?

Ati x1600pro i Wide rezolucija DVI problem

Ponjke

Slavan
Učlanjen(a)
28.09.2005
Poruke
36
Poena
304
grafichka Ati x1600pro
monitor LG 204WT
winxp sp2
catalyst 6-10 (bez control centra)

Problem: Imam problem sa prikazivanjem slike preko DVI izlaza, ne skalira mi rezoluciju na 1680x1050 (prikaze da sam u datoj rezoluciji, ali ne vidim ceo desktop, vec moram misem da pomeram levo desno).
Povezan mi je tv izlaz na kom je slika u rezoluciji 1024x768 i pokazuje normalnu sliku u extended desktop modu. E da, bios ni sve ono pre podizanja samih drivera i wina ne vidim nikakvu sliku na monitoru.
Na VGA izlazu sve radi normalno!
Jel neko imao slican problem i resenje? :wall:
 
Da li si siguran da ti TV onda radi u extended desktop modu, a ne u clone modu?
Ja na mojoj x800xl ne mogu da koristim DVI izlaz zajedno sa TV-OUT-om osim ako je TV u clone ili theater modu. Izgleda da je jedan od dva izlaza uvek deljen sa TV-OUT-om. Šteta je što nemaš dva DVI-ja, onda bi jedan sigurno radio.
 
moj bivši problem:
http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=107491

očistio drajvere pa iznova instalirao nove, uglavnom se par puta dešavalo kroz neke igrice, ali nikad nisam bio prisutan kad se to desi (klinci se igraju uz konstataciju ništa nismo radili, tako je bilo :) )


edit1: monitor nije na na DVI priključku
 
Poslednja izmena:
danas sam i ja kupio taj monitor, savrsen je!!!! A imam i istu graficku he
 
Isti problem i na x800@256MB i samsungom 940BW....Uopste nikom nije jasno sta se desava, i zasto je tako glupo napravljeno da dvi i tvout ne mogu zajedno da se koriste.
 
Isti problem kod druga sa LG wide varijantom i FX5200 karticom. Kada je vezan DVI kablom, slika na TV-u ne postoji, sa standardnim 15-pin D-Sub kablom slika je OK.
Nisam mogao da reshim problem
 
Dakle reinstalirao sam ceo win, misleci da je do drivera, zheleo sam bas da sve bude chisto sto bi rekli. Medjutim nista!! i dalje na DVI ne mogu da poteram 1680x1050 na pomenutom LG monitoru, odnosno grafichkoj karti :wall:
Ajde ljudi ako neko ima bilo kakva iskustva ne bi bilo lose da da neku ideju sta bi i kako mogli da resimo problem. Bas sam se smorio oko monitora koji ima mogucnost DVI prikaza slike, a ja ne mogu tu mogucnost da koristim :(
 
Da li si sada instalirao control center, posto sam video da ga nisi imao mozda je bas u tome problem. Meni je od kada sam ga ukljucio bio na 1024x768 i samo sam slajdom povecao na 1680x1050. Driver je 6.11, ne verujem da je do kartice problem.

kada upalim komp nemam sliku prilikom ucitavanja bios

I jedan predlog: Kada namestis rezoluciju na 1680x1050 onda udji u meni na samom monitoru i namesti sliku horizontalno i vertikalno ali iskljuci opciju produzenog monitora u control centru, a jos pozadi postoji dugme za autoset pa pokusaj sa njim
 
Poslednja izmena:
I dalje nereshen problem :mad: probao sam sa 6-11 driverima i sa control centrom, jednostavno NE ZHELI!!! Chitao sam negde po stranim forumima neki lik je pomenuo omega drajvere koje sam takodje probao. Jeste imaju mogucnost da "ga prevarish" i da mu zadas 1680x1050, ali monitor samo izbaci "OUT OF RANGE" nesto u kilohercima, i iskulira me....
E sad, neki privremeni zakljucak je da mozda ovaj monitor ne moze da podrzi rezoluciju 1680X1050 kada je prikacen na DVI Input. Ne znam, nisam pametan. U 1440x900 na DVI radi normalno, i slika je prelepa, ali daleko neprirodnija rezolucija od 1680! Za moj ukus previse rashirena.
Ako neko jos ima neku ideju ili slican problem, daj ljudi da resimo. Ako je do monitora da znamo krastavac
 
Nazad
Vrh Dno