Šta je novo?

ATI CCC Windows 7

vlada.j011

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
04.12.2009
Poruke
831
Poena
170
Da li mi mozete objasniti pa da brisem temu kako na Windows 7 uninstalirati CCC i manager pre instalacije nove verzije. Nema opcije ADD or Remove. Takodje me zanima da li postoji opcija RUN gde sam kucanjem msconfig pre birao StartUp programe. Danas mi je prvi an za Windows 7 Ultimate 32 bit.
 
Zašto bi ih deinstalirao?
Ja to nisam nikada do sada radio, a već sam izmenjao 10-ak verzija Catalyst-a.
Kucaj u search liniji msconfig i to je to.
 
Da li mi mozete objasniti pa da brisem temu kako na Windows 7 uninstalirati CCC i manager pre instalacije nove verzije. Nema opcije ADD or Remove.

Ides control panel>programs and features tu kliknes na ATI Catalyst Install Manager,
pojavice se dve nove opcije change i repair, ti izaberes change>next i dalje radis sta ti volja..
 
Jos nesto sam poremetio cackajuci overdrive.
Sada mi na Current Values GPU Clock pise 157 MHz, a na Memory Clock pise 300.

A gore gde pise High Performance GPU Clock pise 850, a Memoru 1200.
U pitanju je HD5870 Eyefinity 6.
Kako to da vratim na default.
 
normalno je da ti spusta memoriju i gpu u idlu,tako se kartica manje greje i vuce manje struje...
cim pokrenes neku igru ili slicno,on sam podigne na 850/1200...

normalna pojava,nemoj da brines...
 
Znas sta krenuo sam da igram i dosao da vidim koliko se greje i bilo je na 52c.
Kada sam malo pomerio vent on je spustio na 36c za minut.
E onda se i to promenilo.
Podesavaju se one prve 2 gde pise High Performance, jel tako?
I da to ne diram jer necu a klokujem. Kada pritisnem default onda dodje na 850 i 1200, ali kada povecam ili smanjim to i onji se promene sa 157 i 300 na 400 i 1200.
Pa kada kliknem default onda dodje na 157-300.
 
Poslednja izmena:
Zašto čačkaš ako ti sve radi, a i sam si rekao da nećeš da overklokuješ ništa :p
 
Samo sam hteo da vidim sta zasta sluzi i da vratim kako je bilo.
Instalirao sam i AMD Fusion i Overdrive ali nisam nista pomerao niti cu samo da vidim kako rade.
AMD Ovedrive pokazuje neka 4 CPU jer to jezgro svako kako radi ili sta. Da li da uradim test stabilnosti.
Nista ne diram sa defaulta.
Temperatura procesora je 36C na HMonitor i Everestu. Naravno kada sam na netu a videcu posle igranja igrica.
 
Poslednja izmena:
Znas sta krenuo sam da igram i dosao da vidim koliko se greje i bilo je na 52c.
Kada sam malo pomerio vent on je spustio na 36c za minut.
E onda se i to promenilo.
Podesavaju se one prve 2 gde pise High Performance, jel tako?
I da to ne diram jer necu a klokujem. Kada pritisnem default onda dodje na 850 i 1200, ali kada povecam ili smanjim to i onji se promene sa 157 i 300 na 400 i 1200.
Pa kada kliknem default onda dodje na 157-300.

Podesavaju se prve dvije, tacno, kad si u 2D klokovi padaju na one vrijednosti radi potrosnje i temperature. Vent nema potrebe da diras jer to 52C je nista.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    17.2 KB · Pregleda: 39
A sta si povecao na Max, ja nisam, meni je na Default. Molim te samo ako budes znao kako da resim to sto mi se ATI Vivo ne pojavljuje u CCC da mi kazes. Instalirao sam u paketu zajedno sa Driverom a pokusao i ovako. Sada sam vratio na driver sa Gigabyte sajta i on je ja mislim iz Februara ove godine. Opet nema ATI Vivo opcija. Mada ja kada instaliram posebno vidim medju programima da je on instaliran.
Stavicu 10.10 kada izadje Driver i probati sa tim. ****ga covek kada mi je instalirao u radnji bio je ATI Vivo ali je bio stari driver pa reko da skinem novi. krastavac na ATI sajtu mi ne daju nikakav predlog niti odgovor.

Jos nesto vidim na sajtu da je 5870 ima brze klokove nego 5970 kako je to moguce.
Tipa ova moja 850 a ona 725. I to mislim da je i obicna 5870 brza ne samo Eyfinity od 5970 ili su oni pogresili kada su stavili na sajt.

I bogami danas kada sam igrao 3 h nije bilo 52c bilo je 60C gaficka vent na default. Procesor 45C. A ne znam sta je Volterra VT1165 to je bila temp na 55 C. Gledam na Hardware Monitoru. Mada je isto uvek i u Everestu kada vidim.
Igrao sam onu kao Wanted: Weapon of Fate mnogo mi se svidja igrica. Samo joj je AntiAL uradjen lose pa sam to sredio u CCC koliko je moglo.
Ja razmisljam iskreno da samo stavim 2 vent 12 jeftina neka, na kuciste tj stranice ima tacno mesta za 2 koja bi duvala direktnop u graficku.
Inace hard disk je najhladniji on je 28-29 c jer prednji ventilator direkt uvlaci vazduh na njega. Ne znam koji je to i koja velicina ali takav bi idealno pasovao na donjem delu kucista, posto je jedno mesto u visini procesora a jedno 9donje u visini graficke orprilike.
Sada me bas zanima sta je Volterra VT1165 (pokazuje Voltagu, Current i Temperaturu).
 
Poslednja izmena:
Pa ja drzim moju 4890 na tim klokovima jer je stabilna, ako neces da overklokujes ne zamaraj se sa tim a jos manje sa Volterra VT1165, koji je koliko znam cip za fino tjuniranje napona. 5870 je znacajno sporija karta od 5970 jer je ova potonja dual GPU karta, 2xGPU na jednoj ploci (karti). Ni 60 stepeni nije puno, samo cu ti reci da se moja stara karta grijala i par stepeni preko 100 i opet je radila, pogledaj recimo temperature od GTX480 i u idlu su vece nego tebi u loadu, sve ti je normalno sto se toga tice. Za Ati Vivo ce ti reci neko drugi..
 
Sada sam gledao neke cene i ne mogu da verujem da je Asus skuplji za 22.000 od Gigabyta za istu graficku kartu(5870). Jer stvarno toliko bolji. Jos sam nesto razmisljao zamislite kada bi mogli Ati i Nvidia u Crossfire, jedna brza i daje cistiju sliku a druga realnije svetlo u igrama koliko ja vidim.
Ti imas 4800 seriju, ja na starom kompu imam 4600(Gigabyte 4670 AGP). I ona nema Overdrive uopste u CCC. To je sto je, ali sam mogao do skoro da igram sve igrice. Cak sam i Batman Arkham Asylum igrao na 1024 rezoluciji stim sto ja vise volim da smanjim detalje a da bar AA stavim na x4 nego da mi budu krive ivice na High detaljima.

Za temperature najvise sam imao 65C. na zadnjem onom od 3.Ali kada izadjem iz igrice bukvalno za 5 sekundi obori za 10 stepeni i stabilizuje se na 40-41C. Naravno mislim da je Fan na default koliko vidim do 70C je podnosljivo samo ipak cu na stanicu staviti jedan verovatno 140 mm kada bi samo znao koji model mi je na prednjem delju kucista CM RC-692-KKN3 stavio bi taj, cini mi se kao da tu ima 2 jedan iza drugog, ne znam ili 1. E to ako ne umem sam da uradim onda stvarno mislim ne znam, obelezena su mesta, imam pun k srafova koje sam dobio sa kucistem, neke mrezice, samo cu se raspitati gde povezujem taj vent. i da li da stavim 120 mm ili 140 mm. Tacno ce donji da bije na kraficku a nece duvati u vent od cpu. Ja mislim da su oni oko 1500 din CM, SuperFan ili Silent Fan neki da nema nista svetlece.

Razmisljao sam cak i da stavljam providnu stranicu ali onda znam sebe da bi krenuo da tovarim racunar sa hyper 212 plus pa jos jedan vent na njega pa jos memorije, pa led ventilatore odozgo a to necu. Ovako ni ovo prednje svetlo ne ukljucujem a veliko je kuciste ne moze da mi stane u sto sem po duzini i ostaje 2 cm kada otvorim DVD.
 
U stvari bude 38C kada ne radi nista, a ako ukljucim samo fan speed ne pomeram skalu onda mi pada ispod 35-34C i ja mislim da su to OK temp i vise se ne zamaram sa time.
Sada je 36C, Activity O, Fan 21%. Kada sam na netu ili ovako nesto radim.
Jedino mozda uzmem vent za stranu on ce oboriti temp za jos 5C kada budem igrao nesto i to je to.
 
Da li mi mozete objasniti pa da brisem temu kako na Windows 7 uninstalirati CCC i manager pre instalacije nove verzije. Nema opcije ADD or Remove. Takodje me zanima da li postoji opcija RUN gde sam kucanjem msconfig pre birao StartUp programe. Danas mi je prvi an za Windows 7 Ultimate 32 bit.

Desni klik na toolbar/Start Menu/ Customize/ Skroluj do kraja i 6 od pozadi pise run command i pojavice ti se run opcija kao na xp-u!
:wave:
 
Nazad
Vrh Dno