Šta je novo?

ATI 6970 Problem (temp)

acagas

Cenjen
Učlanjen(a)
08.01.2011
Poruke
102
Poena
169
Imam grafiku iz naslova I problem je nastao posle promene paste. Temperatura u idle je bila 32-35 C dok je sad oko 40-47, dok u opterecenju zakuca posle 10-tak sekundi. Tad temperatura dostigne 90'C + (koliko uspem da vidim u msi afterburner). Vise puta sam menjao pastu posle tog problema I ista situacija... Grafiku imam 6-7 meseci ( nemam garanciju) I nije klokovana. Neka ideja za resenje problema, iskustva I slicno?
Hvala u napred.
 
Pazi ne moze pasta da resi taj problem.
Nemas ti neku staru kartu koja je dosta stajala pa sada je izvadio a ona se pregreva pa da pomognes 2-3C.
Ti moras da stavis neki aftermarket cooler. Ako je karta referentna to je jedini nacin.
Ako nije, nesto drugo pravi problem, kuler lose nalaze ili ko zna sta.
Znaci trebati aftermarket cooler sa hladnjacima za memoriju i naponsku inace bez toga tesko.
Jedino da fan radi na 80-100%, a to je uznemrivajuca buka.

Tu dolazimo do problema, aftermarket cooleri su skupi, kostaju kao cela polovna karta najcesce a i nema ih.
Ako bi mogao da nadjes nesto za 3000-3500 din polovno neki Accelero kompatibilan onda u redu.
 
Poslednja izmena:
Da li su stegnuti srafovi kako treba i da li cooler lezi kako je propisano ?
 
Grafika je radila pre promene paste ok. Ali od kako sam zamenuo pastu javlja mi se taj problem. Proveravao sam naleganje posto sam 2 paste promenuo posle pomenutog problema I dalje isto...
 
I pri zatezanju ne sili ga do kraja nego na osecaj lepo zategni jer ako ga nategnes do kraja onda moze deo koji naleze da ti ne nalegne dobro pa ti mozda i to pravi problem
 
Hvala na odgovoru, pogledacu kad stignem kuci. Bila je prilicno stegnuta pre, I ravnomerno sam je I sad zasrafio. Provericu to ;) Da li postoje jos neke stvari na koje da obratim paznju? I da li je moguce da se od prevelikog stezanja desava to dizanje temperature?
 
Untitled.jpg

Malo su se stvari poboljsale ali i dalje nije ni blizu kao pre...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno