Šta je novo?

Athlon ili nesto drugo?

danijell

Slavan
Učlanjen(a)
16.05.2007
Poruke
876
Poena
345
Nisam siguran sta je crklo. Drugaricin kompjuter athlon venice 3200+ socket 939, graficka 6600 gt, neka gigabajtova ploca, giga rama. Gasio se u pocetku. Prvo sto sam uradio je da sam ocistio komp komplet izduvao prasinu sa kulera. Ista stvar. Instaliram everest zajedno sa orthosom i imam sta da vidim. Ode temperatura do preko 100C i onda gasenje kad pokrenem neku igru. Krenem ja da pipkam prstima i ustanovim da je graficka vrela, da se ploca greje poprilicno, a da je kuler procesora hladan. Onako na brzinu pogresno vidim da je temperatura otisla preko 100c i ****** znajuci da 6600 crkavaju ko lude pogresno procitam da je to temperatura GPU umesto CPU. Tako bez veze uzmemo graficku. Probamo ja ukapiram da sam se zeznuo,a komp i dalje ne radi. Sad znam da je najbolje da uzme novu plocu i neki slabiji procesor, ali i ovako je pukla 50 evra za grafickum,pa sad moram da vadim stvar kako znam i umem :) Mislio sam da uzmem neki polovan athlon ako nadjem po oglasima, ali nisam siguran da je on u pitanju... Jel moguce da ploca zeza pa se zato procesr pregreva? Ima li neko ideju kako da utvrdim sta je crklo? Pokusao sam da pronadjem novu pastu i da je zamenim ali je ne pronadjoh u valjevu. Napominjem da sam sve radio sa otvorenom stranicom kucista. Hvala za pomoc
 
Za pocetak ucitaj default vrednosti u BIOS-u. Mozda ti je napon procesora previsok.
 
Kažeš da se gasio u početku. Sada se ni ne pali, isto se gasi, nešto treće...?
 
Poslednja izmena:
Rece da je kuler na procesoru hladan? Izgleda da ne lezi dobro :)
 
Ucitao default vrednosti... Ista stvar. Znaci radi kad je na leru. Kad se pokrene neka zahtevnija 3d igra ili ortos, temperatura procesora ide do 120:mad: a onda se ugasi. Pali se normalno. Napon procesora je 1.4v Hvala na brzim odgovorima:)
 
Ti imas problem sa hladjenjem,nije ti stvar ni u procesoru ni u ploci.
Lepo ti je _zevs_ rekao,pogledaj kako lezi kuler na procesoru...
Skini kuler,ocisti hladnjak,zameni pastu (snadji se,nabavi je),pa ako ne radi i dalje kako treba,menjaj kuler...
 
U pravu ste bio je problem sa hladjenjem, tacnije sa pastom. Nisam nasao novu pa sam podgrejao malo procesor orthosom :) skinuo visak paste sa hladnjaka jer je bilo bas poooodosta. Vratio sa ostacima stare paste. I sad je ok. Radi na 62-63 C kad je opterecen orthosom. Cim uzmem novu pastu stavljam. Pozdrav i hvala
 
Nazad
Vrh Dno