Šta je novo?

[Atari] Image Runner

kovacm

Čuven
Učlanjen(a)
28.01.2005
Poruke
8,607
Poena
570
Oko 98% sam ja uradio. D-Bug bash i nije aktivan u zadnjih godinu dana.
Inache, nije ostalo mnogo kvalitetnih Atari igara u koje vredi ulozhiti trud. Mislim da ce biti max oko 400 na stranici ... Naravno, dosta toga radi sa hard diska preko Image Runner-a :)

sta je Image Runner ??
 
sta je Image Runner ??

Nesto kao Virtual CD, samo za flopije. Za vlasnike Atari-ja sa hard diskovima. Umesto ispisivanja floppy image fajlova (sto se moze DL-ati sada na hijlade) na floppy diskove, samo par klikova i igra ide sa hard diska.
Nazhalost, ne bash sve, mozhda oko pola, i to ne originala nego crack-ova. Razlog je sto mnoge igre koriste direktan pristup flopi kontroleru, sto se ne da remapirati.

Eh, ipak je dobar ovi Windows - on je naterao izdavache SW-a da koriste samo sistemske pristupe diskovima, CD-u :)
 
http://petari.000space.com/atari/imgrun.php - ovo je tvoj sajt? :) i ti si autor Image Runnera?

vidim da si i ti imao spectruma pre STa ,) jesi li mozda i na atari-forum.com? siguran sam da sam video:

http://petari.000space.com/atari/qani.bmp

usera sa ovim avatarom :) btw ja sam tamo calimero ...

EDIT: sada gledam sta sve imas na sajtu!!! :shock:

ti si sam projektovao/pravio sve to ?

http://petari.000space.com/atari/astide.php

jesi li ikada zavrsio ovo? to bi bilo super! da li bi radilo i na TTu?
btw kako si uspeo da dobijes 2MB preko ROM porta?
nedavno smo diskutovali oko brzine Hydre/netusbee (LAN karta za ROM port) i dosli do zakljucka da kroz ROM port ne moze da prodje vise od 250KB/s !?
 
Poslednja izmena:
http://petari.000space.com/atari/imgrun.php - ovo je tvoj sajt? :) i ti si autor Image Runnera?

vidim da si i ti imao spectruma pre STa ,) jesi li mozda i na atari-forum.com? siguran sam da sam video:

http://petari.000space.com/atari/qani.bmp

usera sa ovim avatarom :) btw ja sam tamo calimero ...

EDIT: sada gledam sta sve imas na sajtu!!! :shock:

ti si sam projektovao/pravio sve to ?

http://petari.000space.com/atari/astide.php

jesi li ikada zavrsio ovo? to bi bilo super! da li bi radilo i na TTu?
btw kako si uspeo da dobijes 2MB preko ROM porta?
nedavno smo diskutovali oko brzine Hydre/netusbee (LAN karta za ROM port) i dosli do zakljucka da kroz ROM port ne moze da prodje vise od 250KB/s !?


Da, ja sam idejni i izvodjacki autor Image Runner-a :) (da li je iko ikada ovako srochio ? :D ) .

Spektruma imam i sada, se sve hard diskom, CF karticom etc. Ali sada se bavim samo Atarijem. Jedan od razloga je da sam na Spektrumu uradio sve sto sam planirao, Na Atariju je sve puno kompikovanije. Plus, trenutno dosta ljudi radi HW is SW za Spektruma, dok je sa Atarijem dosta bedak,

Imao sam ja i svoj forum, ali su nedavno ubili taj free host (07x.net), tako da chekam da dodjem do nekih para, pa da pokrenem opet, ali bez istog rizika (ili barem manje verovatno).
Na Atari-forum-u ima dosta *****a i admin je nesposoban, lenj... Ne idem tamo rado.

Sto se tiche IDE adaptera za cartridge port, to je na ledu neko vreme. Jedan od problema je nopouzdan rad sa ST makinama, dok na STE je OK. U pitanju je, koliko vidim starost aparata i sporiji glue chip us ST-ima. Teoretski, to bi trebalo da radi na TT, ali obicno ima problema, koje nije lako reshiti, narochito ako nemash TT.
Mislim da za TT postoji UltraSatan kao dobro reshenje za file-transfer.

Brzina Atari ROM (cartridge porta) : taj port je vezan direkno na CPU bus. Tako da je brzina zapravo 4MB/sek (Mega byte, ne bit). U praksi znachi da je max brzina kopiranja 1.6 MB/sek (zapravo 2MB/sek sa movem, ali to ne radi sa IDE zbog plus faze), odnosno ista kao i sa internim IDE portom. Ovo se odnosi naravno samo na chitanje. Poshto port ne podrzhava pisanje, projektanti su koristili prljave trikove (kao sto je koriscenje adresne linije za podatke i slicno), gde je max. brzina pisanja (!) stvarno oko 240KB/sek.
Kod IDE IF-a ja sam uradio josh prljaviji trik : ispis ide tako da se u makini redom chita RAM (od adrese koja se zheli kopirati na disk), i to 'u-prazno' , znachi koristi se instrukcija move.l (a1)+,d0 (d0 se ne koristi dalje, ali moramo koristiti postojece instrukcije, a ovo je najbrzhe). HW adaptera pre toga podesi IDE na write ka disku, koji cheka 512 byte-ova da popuni trenutni sektor. Na data linijama se redom pojavljuju sadrzhaji adresa, a okida se sa R linijom. To je tih 2 MB/sek. - testirano.
Sve ovo zahteva potpunu zabranu interrupta u makini i par drugih priprema- Sve u svemu, malo nategnuto. Verovatno ce biti i par programa koji to ne vole.
 
Poslednja izmena:
@Pera
mislim da niko ne pravi YPbPr adapter za spekija..
 
Spektruma imam i sada, se sve hard diskom, CF karticom etc.

Ovaj "Spekimonster" još radi? ;)

Speccy.jpg
 
@pera

Svaka čast za Spectrum work, jedan od prvih DIY sajtova za tu makinu ako se ne varam.
 
Imao sam ja i svoj forum, ali su nedavno ubili taj free host (07x.net), tako da chekam da dodjem do nekih para, pa da pokrenem opet, ali bez istog rizika (ili barem manje verovatno).
Pošto vidim da sve sajtove držite na free hostovima, a pratim Vaš rad od davnih dana, nudim Vam besplatno 500 megabajta (ili više, po potrebi) prostora za hosting i domen na kojem sve to možete držati. Javite mi se preko privatne poruke za sve ostale detalje.
 
Na Atari-forum-u ima dosta *****a i admin je nesposoban, lenj... Ne idem tamo rado.

da, to si u pravu ali ja ne znam ni za jedan drugi (english) forum tako da odlazim tamo...

Mislim da za TT postoji UltraSatan kao dobro reshenje za file-transfer.

UltraSatan se kaci na ASCI port...
btw, ti si iz Srbije, ako ti nesto znaci, mogu ti pozajmiti TTa.

sjajno si izveo ovo za ROM port :)


---
da li moze neko od moderatora da prebaci ovih poslednjih nekoliko postova u novi thread?
 
da, to si u pravu ali ja ne znam ni za jedan drugi (english) forum tako da odlazim tamo...

UltraSatan se kaci na ASCI port...
btw, ti si iz Srbije, ako ti nesto znaci, mogu ti pozajmiti TTa.

da li moze neko od moderatora da prebaci ovih poslednjih nekoliko postova u novi thread?

Ima josh na atariage.com. ali nije kvalitetniji. U svakom sluchaju, Atari forum je najprometniji za ST makine i Falcon, TT. Mislim da je dosta degradirao, i puno ljudi sa znanjem je otishlo. Chak sam jednom i pokrenuo thread na tu temu, ali Admin me je zamolio da obrishem, unatoch tome da se 'slazhe sa navodima' :)

I TT ima ACSI (ne ASCI) port. Inache, UltraSatan rade u komshiliku, Slovackoj.
Ja sam sada u Madjarskoj, inache. Sto se tiche TT-a, vec mi je nudjen od strane jednog Atariste ovde. Ali nisam bash neshto raspolozhen... Sve to trazhi jako puno vremena, a korisnicka baza TT-a je jako mala. Vec imam dosta muka sa prilagodjavanjem SW-a za Falcon :wall:
 
trudim se :D

ne ozbiljno, sta sam trebao da cutim kad se Petari (po)javio?
samo plz nemoj da nam obrises postove, ima dosta korisnih informacija.... za atariSTe :D

@petari pazi stvarno. ne znam zasto sam bio ubedjen da TT nema ASCI port. onda nema problem nabavicu SatanDisk, taman da zamenim ovaj bucni SCSI i onda jos samo da zamenim napajanje na TTu :)

btw svi ti ljudi koji su otisli sa atari-foruma, jel ih ima negde drugde ili...? ja jos pratim samo dhs.nu/bbs
 
trudim se :D

ne ozbiljno, sta sam trebao da cutim kad se Petari (po)javio?
samo plz nemoj da nam obrises postove, ima dosta korisnih informacija.... za atariSTe :D

@petari pazi stvarno. ne znam zasto sam bio ubedjen da TT nema ASCI port. onda nema problem nabavicu SatanDisk, taman da zamenim ovaj bucni SCSI i onda jos samo da zamenim napajanje na TTu :)

btw svi ti ljudi koji su otisli sa atari-foruma, jel ih ima negde drugde ili...? ja jos pratim samo dhs.nu/bbs

Bash sam razmishljao ko je sve otishao sa Atari foruma, i uopste sa 'scene'.
Puno ljudi, koji su imali korisne postove, sa znanjem.

Na primer Brume - prethodni admin. Ima indicija da je doshlo do neke svadje. Uglavnom sada debeli M*uk 'rula' tamo. I to doslovce. Meni je jednom u PM napisao: "there is no rule here. I'm the rule !!!". I to sve sa slovima od 5 cm :)
Dosta tracharenja ;)

Chovek, koji je uvek pomagao sa opshirnim savetima: Simon Owen (obo), autor FDRAWcmd floppy drivera za Win XP (+2000, Vista ...).
Greenious - HW expert
Ijor - autor Pasti-a, nema ga uopshte tamo.
++++ dosta drugih.
Ne kazhem da su svi otisli zbog foruma ili nekih sukoba, ipak je ovo samo hobi, koji troshi dosta vremena.

Ipak, ima nade - uskoro krece novi retro forum .... :smash:
 
Nazad
Vrh Dno