Šta je novo?

asus z370-A

time

Slavan
Učlanjen(a)
02.07.2005
Poruke
5,508
Poena
480
da li postoji mogucnost da trajno ugasim led svetlo na ovoj ploci i kako?nasao sam opciju za gasenje ali kada sledeci put startujem racunar svetla su opet upaljena iako su u biosu ugasena.o cemu se tu zapravo radi?
 
Možda BIOS neće da pamti. Proverite bateriju na ploči.
 
ne verujem da je do baterije jer kad udjem u bios nisu promenjena podesavanja. kada odem na posao na prekidacu produznog kabla iskljucim skroz racunar. da li to ima veze ne znam.
ne podnosim RGB osvetljenje i ne razumem zasto nisu napravili da se fizicki moze iskljuciti, mozda neki prekidac ili obican jumper....
 
to je isto kao da izvuces kabl iz struje, i onda bios trosi bateriju.
kada ugasis racunar na shutdown, nema potrebe da cupas kabl iz napajanja, on je ugasen, za bios znaci da dobija napon od napajanja kako ne bi trosio bateriju koja nema ogroman kapacitet
 
Da li ti svijetli RGB osvjetljenje ili status LED lampica?
 
Razumem, zasto gasis skroz iz struje ?
 
kada ne iskljucim prekidac na produznom onda mi ne pali led. negde sam procitao da pomaze ukljucivanje modova S4+S5, meni to nije pomoglo ali sam sad ukljucio samo S5 pa cemo videti.
 
Da li bi nam mogao fotografisati taj LED što ostane upaljen?
 
nije moje ali ovako izgleda. stalno se menjaju boje....meni je to jezivo za gledanje.
 
Imaš li Armoury Crate ili Aura Sync instaliran?
 
Човек искључи са напонске јер му иначе стално светли та диода која га нервира.

То би требало све да се гаси када се угаси комп, зар не?
 
Mislim da se meni na ploči (B650E) ne gasi kad je komp isključen. Imam opciju da ugasim ali ne svetli jako a i komp mi je tako okrenenut da ni nevidim pa me zabole.
 
Probaj da staviš Aura u Stealth mode.
lights-off-bios.png
 
sve to ima na google search, mene interesuje zasto otkaci racunar sa naponske mreze. jedino sto mi pada na pamet je da grmi, pao kao vid zastite.
 
@golosdobra

Ma ni ne primećujem, zato se i ne bakćem.
 
Nazad
Vrh Dno