Šta je novo?

Asus Xonar U7 MK II mic lag.

vuk125

Slavan
Učlanjen(a)
02.05.2007
Poruke
988
Poena
330
Kao sto naslov kaze, kada slusam sebe na slusalicama ima laga.
Da li je problem sa driverima ili je kartica prosto takva?
 
U kom software-u to gledas? Mozda software ubacuje lag.
 
Pa sa asusovog sajta za win 11 sam skinuo nema drugo
Kako to nema drugo? Imas mali milion programa koji ce ti omoguciti da na slusalicama slusas input sa mikrofona. Koji program koristis za to?
 
Pa ni jedan, samo ono sto sam skiunuo sa zvanicnog sajta.
ScreenShot_20240731194657.png
NA Creative staroj XI-FI Surround 5.1 eksternoj to radi savrseno. Ali ovde ima uzasan lag nupotrbljivo je.
 
Iskljuci sav post processing, tipa Bass Boost, Voice Clarity, Compressor, Reverb, Noise cancelation i sve slicno gde god imas te opcije, pa probaj.
Mozda su na kraju problem drajveri, mozda windows, tu moze biti svasta.
 
Zaboravih da dodam, instaliraj ASIO. U programu koji koristis, vidi da li imas opciju da izaberes ASIO pod sound device.
 
Da li si probao bez tog Asus-ovog softvera odn. Microsoftovim USB audio driver-ima?
 
ScreenShot_20240804085058.pngScreenShot_20240804085030.png
Ima ovo u okviru drivera, i sada ne znam sta da podesim ovde i da li ce se to time resiti.
Inace za xonar u7 MKII nisam nasao Unixonar Driver nije podrzana.

KAda ukljucim ovo obelezeno crvenom, da cujem svoj glas preko mic-a to je uzasan lag, kada ukljucim gitaru u line in isto to je neupotrebljivo.
Matora X-Fi USB Surround 5.1 nema tih probleme nema kasnjenja, ali ima neke modifikovane drivere za win 11 mislim to radi ali ima neke bube, pa sam zato uzeo ovu.
 

Prilozi

  • ScreenShot_20240804085742.png
    ScreenShot_20240804085742.png
    7.8 KB · Pregleda: 12
Poslednja izmena:
S
Provaj ASIO na minimalno, a najvise 20ms. Ali, program koji koristis za slusanje sebe, da li ima opciju da biras model zvucne karte, tj. izvor zvuka? Npr. ASUS ovo ili ono, trebalo bi da ima izbor ASIO.
 
ScreenShot_20240805213253.png
Moze da se bira kartica u programu. Ovo je program Guitar RIg i ima efekte za gitaru. U njemu mozes da bras karticu ima Asio medjutim kod xonara mi daje 4ms najnize a cod Creative X-Fi Surround sa nekim nekin neoficjelnim driverima radi moze da se izabere i 1ms i na toj Cretsaive matoroj radi sve perfektno, ne mogu da se pomirim sto na XONARU ne radi. Mislim da su driveri jako jako losi za xonar i verovatno je do njih.
A Xonar sam kupio kao novija je, lepo svira tu nema sta ali preko nje ne moze da se svira gitara niti da radi mic kako treba sa ovim driverima.
ScreenShot_20240806132223.png
Smao ima ova beta verizija i to je to.
 
Poslednja izmena:
Ima li neka opcija za izbegavanje FEEDBACK-a ?
 
Za gitaru se uzima namenski interfejs, batali kartice tog tipa.
Audient id4 se pokazao dobro, mali lag, dobro pojačalo za slušalice.
Ako ti slušalice nisu prioritet, onda i neki od Focusrite modela je dobar izbor.
 
Za gitaru se uzima namenski interfejs, batali kartice tog tipa.
Audient id4 se pokazao dobro, mali lag, dobro pojačalo za slušalice.
Ako ti slušalice nisu prioritet, onda i neki od Focusrite modela je dobar izbor.
Da ali sam ukljucio Z906 ppreko optikeu ovu Creative zvucnu i u line in gitaru i gitara zvuci fenomenalno. Hteo sam da mi gitara ide na z906 i da mogu da je snimim. NIasm probao da li moze da snimam sa ovom crative probacu. MIslim volo bih da je sve na jedniom uredjaju. Vec mi ja na stolu guzva.

Moze li ova da resi problem?
Za interface razamtrao sam ovo
Ako bas moram.

Na ovoj staroj creative xi-fu surround 5.1 gitara zvuci odlicno samo je j problem sa tom karticom sto ima te prastare drivere i to nisu oficijelni, jedva sam nasao.
Ima li neka opcija za izbegavanje FEEDBACK-a ?
MOze da se ugasi ali onda ne cujes sebe i necujes gitaru.
 
Poslednja izmena:
I taj Asus i taj Creative XiFi su smeće od kartica. Ako hoćeš da radiš kako treba, onda kupi interface koji služi za to.
 
I taj Asus i taj Creative XiFi su smeće od kartica. Ako hoćeš da radiš kako treba, onda kupi interface koji služi za to.
Dakle ni ovo nije ok?

A ovo?
 
Prodaj te 2 i kupi kršten interfejs, nijedna od tih kartica nije namenjena za to, line in ulaz neće imati dobar zvuk(osim specifičnih slučajva gde koristiš gitaru sa aktivnom elketronikom koja ima baš pojačan izlaz). Plus je ASIO podrška(malo kašenjenje) obično nisko na listi prioriteta za klasične zvučne kartice.
Pomenio sam ID-4, na njemu imaš RCA izlaz kojim ćeš se povezati na taj Logitech, imaš izlaz za slušalice, imaš LOW-Z ulaz za gitaru, XLR ulaz za mikrofon, sve osim optike koja mislim da ti nije presudna.
Možeš proći jeftinije sa Evo 4, Arturia MiniFuse 1, Focusrite Solo 4... Treba naravno videti uporedne testove svih tih uređaja, jer neki imaju lošije pojačalo za sluške, neki manje ulaza/izlaza, neki nemaju analogne kontrole...
većina ovih kartica ima direct monitoring, tj zvuk baca direkt na zvučnike/sluške bez DAW-a i obrade, ili možeš da čuješ mix oba, svašta nešto...
 
Kao sto su ti rekli, krstena kartica. Npr. imam SB ZX i kroz njegov ASIO (da, uz SB dolazi njegov ASIO), jos nekako mogu da se zezam sa MIDI klavijaturom i bilo kojim DAWom, naravno uz nekoliko nakrkanih VSTova. A za ozbiljno, ozbiljna kartica.
Meni je ASUS, sto se tice zvucnih kartica, zestok krsh. Kada sam menjao staru SB karticu, zbog neke nekompatibilnosti sa SSDom (stariji modeli su imali zesci trip sa drajverima, SSDom...itd.) uzeo sam ASUS Strix Soar i razocarao sam se sto se tice zvuka (neki muljav, kao da je falio frekventni opseg od srednjih ka visim) i tripovao je izlaze, da sam je vratio i uzeo SB ZX, koji radi i dan danas kako treba.
 
Poslednja izmena:
Kao sto su ti rekli, krstena kartica. Npr. imam SB ZX i kroz njegov ASIO (da, uz SB dolazi njegov ASIO), jos nekako mogu da se zezam sa MIDI klavijaturom i bilo kojim DAWom, naravno uz nekoliko nakrkanih VSTova. A za ozbiljno, ozbiljna kartica.
Meni je ASUS, sto se tice zvucnih kartica, zestok krsh. Kada sam menjao staru SB karticu, zbog neke nekompatibilnosti sa SSDom (stariji modeli su imali zesci trip sa drajverima, SSDom...itd.) uzeo sam ASUS Strix Soar i razocarao sam se sto se tice zvuka (neki muljav, kao da je falio frekventni opseg od srednjih ka visim) i tripovao je izlaze, da sam je vratio i uzeo SB ZX, koji radi i dan danas kako treba.
Ma nista profi, ja to sviram onako za sebe. Imam aktivne gitare i psasivne, preko ove Creative radi to odlicno, driveri su matori ali funkcinonisu. Ovu m-audio mtrack duo cu da uzmem, za taj novac je odlicna bolje mi ne treba.

Sto se tice ASUS Xonara U7 MK2, ne znam kakva ja ta Strix ali reprodukcija zvuka sa ove koju ja imam je odlicna, onda dobro svira, nece da se pozabave driverima na zalost, mislim da bi se njima resio i problem tog laga mikrofona. Naravno to nisu studijske kartice ne moze se ocikvati to od njih, ali za neku upotrebu fulmovi pustnaje muzike igrice su odlicne.
 
Pravo da ti kazem, meni je Asus stvarno bio ocajan. Ako ne radi dobro sa prvim drajverima, a onda, koliko se secam, 3 drajvera posle toga, naravno krljnuo sam zadnji, onda nista. Isti taj Sonic Studio sto si ga screenshotovao. Sto je najsmesnije, probao sam ga na dve masine i isto. Koliko su falili visoki i srednji, koje nisam mogao da upeglam ekvilajzerom, sam frekventni opseg niskih je bi muljav. Da li je kartica bila defektna, nemam pojma, verovatno.
 
1
Pravo da ti kazem, meni je Asus stvarno bio ocajan. Ako ne radi dobro sa prvim drajverima, a onda, koliko se secam, 3 drajvera posle toga, naravno krljnuo sam zadnji, onda nista. Isti taj Sonic Studio sto si ga screenshotovao. Sto je najsmesnije, probao sam ga na dve masine i isto. Koliko su falili visoki i srednji, koje nisam mogao da upeglam ekvilajzerom, sam frekventni opseg niskih je bi muljav. Da li je kartica bila defektna, nemam pojma, verovatno.
Ovaj xonar je ok, nema razlike izmedju njega i cretive kada slusas zvuk, Inace taj software za kointorlu zvuka je skelpan a driveri kakvi takcvi su, cisto sumnjam da ce da se pozabave njima.
 
Nazad
Vrh Dno