Šta je novo?

Asus X51RL bios user password reset - HITNO!

ivica

Čuven
Učlanjen(a)
23.09.2002
Poruke
2,108
Poena
680
Znachi baksuz nevidjeni.

Sestrina drugarica mi da laptop da joj skinem BIOS password (da joj ne trazi vise kad se pali laptop) i da vidim sto ne radi wireless.

Upalim ja ukucam password koji mi je dala ->Xp boot ->aha xp sp2 tu je problem reshicemo wireless lako ajd da skinem password prvo ->reboot ->f2-> udjem u bios opet kucajuci password. Odem tamo gde je definisan. Enter new password ponovo enter , prijavi mi da je password uniinstaled ok save reboot. Kad ono opet enter password... i naravno ne prolazi stari...eto ti ga sad. :crash::crash::crash:

Koji mu je. Rasturim g__no dodjem do baterije. Skinem bateriju +3v prespojim malo + i - i ajd da probam onako na 3 shrafa kad ono opet trazi.

Koliko mu treba da ISCURI CMOS i vrati se na default?

Evo sad drzim pola sata vec bez baterije pa cu da vidim.

Znachi niti jeftinijeg laptopa niti vise srafova i to razlicitih :wall::wall: Ko ce sad to da vrati...? Znachi riba je maler nevidjeni. Kad god sam joj nesto radio iskrsne neki problem.
 
Koliko ja znam kod tih malo "novijih" laptop modela to ne ide tako lako. Ne moze se resetovati password vadjenjem baterijice. Ne pamte BIOS na tu foru i nije im potreban stalan izbor struje - koji kada bi prekinuo izgubio bi/resetovao BIOS.

U tom slucaju ti ostaje da kontaktiras Asus koji bi ti dao "master password" za konkretan model. Drugi nacin bi bio onaj bolniji, da se stavlja novi chip ..
 
Evo sad kad ga upalim ispishe da je cmos baterija ispraznjena i da je systemski datum pogreshan ali i dalje mi je zakljuchan bios. Ali sa F2 mogu da butujem u xp. Bolje je nego pre ali i dalje nije to to.
Nudi mi f2 za enter setup ili f1 za load bios default. Ako uzmem f2 butuje ali ako izaberem f1 trazi mi password da bi uchitao taj default valjda. I posle tri pokushaja mi daje f2 za dalje.
 
Poslednja izmena:
A da nadjes novi BIOS, pa probas sa njime?

Flash bios-a josh nisam probao. Nisam ni stigao. Drugo kako da ufleshujesh nesto kad je password protected. Nece chak da ucita load bios default i datum bez passworda i posle 3 greshke za password daje opciju sa F2 resume. Ajd sve nekako nego sto je vreme iz 2007 svaki put kad ga upalish morash vreme da namestash.

Ne znam samo kako je mogao tako da se zabrljači bios. Ja sam usao u bios nashao user password (za boot a ne za bios) i lupio po njemu i jasno je pisalo uninstalled.
Save and exit i eto ti ga na locked again. Da fleshujem bios ako ima opcija clear passwords da cekiram ali mislim da iako flashujem bios da ce password ostati. Kao da ga upise na neki flash.

Ma idi iscimao sam se jutros do 3h a ustao u 6:30h, zanchi d'umrem.
Za divno cudo kako sam uspeo da vrnem sve srafove a da ne bude visak.:eyebrows:

Bar sam joj namestio taj wireless da radi. Win xp sp2 na sp3(update) namestanje atheros drajvera, ubijanje virusa i install programa za gledanje slika i filmova. Kako da ne uradim kad hoce da ga nose u CG da surfuju po kaficima i gledaju filmove, a ide danas valjda.

Neka gura tako, za sada pa kad dodje videcemo sta cemo ili ce da se opravi (ja ili servis) ili ce da radi asus repair kit :crash: :eyebrows:

Laptop ionako nije njen nego sluzbeni ;) i josh ako je u garanciji nek ga nosi na "kanal" tamo.

Ako nista drugo bar vishe ne mora da kuca taj password .

Znachi ASUS me je razocharo def.
 
Poslednja izmena:
Zasto te je razocarao? Jer ima dobru zastitu ili zato sto ne znas da skines password? :D

Ja sam prilicno zadovoljan ASUS-om, pogotovu laptopovima.

Pitanje: Jesi li vadio i glavnu bateriju kada si vadio malu bateriju? A procitah sad da i na laptopovima postoji Clear CMOS jumper, izvadis baterijicu, pa nadjes CCMOS i prespojis.

Prostudiraj ovu stranu, svasta ima, a moze da pomogne: http://rahulhackingarticles.wetpaint.com/page/Clear+BIOS+Password,+All+tricks+!?t=anon

I probaj ovo konkretno:
This is a password hack but it clears the BIOS such that the next time you start the PC, the CMOS does not ask for any password. Now if you are able to bring the DOS prompt up, then you will be able to change the BIOS setting to the default. To clear the CMOS do the following:
Get DOS prompt and type:
DEBUG hit enter
-o 70 2e hit enter
-o 71 ff hit enter
-q hit enter
exit hit enter
Restart the computer. It works on most versions of the AWARD BIOS.
 
Poslednja izmena:
Svaki laptop maltene ima svoj nacin reseta BIOS-a. Secam se da sam ja odneo i da je moj burazer ubacio neku iglice/pinove u onaj izlaz za monitor. I to je bio DELL. Moze to da se progugla sigurno, treba malo truda.
 
Vrh Dno