Šta je novo?

ASUS VG258QR potrebna pomoc!

Dreamcast

Poštovan
Učlanjen(a)
09.01.2023
Poruke
415
Poena
55
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 7600
Matična ploča
Asus Prime B650M-K
RAM
Kingston Fury Beast 16GB Kit DDR5 @6000
GPU
Integrated
Storage
2xSSD+1xHDD
Zvuk
Thonet&Vander Kurbis 2.0
PSU
Chieftec 600W
Kućište
TT Soprano 1000 RS
Monitor
SAMSUMG 21.5" neki
Miš & tastatura
noname
Mobilni telefon
iPhone 13
Pristup internetu
  1. Optički internet
Potrebna pomoc!
Naime, posedujem ovaj monitor ali ne znam kako da ga podesim da se rotira lev-deno oko vertikalne ose. Pivot i nagib rade normalno ali rotacija jok.
Moze li neko da mi otkrije tajnu mogucnosti rotacije ovog monitora (gledao sam YT review-e ali svi ga vec rotiraju i meni to ostade naucna fantastika a u uputstvu nema nista o tome sem da je ugao vert. rot. +-90 stepeni).

THX unapred
 
Poz, imam slican monitor , tj. sa istim postoljem (VG259QM). Po vertikalnoj osi ili uz drzanje obe bocne strane monitora i pokret levo-desno ili probaj isto sa vertikalnim delom postolja, samo njega zarotiraj polako. Ja ne znam da postoji mogucnost da se zakljuca u tom smislu, pa da ne moze da se rotira. Jedino ako nije neki defekt sa samim postoljem. Eto videa kao prilog na GDrive.

 
Ne može rotacija nikako :(
Postolje se šrafi u dršku preko niklovanog šrafa. Kada se postolje oslobodi na njemu se nalaze 4 šrafa sa da donje strane koji kada se odšrafe omogućavaju da se taj "okretni" deo izvadi i to je to.
Na okretnom delu postoje 4mm otvori u koje se užlebi deo sa drške koji na sebi ima poluloptice koje upadaju u te otvore i . Nema mrdanja.
Da li ja negde grešim ili šta već?!
 
Sva ta postolja su ista na vecini Asus gejming monitora. Jedino se jednim srafom pricvrsti vrat (vertikala) monitora na horizontalno postoje i to je cela postavka. Nista drugo. Evo i ovde videa bas za taj monitor i mogucnosti rotacije (namesteno tacno vreme na videu).

 
Poslednja izmena:
Ma nikako rotacija :(
Pivot i nagib rade savršeno...
Pokušaću da okačim slike postolja (čim budem mogao)
 
Nazad
Vrh Dno