Šta je novo?

Asus TV/FM capture problem

pesnik

Čuven
Učlanjen(a)
27.02.2003
Poruke
31
Poena
604
Kada pokusam grebovanje sa Virtual VCR-om, ako je rezolucija 320x240 slika je ok. Cim bar malo povecam rezoluciju (hreo bih da brebujem tv program u 640x480) odmah se na slici pojave neke linije. Prilozio sam sliku kako to izgleda.
Pomoc?
Ukoliko pokusam da grebijem pomocu Asusovog Home Theatra onda nema tih linija, ali je format snimljenog materijala los, tj. umesto 4:3 ja dobijem nesto sto je verovatno 3:4 (kao da je slika sa leve i desne strane sabijena).
Kako da resim ovaj problem?
Hvala!
 

Prilozi

  • tv.JPG
    tv.JPG
    29.4 KB · Pregleda: 51
Mislio sam po tekstu da je mozda interlace u pitanju, ali kada sam video sliku ocigledno je da nije to...
Nesto definitivno ne valja sa softverom kojim snimas, ali posto nemam iskustva sa njim ne mogu ti reci sta.
 
Koju masinu imas, za ovu stvar treba jaca konfiguracija. Ako je sa racunarom sve OK onda reinstaliraj driwer-e za TV karticu.
 
Duron 750 Mhz i 128 mb ram. Da, mislio sam da je tako nesto u pitanju. Hvala.
 
Nedovoljna ti je ta rezolucija za full PAL, program to detektuje i zato ti smanji format na 352x576. Za full PAL ti treba (teoretski) procesor na bar 1 GHz a pozeljno i vise. Meni konkretno sve radi super sa Athlonom XP 2000+ i 512 MB memorije i Task Manager pokazuje izmedju 70 i 80% zauzeca procesora..
 
Nazad
Vrh Dno