Šta je novo?

ASUS Transformer T100TA - konvertibilni tablet nove generacije

Da nisi kupio onaj model sa Androidom?

Nisam sigurno, ali logo mi jesu ukrali :). Šalu na stranu stvarno nisam ni znao da ima serija sa logo-om dok ne videh snimak ili do sada nisam primećivao
 
Možda je malo glupo pitanje ali ko mi je ukrao windows logo sa tableta :D. To jesta kako on na ovom videu ima logo a ja na mom primerku nemam

Taj logo je kod većine Windows tableta u stvari kapacitivno start dugme. Verovatno su im ljudi vraćali tablete zato što dugme ne radi. :)
 
Windows "taster" je uslov za sve Windows tablete, ali je Microsoft zbog Transformer koncepta napravio izuzetak (kada se tablet stavi u dock taster nije lako dostupan), pa se sada taster sa odgovarajucom funkcijom nalazi sa strane. Medjutim, dok su oni doneli odluku odredjena kolicina kucista je vec bila napravljena, pa su prve verzije imale Windows 8 logo, ali bez funkcije tastera.
 
Upravo uzeo 64 GB model u immo centru, javljam utiske kasnije...
 
Nego ja bih i dalje voleo da znam gde može da se kupi neka torba, i neka folija koja ne ostavlja otiske, ako neko ima neki predlog nek kucne
 
Čitam danas u SK-u da je licenca za Office samo na godinu dana.
 


64Gb verzija - bez win logo-a. :d

Prinudni odmor narednih 8h. A sutra akanje do besvesti.
Za par dana, kada ga malo bolje budem istestirao, napisaću svoje utiske.
Na prvi pogled meni tastatura izgleda sasvim pristojno. Ne znam šta ovi strendžeri kukaju na nju!?
 
Danas sam se ljudski izigrao sa tabletom, baterija je ostala na 40%. U principu, nije neki problem navići se na metro, veći je problem što je desktop mod neupotrebljiv na touchscreenu. Takođe ponuda metro aplikacija je smešna u poređenju sa androidom i iosom. Ali sve u svemu prilično sam zadovoljan, SoC+RAM kombo je dobro izbalansiran, tab nijednom nije stucnuo. Odmah sam pazario asfalt 8 za 100 dindzi, i malo ga igrao, probao sam excel, otvara bez problema masivne fajlove. Kvalitet izrade je u skladu sa očekivanim, i mislim da s obzirom na vrednost SWa koji se daje uz njega, ovo je apsolutni best buy. Od mene 9/10...
 
Je l' možeš da proveriš to za vrednost softvera. Šta ti piše za Office licencu?
 
Znam da je original nego ne znam da li traje godinu dana kao što su rekli u SK-u?!?
 
u5u9ynez.jpg
 
Gde moze u Srbiji da se kupi Asus VersaSleeve X? Cini mi se da savrseno odgovara ovom tabletu.
 
Eto stvarno napisali to za licencu :) Od tog SK i Bog digo ruke :)

Osim toga oko vremena , veoma je pogresno tumaciti Engleski izraz Students u onom smislu koji ta rec ima u nasem jeziku. Engleski pojam je znatno siri i obuhvata sve ucenike od osnovne skole pa nadalje.
 
Za početak bih pozdravio sve na forumu pošto je ovo moj prvi post. Pitao bih one koji su već kupili ovaj tablet, da li je neko probao da gleda TV preko Radijus Vektor sajta ili strimovane sportske TV kanale, da li sve ide tečno ili više liči na slajd šou? Hvala unapred na odgovoru!
 
Има процесор са четири језгра, наравно да може да пусти сваки видео.
Немам га али не сумњам да може то да изгура.
 
Nisam stigao da se igram sa zajtevnijim video fajlovima, ali sumnjam da je problem. Ono što sam upravo testirao je WIDI konekcija sa LG tv-om koji ima ugrađen adapter, i radi odlično.
Ono što me nervira što se već drugi put desilo da tab kratkim pritiskom na power dugme, umesto u standby, jednostavno se freezuje i samo reset pomaže. Posle reseta sve radi bez problema. Deluje da je win problem, ali malo nervira...
 
Za početak bih pozdravio sve na forumu pošto je ovo moj prvi post. Pitao bih one koji su već kupili ovaj tablet, da li je neko probao da gleda TV preko Radijus Vektor sajta ili strimovane sportske TV kanale, da li sve ide tečno ili više liči na slajd šou? Hvala unapred na odgovoru!

D3Go i HBO go radi kao zmaj, ako ti nešto znači
 
Noćas i danas sam mu dušu vadio. Ja sam prosto oduševljen ovom mašinicom!
Jednu jedinu zamerku imam na tap touchpad-a. Ostalo je 10-ka. Akao sam malo i tastaturu i po mojim kriterijumima ona je sasvim ok.
Zvučnici fenomenalni. Glasni i jasni. Ekran takođe. Uglovi gledanja dobri. Nemam zamerku ni na odziv istog.
Potrebno je malo privikavanje da bi se u desktop modu preciznije izvršila selekcija nečega, ali i to se brzo utrenira. ;)
Meni je ovo prvi susret sa osmicom i metrom i trebaće mi malo vremena dok ne pohvatam sve konce! Izbor aplikacija za Metro nije tako veliki, ali ima da se nađe po nešto korisnog (ipak je android tata-mata). Meni ovo ne predstavlja nikakav problem jer se veoma lako prelazi iz desktop u metro režim.

Za ovo kratko vreme provedeno sa ovim mališom, prosto me je oduševio.

Sad u kući imam asus-ove trojke :d: -Asus X55VD, memo pad hd 7 i ovo čudo.
 
Ukoliko imate problem sa standby rezimom obavezno odradite update preko ASUS Live update aplikacije (ne preko Windows update-a). Ovo se generalno preporucuje svim korisnicima, cak i ako nemaju problem, preventive radi.

Imam problema sa standby i sa smrzavanjem mašine kada ga nakačim ili skinem sa punjača. Koliko sam video po netu, BIOS verzija 216 bi trebalo da ispravlja ove probleme ali niti ga nudi Live update niti ga ima na Asus support sajtu. (Bio dostupan neko vreme pa povučen, kažu.) Imate li neke insajderske informacije kad bi mogli da očekujemo novu verziju?
 
Ne bih ulazio u spekulacije o broju korisnika koji su pogođeni, ali problemčići su prilično ozbiljni i Live Update ih (za sad) ne rešava.
 
Poslednja izmena:
Skoro da kupim ovaj tablet,a onda vidim hp omni 10.Jeste da nema testaturu,ali full hd ekran i jaci atom Z3770 (u asusu je z3740).399 dolara je kod amera.Verovatno nece ga biti kod nas,nazalost,ali bolji ekran i jaci procesor me mozda nateraju da pogledam imam li neke zaboravljene rodjake u USA,pa da narucim preko njih :)
 
Skoro da kupim ovaj tablet,a onda vidim hp omni 10.Jeste da nema testaturu,ali full hd ekran i jaci atom Z3770 (u asusu je z3740).399 dolara je kod amera.Verovatno nece ga biti kod nas,nazalost,ali bolji ekran i jaci procesor me mozda nateraju da pogledam imam li neke zaboravljene rodjake u USA,pa da narucim preko njih :)

Jači cpu ti ništa neće doneti, dok je ekran stvar izbora. Ako ti tastatura nije potrebna, ima smisla, ali vodi računa i o ostvarivosti garancije...
 
Nazad
Vrh Dno